Prisistato Laura ir Martyna: nepamainomos savo duete!

Esu Laura – 28 metų. Auginu 4 metukų sūnų Kiprą. Mokiausi per du mokslus, dieniniame ir vakariniame. Lankau 2 metus tapybą, daug keliauju.

Esu Martyna – 27 metų. Auginu 5 metų Uršulę ir 2 metų Zuzaną. Studijavau dvi specialybes, administravimo žinias pritaikau partynuoma.lt versliuke. Esu atsidavusi mama, tad kartais su savimi tenka pakovoti, kai savaitgalis atitenka darbui, o ne šeimai.

Laura: 2009 metais ruošdamasi savo vestuvėms, pastebėjau, kad nėra kur išsinuomoti vazų, žvakidžių, tortinių, molbertų ir viso kito ko gali prireikti šventei. Pirkti pasirodė brangu ir nepraktiška, nes nesugalvojau kur tuos daiktus paskui reiktų dėti. Tad man ši verslo mintis -inventoriaus nuoma šventėms, sukosi nuo pat tos 2009 metų vasaros. Po savo vestuvių ir toliau domėjausi šventės naujovėmis, rašiau blogą. Vestuvės, kaip įsimintinos šventės kūrimas, atrodė lyg gražios pasakos rašymas. Žiūrinėdama į amerikiečių dekoruotas vestuves, pagalvodavau, kodėl ir mes taip negalime švęsti, su įvairiausiais spalvų deriniais, tematikomis, išskirtiniais stiliaus akcentais. Bet supratau, kad dauguma nuotakų susikūrusios savo vestuvių viziją, susiduria su problema, kad nėra iš ko to trokštamo vaizdo padaryti. Norint padaryti gražų saldų stalą, juk nepakanka vien saldumynų, reik juos ant kažko padėti ar į kažką įdėti. O namuose mažai kas iš mūsų turi padėklų, saldaininių, tuo labiau pritaikytų didesniems kiekiams.

Pati pradžia buvo, kai mano sūnus ką tik buvo pradėjęs lankyti darželį, o Martyna laukėsi antros dukrelės. Nežinojau jokio kito žmogaus, kam būčiau galėjusi pasiūlyti kartu dirbti, be savo geriausios draugės. Tad atsargiai prasitarusi apie šį sumanymą, mano nuostabai, sulaukiau palaikymo ir pritarimo. Po truputi pradėjome daryti sąrašą daiktų kuriuos nuomosime, ieškoti kur tuos daiktus gauti,  steigti įmonę, ieškoti kas sukurs puslapį ir t.t  Motyvacija – jei ne mes tai kas? Jei ne dabar, tai kada?

Martyna: Su Laura dažnai pasikalbėdavome, kaip suderinti šeimą ir darbą. Kokį darbą dirbti, kad būtų lankstus šeimos atžvilgiu. Tai buvo pagrindinis motyvas, kodėl sutikau besilaukdama kurti verslą.

Kaip radote pirmųjų klientų?

Martyna: Verslą įregistravome 2013 metų sausio 8 dieną, kol viską supirkome, sukėlėme į puslapį, taip sulaukėme ir pavasario. Pagrindinis tikslas buvo puslapį paversti matomu, o apie tokią kaip nuomos galimybę, kad sužinotų visos būsimos nuotakos. Vis pajuokaudavome, kad gaila jog neturime „Akropolis“ prekybos centre  vitrinos… Tad kreipėmės į tokius vaikinukus, kurie padeda pasireklamuoti internetinėje erdvėje.

Su kokiais sunkumais susidūrėte? Ir kaip juos įveikėte?

Laura: Pirmi metai buvo bandomieji, jautėmės lyg kūdikiai vis bandantys žengti pirmuosius žingsnius. Prisipažįstame, kad darėme klaidų, bet vis taisėmės, tuo labiau buvo sunku su kuo lygintis, kai tokių verslų mūsų šalyje niekas neužsiimė. Tad tiek sutartys, nuomos sąlygas ir produkcijos sąrašą reikėjo kurti pačioms.

Šiaip jautėmės ganėtinai drąsiai. Užnugurį juk stovėjo mūsų vyrai, mamos, draugai, kurie palaikė ir nuoširdžiai domėjosi mūsų veiklą. O svarbiausias argumentas tęsti ką pradėjome ir nesustoti pusiaukelėje, buvo jaunavedžių šypsenos, padėkos ir geri atsiliepimai.

Kas Jums labiausiai patinka jūsų veikloje?

Martyna: Lanksčiai dirbti, nevaržomai kurti, bendrauti su žmonėmis. Šiame versle būtina originalumas, nuolatinis ieškojimas. Patinka pasiskirstymas, kad kiekviena daro, tai ką supranta geriausiai ir kad pasitikime vienas kita, jaučiame nepamainomos savo duete.

Smagu kiekvieną dieną sutikti vis kitus žmones ir matyti visą tą procesą, bei nuo pat pradžių dalyvauti jame. Kalbame apie tai, kaip mes įsigyjame, pavyzdžiui, vazas, jas nufotografuojame, patalpiname į puslapį, jas aprašome, nustatome kainas. Paskui gauname užklausas, užsakymus, tas vazas išnuomojame ir jos po šventės grįšta atgal pas mus. Mes laimingi, kad kažkam pagelbėjome, klientai laimingi, kad greitai rado, ko ieškojo.

Žinoma, be kūrybos malonumų, patariamųjų susirašinėjimų yra ir sunkus darbas. Namai kai kada atrodo kaip sandėlys, automobilyje nėra kur vaiko pasodinti, o po savaitgalio darbų, tik ir svajojame apie minkštą sofą.

Laura: Mūsų klientai ne tik iš Lietuvos, dauguma jų, tai emigravę lietuviai, kurie savo vestuves švenčia gimtinėje. Kita kategorija, tai vestuvių planuotojos ir dekoratorės, su kuriomis dažnai bendraujame, o visi kiti, tai tie kurie nuomojasi daiktus fotosesijoms, gimtadieniams, krikštynoms. Su vienais tik pasilabini, kiti tavęs paklausinėja, treti tau jau papasakoja visus šventės planus, o sekantys net savo gyvenimą. Paglosto širdį, kai sulauki iš kliento atsako, tad jei mūsų paslaugos jiems reikia, tai vadinasi dirbame ne veltui. Kai kurie net parodo tą padėką, bučiniais, apkabinimais, šampanu, skanėstais ar muzikiniais kompaktais.

Kai pamatėme, kad nuoma mums pasidarė pernelyg „sausa“ paslauga, pradėjome siūlyti dekoravimą. Tiesą pasakius, klientai patys prašė pagalbos: „surišti tarpusavyje daiktus, išlaikyti stilių“. Pastebėjome, kad tada vėl atsigavome, su nauja veikla užplūdo ir didesnis entuziazmas, atsirado daugiau judėjimo, pažinčių. Dekoruojant iš vidaus pamatėme visą vestuvės šventės „virtuvę“ ir taip labiau supratome, ko reikia mūsų klientams, ko mums dar trūksta ir kaip mūsų daiktus galima pritaikyti.

Kas Jums padeda verslauti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, išlikti motyvuotiems?Kur ieškote įkvėpimo?

Martyna: Įkvėpimo randame visur, tiek internete, filmuose, knygose. Net savo vaikuose, kurie yra be galo kūrybingi, atviri pasauliui ir žingeidūs, tad ir mus skatina tokiais būti.

Mūsų darbas yra labiau sezoninis, tad kiekvieną žiemą aplanko liūdesys, bet pavasariop viskas pradeda bruzdėti ir mūsų užrašų knygutės vis pildosi naujais vardais. Tad reik kartais kantrybės ir mokėjimo išlaukti, ko mums ir pritrūksta. Užtat vasara nėra nei kada ką svarstyti, tiesiog sukiesi kaip vijurkas ir atrodo pabaigos nematyti. O šaltuoju metų laiku gali ir savo darbo vaisias pasidžiaugti bei juos įvertini.

Jei grįžtumėte atgal, ką darytumėte kitaip? O gal nepradėtumėte iš viso?

Nieko nekeistume, prisiminimai ir mūsų patirtis yra daug vertingesnė, nei mintys, kas būtų jei…

Ką patartumėte mamoms?

Laura: Daug verslų prasideda iš pastabumo, kad trūksta kažkokios paslaugos ar produkto. Tad būkite smalsios, pagalvokite ko trūksta Jums gyvenime, ko dar nėra mūsų šalyje ar draugų tarpe. Nesigėdykite prašyti pagalbos, būkite narsios, juk niekas Jums per galvą neduos, kad bandote, tik Jūs nebent sau pati, po daugelį metų, kad neišdrįsote. Pasiūlykite dirbti kažkam kartu, juk smagiau dviese ar trise ir lengviau atsakomybę pasidalinti. Darykite sąrašus –  metų, dešimtmečių, gyvenimo. Tik svajokite, svajokite atsargiai, nes svajonės pildosi…


martalaura


1 Komentaras

  1. Alina

    2020 rugpjūčio 31 prie 10:24

    Tikrai ruosiantis tokiai sventei kaip vestuves, ne be tiek aktualu ziedu kaina kiek tai, kad butu ispildyti visi lukesciai, juk tai gyvenimo svente. Smagu, kad drasios ir verzlios moterys imasi tokio darbo

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0