Pinigai

Paskelbtas NVO vienijančių asociacijų finansavimo konkursas

Print Friendly, PDF & Email

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia nevyriausybines organizacijas (NVO) vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo konkursą. 2020 metų projektams įgyvendinti bus paskirstyta 800 tūkst. eurų. Vienas projektas gali pretenduoti į 40–70 tūkst. eurų.

DAUGIAU INFORMACIJOS RASITE SKILTYJE „KONKURSAI“

Pretenduoti į finansavimą gali šalyje veikiančios skėtinės nevyriausybinės organizacijos, dalyvaujančios įvairiose viešosios politikos srityse, susijusiose su nevyriausybinių organizacijų nacionaline politika, vaikų gerove, neįgaliųjų, taip pat moterų ir vyrų lygiomis galimybėmis, žmogaus teisių apsauga, šeimų ir bendruomenių stiprinimu, socialinės atskirties ir skurdo mažinimu, švietimu ir mokslu, vystomuoju bendradarbiavimu, humanitarinės pagalbos teikimu, vartotojų teisių apsauga, pasaulio lietuvių veikla, sveikatos apsauga ar aplinkos apsauga.

Dalyvauti konkurse taip pat gali atskirai veikianti nevyriausybinė organizacija, kuri kartu su bent 5 kitomis toje pat srityje veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis iki 2019 m. birželio 1 d. yra sudariusi jungtinės veiklos sutartį ir turi vieną arba keletą atstovų valstybės institucijų suformuotose tarybose, komitetuose, komisijose ar darbo grupėse, padedančiose valstybei formuoti viešąją politiką.

Pirmenybė bus teikiama projektams, kuriems susivienys ne mažiau kaip 10 nevyriausybinių organizacijų, savo veikloje apimančių visas apskritis ir bent 30 savivaldybių.

Prioritetas taip pat bus skiriamas nevyriausybinėms organizacijoms, kurių atstovai per pastaruosius trejus metus dalyvavo valstybės institucijų suformuotose tarybose, komitetuose, komisijose ar darbo grupėse bei pateikė ar inicijavo bent penkis pasiūlymus valstybės ir savivaldybių institucijoms.

Pliusą pridės, jei pareiškėjai patys ar su partneriais 2016–2018 m. bus įgyvendinę 30 tūkst. eurų ar didesnės vertės projektą, jei viešai bus paskelbę veiklos ataskaitas, finansinių ataskaitų ir audituotų finansinių ataskaitų rinkinius kartu su auditoriaus išvada už 2017 bei 2018 m.

Kitų metų projektams įgyvendinti iš valstybės biudžeto skirta beveik du kartus daugiau lėšų nei ankstesniais metais. 2019 m. nacionalinėms skėtinėms NVO buvo išskirstyta 450 tūkst. eurų, 2018 m. – 521 tūkst. eurų.

Tikimasi, kad didesnis nevyriausybinio sektoriaus finansavimas stiprins ir parems aktyvias nevyriausybines organizacijas, skatins jų dalyvavimą viešojoje politikoje ir priimant sprendimus, susijusius su valstybės valdymu.

Šiemet kvietimas teikti paraiškas paskelbtas anksčiau nei įprastai siekiant, kad skėtinės nevyriausybinės organizacijos galėtų pradėti įgyvendinti savo projektų veiklas kuo anksčiau, prasidėjus 2020 m.


Taip pat skaitykite:

Smulkus ūkis gali pretenduoti į 90 000 EUR paramą bendradarbiavimui

NVO projektų finansavimo konkursas 2020 metams: grafikas – jau nuo rugsėjo

Šeimos kortelė turi pirmuosius partnerius: kaip jais tapti


 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.