Kita

Šarūnė turi puikų pasiūlymą apie žalią palangę, patiksiančią ne tik pietų stalui, bet ir piniginei

Print Friendly, PDF & Email

Mūsų bendruomenės narė veikli ir versli mama Šarūnė, auginanti metukų sūnų Einių, turi jums puikų pasiūlymą apie žalią palangę, patiksiančią ne tik pietų stalui, bet ir piniginei. Taigi, koks jis?

Pavasaris vis smarkiau įsisiūbuoja: už lango kaip pašėlę sprogsta medžiai, žydinčių ievų kvapas svaigina, o ant pietų stalo vis dažniau svečiuojasi „tikrų“, o ne beskonių šiltnamiuose be saulės užaugintų daržovių valgiai.

Bazilikai, mairūnai, rozmarinai, kvapieji dašiai, česnakiniai svogūnai, mėtos, pomidorai ar net agurkai su baklažanais – visa tai gali būti ne pirkinių sąrašas, o pačių užsiauginti prieskoniai ir daržovės. Nereikia jokių šiltnamių, didelių plotų ar marių laiko. Užtenka palangės, balkono ir vaiko pietų miego, kitaip tariant – laiko jums ir jūsų pomėgiams.

Pirmiausia, tai sveika. Žinote, kad augalų niekuo nepurškėte, netręšėte chemija.

Antra paskata imtis namų daržininkystės – šviežumas. Ką tik nuskintas mairūno ar rozmarino lapelis paskleidžia nuostabų aromatą virtuvėje, patiekalams suteikia stipraus skonio.

Trečia, tai gali tapti puikia dovana. Einate į svečius, vazonėlį su savo užaugintais prieskoniais apriškite spalvinga juostele ir turėsite originalią bei naudingą dovaną.

Ketvirtas punktas pliusų sąraše – edukacija. Nesvarbu, kokio amžiaus jūsų vaikas, daržininkystėje jam būs įdomūs įvairūs dalykai. Leiskite kartu kapstytis žemėje, mokykite žolelių  pavadinimų, drauge stebėkite, kaip pomidorai krauna žiedus, nokina vaisius. O kvapai! Kartu uostykite prieskonines žoleles, leiskite pažinti pasaulį per nosį, tai ypač svarbu patiems mažiausiems.

Ir galiausia – užsidirbkite. Prisidaiginote daug sodinukų? Puiku, dalį jų parduokite. Pirkėjų nesunku rasti pasikalbėjus su mamomis žaidimų aikštelėje, vaiko darželyje ar tiesiog bičiulių rate.

Idėja, tekstas ir nuotraukos bei visos žaliosios gėrybės yra Šarūnės. Imkime gerą pavyzdį, mamos. Pradėkite jau šiandien. O jei kils klausimų dėl namų daržininkystės, Šarūne mielai atsakys!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.