Renginiai

Nerijus: verslo bankrotas skęsta mamų ašarose

Print Friendly, PDF & Email

„Pradėdamas galvok apie pabaigą“, – byloja sena liaudies išmintis, o dabartinė verslo išmintis antrina – bankrotas anaiptol nereiškia pabaigos. Kaip yra iš tikrųjų, portalo VERSLI MAMA VASAROS AKADEMIJOS 2019 klausytojams aiškins advokatas Nerijus Strikulys. Jo temos – ne iš linksmųjų, tačiau būtinos išmanyti: sutarčių sudarymas, teisiniai verslo nemokumo sprendimai, restruktūrizacijos ir bankroto bylos.

„Vienas iš Verslo mokyklos tikslų yra ugdyti verslius žmones, skatinant verslumą, suteikiant reikiamų kompetencijų. Mamos, auginančios vaikus, dažnai yra iš tiesų labai verslios. Deja, neretai jos neturi pakankamai žinių ar platesnio matymo, kaip savo hobį ar pradinės stadijos verslą galėtų išplėsti, užauginti. „Vasaros akademijoje“ per trumpą laiką jos būtent ir įgis daug praktinių žinių“, – sako Vilniaus universiteto Verslo mokyklos vadovė dr. Birutė Miškinienė.

Vasaros akademijos programos pagrindu pasirinkta Verslo mokykloje dėstoma MBA Entrepreneurship programa yra ne tik sutrumpinta iki mamai patogių 48 akademinių valandų kurso. Ji papildyta šeimos verslams aktualiomis disciplinomis, tokiomis kaip sutuoktinių turto valdymas, vedybų sutartys, juridinių verslo formų pasirinkimas. Būtent apie šias nepatogias, tačiau versle būtinas išmanyti temas atvirai kalbės ne vienam verslui nuo bankroto pabėgti padėjęs advokatas Nerijus.

Verslui plečiantis ir trūkstant apyvartinių lėšų, į jį dažnai investuojami šeimos pinigai arba imamos paskolos, įkeičiant turimą turtą ir laiduojant asmeniškai. Tačiau jei verslas nustoja generuoti pajamas, kuriomis būtų galima padengti prisiimtus įsipareigojimus, ir įmonė pradeda dirbti nuostolingai, kyla pavojus nebeatsiskaityti su kreditoriais. Ši situacija paprastai skaudžiai atsiliepia ne tik tiekėjams ar darbuotojams – problemos neaplenkia ir šeimos.

Savo žiniomis su klientais daugiau kaip 10 metų besidalinantis advokatas neslepia: šeimos verslo bankrotai būna permirkę mamų ašarose.

„Nors esu katalikas, visiems einantiems į verslą ir turintiems šeimą klientams kalbu apie būtinybę sudaryti vedybų sutartį. Ji ne tik apsaugo pagrįstus ir teisėtus kiekvieno sutuoktinio interesus, bet ir verslo dėka santuokoje įgytą turtą“, – sako Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakultete dėstantis ir VDU Visuomenės teisinio švietimo centrui vadovaujantis advokatas.

Nepaisant to, kad užsienio vadovėliai ir sėkmingi verslininkai tvirtina, jog iki tikros sėkmės reikia bent du kartus bankrutuoti, Vasaros akademijos klausytojoms linkime įsiklausyti į Nerijaus patarimus, kad taip geriau neatsitiktų. Juolab kad mokytis iš svetimų klaidų visada kainuoja pigiau!

Advokato Nerijaus Strikulio vedamos šeimos ir verslo teisės (6 ak. val.) paskaitos vyks rugpjūčio 5 d., 12 d. ir rugpjūčio 19 d. nuo 9 iki 11 val. Į paskaitas galima registruotis laisvuoju klausytoju. Registracijos forma – teksto pabaigoje.

TEISĖS MODULIS | Šeimos verslo teisė (8 ak. val.)

  • Juridinės verslo formos auginant vaikus iki 3 metų;
  • Turto režimas šeimos versle;
  • Verslo sutarčių sudarymas, vykdymas ir nutraukimas;
  • Vedybų sutartys;
  • Verslo restruktūrizacija;
  • Įmonės ir asmeninis bankrotas.

Sritys, kuriose galėsiu panaudoti įgytas žinias:

  • VERSLO ORGANIZAVIMAS. Gebėsiu pasirinkti tinkamą verslo formą ir tinkamai pasirūpinti įmonės, šeimos bei asmeniniu turtu; išmanysiu pasirinktą verslo formą reglamentuojančius įstatymus;
  • KOMUNIKACIJA. Mokėsiu efektyviai spręsti nedidelius verslo ginčus, apsaugoti asmeninę ir įmonės reputaciją, amortizuoti krizes;
  • VERSLO TEISĖ. Gebėsiu deramai atstovauti savo verslui derybose dėl sutarčių ir verslo sandorių; išmanysiu sutarčių rengimo niuansus.

VERSLI MAMA VASAROS AKADEMIJOJE 2019 taikome socialinio verslo modelį!

Nuo kiekvienos įmokos už mokslą Akademijoje tam tikra procentinė suma skiriama vienos daugiavaikės mamos mokslams Akademijoje apmokėti.

Motyvuotą daugiavaikę mamą padeda atrinkti Daugiavaikių šeimų asociacija MES. Norimo dydžio auką Vasaros akademijai gali skirti ir privatūs rėmėjai, palaikantys daugiavaikių moterų įgalinimo idėją. Padėkime visi kartu dar vienai mamai tapti finansiškai savarankiška!

VERSLI MAMA | VASAROS AKADEMIJA 2019tai 48 akademinių valandų trukmės intensyvi verslo mokymų programa su daug praktinių užduočių ir namų darbais. Ją baigusieji įgis praktinių verslo teisės, finansų ir rinkodaros žinių, kurių pagrindu parengs arba atnaujins nuosavo verslo planą. Akademijos mokymų programa yra parengta 48 akademinių valandų trukmės ekonominio švietimo programos Verslumas ir tėvystė – misija įmanoma pagrindu. Ši mokymų programa yra įregistruota Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre, identifikacinis kodas – 273113. Išklausiusiems visą kursą išduodamas kvalifikacijos kėlimą patvirtinantis pažymėjimas.   

Daugiau apie Akademiją skaitykite čia. Birželio 2–9 d. mokslai Akademijoje brangsta po 5 proc. kasdien.

PASTABA: jeigu iš karto po registracijos negaunate patvirtinimo laiško, prašome patikrinti nurodyto el. pašto aplanką Spam (Šlamštas).

Registracija į mokymus

Užpildydama (-as) šią registracijos formą, sutinkate dalyvauti VšĮ „Versli mama“ organizuojamuose 2020 m. VERSLI MAMA Vasaros akademijos mokymuose.
Išklausiusiems visą 12 savaičių kursą, atsiskaičiusiems už namų darbus ir atlikusiems visas įmokas už mokslą, bus išduodamas kvalifikacijos kėlimą patvirtinantis pažymėjimas.
Sutikdamas (-a) tapti Vasaros akademijos klausytoju (-a), esate informuotas (-a), kad paskaitos bus filmuojamos ir (ar) fotografuojamos. Paskaitų filmavimas ir fotografavimas be renginio organizatorių sutikimo draudžiamas.
Norėdami pasinaudoti 20 proc. nuolaida mokymams, rinkitės mokėti visą įmoką už mokslą iš karto. PVM mokymų paslaugoms netaikomas. Gavus registraciją, visada išrašoma sąskaita faktūra.
* Užpildę šią anketą, jūs patvirtinate kad susipažinote ir sutinkate kad duomenų valdytojas – VšĮ Versli mama, juridinio asmens kodas: 304156099, buveinės adresas: Vytenio g. 20, LT-03229 Vilnius, tvarkytų jūsų asmens duomenis – vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą, telefono numerį mokymų programos kontaktinių duomenų bazių administravimo tikslais. Tvarkomi duomenys bus saugomi 2 (dvejus) kalendorinius metus. Suprantate, kad turite teisę atsisakyti – tokiu atveju suprantate, kad prarandate galimybę dalyvauti mokymų programos veiklose, tiesiogiai gauti informaciją apie mokymų programos pakeitimus ir naujienas. Esate informuotas (-a), kad galite bet kuriuo metu atšaukti duotą sutikimą. Esate informuotas (-a), kad vadovaujantis ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (toliau – BDAR) 15, 16, 17, 21 straipsniuose įtvirtintomis asmens duomenų subjekto teisėmis ir nustatyta tvarka turite teisę: 1) žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą; 2) susipažinti su savo asmens duomenimis bei gauti kopiją; 3) reikalauti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi nesilaikant BDAR ir kitų asmens duomenų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų; 4) nesutikti, kad būtų tvarkomi jūsų asmens duomenys. Esate informuotas (-a), kad nepavykus išspręsti klausimo su VšĮ Versli mama, galite kreiptis į priežiūros instituciją – Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją. Asmens duomenys – tai bet kuri informacija, susijusi su fiziniu asmeniu (Duomenų subjektu), kurio tapatybė yra žinoma arba gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyta, visų pirma naudojant tokius identifikatorius kaip vardas, pavardė, buvimo vietos duomenys, naudojant vieną iš jų ar kelis to fizinio asmens fizinės, fiziologinės, ekonominės, kultūrinės ar socialinės tapatybės požymius. Specialieji asmens duomenys susiję su asmens sveikata, etnine kilme ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.