Aktualu

Šeimos stiprinimas Lietuvoje – svajonės ar būtinybė?

Print Friendly, PDF & Email

Vasario 5 d., penktadienį, 14 val. Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) Seimo parlamentinė grupė „Už šeimą“ ir viešoji įstaiga „Šeimos institutas“ rengia diskusiją Šeimos stiprinimas Lietuvoje – svajonės ar būtinybė?“. Ji skirta Šeimos stiprinimo įstatymo projekto pristatymui visuomenei bei tobulinimui, atsižvelgiant į nevyriausybinių organizacijų ir mokslo institucijų atstovų pasiūlymus.

Lietuvos įstatyminėje bazėje šeimos reikalai reglamentuoti padrikai, be to, pastaruoju metu imta vaikytis užsienio valstybių madų ir kiekvieno šeimos nario – tėvų, vaikų, senelių – poreikius, teises forminti individualiai, taip visai pametant bendrą šeimų gyvenimo vaizdą. Mūsų lūkestis yra, kad Šeimos stiprinimo įstatymas nekoordinuojamą politiką šeimos klausimu pakeistų į nuosekliai ir pastoviai šeimų padėtį gerinančią politiką, skatinančią susilaukti vaikų, kuriančią šeimoms palankią aplinką“, – apie kuriamą įstatymą pasakoja jį inicijavusios Seimo parlamentinės grupės „Už šeimą“ pirmininkas Rimantas Jonas Dagys.

Prie įstatymo rengimo prisidėjusios viešosios įstaigos „Šeimos institutas“ vadovė, trijų vaikų mama Jolanta Ramonienė teigia, kad norima užregistruoti visuomenės lūkesčius atitinkantį įstatymo projektą, todėl organizacijos kviečiamos prie jo rengimo prisidėti nuo pradžių.

Pirmą kartą įstatymo projektą šeimų, tėvų, jaunimo, žmogaus ir vaiko teisių nevyriausybinių organizacijų atstovams pristatėme dar gruodžio mėnesį. Tuomet susitikimo dalyviai pritarė šiai iniciatyvai, pabrėžė, kad tai – ilgai lauktas projektas. Vasario 5 d. vyksianti diskusija – sekantis žingsnis, kai išklausysime konkrečius organizacijų pasiūlymus ir pagal juos patobulinsime įstatymo projektą. Tikimės jį užregistruoti jau būsimai Seimo pavasario sesijai.

Šeimos stiprinimo įstatyme, reglamentuojančiame šeimos politiką, siūloma įtvirtinti šeimos stiprinimo įgyvendinimo principus ir bendrąsias šeimos stiprinimo nuostatas, kuriomis turėtų būti vadovaujamasi reglamentuojant su šeimos politika susijusius santykius ir taip užtikrinti nuoseklų, kryptingą ir tęstinį šeimų stiprinimą.

Įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į šeimų ir nevyriausybinių organizacijų raginimus valdžios institucijoms imtis priemonių, užtikrinančių sąlygas kurti, išsaugoti bei stiprinti šeimą, kaip palankiausią aplinką vaikui augti ir vystytis, mokslininkų tyrimus bei kritinę demografinę situaciją.

Su įstatymo projektu galima susipažinti internete

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“

Diskusijos programa:

14 val. Įžanga. Seimo narys, parlamentinės grupės „Už šeimą“ pirmininkas Rimantas Jonas Dagys

14.10 val. Sveikinimo žodis. Seimo narys, parlamentinės grupės „Už šeimą“ narys Algimantas Dumbrava.

14.15 val. Lenkijos patirties pristatymas. Seimo narė, parlamentinės grupės „Už šeimą“ narė Rita Tamašunienė.

14.35 val. Šeimos stiprinimo įstatymo projekto pristatymas. VišĮ „Šeimos institutas“ direktorė Jolanta Ramonienė.

15 val. Nevyriausybinių organizacijų, mokslininkų, Šeimų tarybų prie savivaldybių tarybų atstovų pasiūlymai Šeimos stiprinimo įstatymo projektui.

16 val. Diskusija ir apibendrinimas.

17 val. Pabaiga

Norinčiuosius dalyvauti diskusijoje, prašome registruotis dėl leidimo į Seimą el. paštu eimante.dauksaite@lrs.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.