Socialinis verslas: Simona sugalvojo, kaip padėti diabetu sergantiems vaikams

Socialinis verslas_diabetas_versli mama

Socialinis verslas, vadovaujamas inovatorės Simonos Koncytės, rado būdą, kaip bent iš dalies palengvinti sergančių mažylių gyvenimą. Ši versli mama sukūrė specialius drabužius, skirtus insulino pompas naudojantiems vaikams.

Lietuvoje diabetu sergančių vaikų yra užregistruota 700 ir šis skaičius nuolat auga. Kasdieniai adatos dūriai arba suvaržytas judėjimas ir patyčios – tai tik keletas problemų, su kuriomis jie nuolat susiduria, rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime žiniasklaidai.

Įkvėpė draugės pavyzdys

„Šiuo metu insulino pompos yra pažangiausias ir efektyviausias diabeto valdymo būdas. Jos į poodinį sluoksnį įvestu kateteriu pagal poreikį į kraują tiekia insuliną – taip galima tiksliau koreguoti jo kiekį. Vaikai išvengia papildomų injekcijų ir dūrio į pirštą prieš kiekvieną valgį. Be to, šis metodas leidžia išlaikyti stabilesnius ligos rodmenis“, – sako Simona.

Tačiau insulino pompos, anot kūrėjos, yra nepatogios: iš įprastų drabužių gali išsinerti ar iškristi ir sudužti, taip sukeldamos nepatogumų, stresą ar netgi riziką sveikatai.

Insulino pompos matosi, o tai gali sukelti bendraamžių patyčias. Kai pradėjau gilintis į kasdienius diabetu sergančių vaikų ir tėvų iššūkius, pompas patogiai laikančių ir paslepiančių drabužių nei Lietuvoje, nei užsienyje neradau.

Pašnekovė pasakoja, kad šia tema susidomėjo dėl draugės prašymo pasiūti kelnes jos sūnui, kuriam nė nesulaukus dvejų metų buvo diagnozuotas 1-ojo tipo cukrinis diabetas.

„Draugės pavyzdys ir stiprybė mane įkvėpė – pamačiau, kiek daug specifinių žinių, kantrybės ir supratimo reikia auginant tokius mažylius. Labai norėjau bent truputį prisidėti prie geresnės jų abiejų gyvenimo kokybės. Taip atsirado rūbai su specialiomis kišenėmis, skirtomis saugiai laikyti ir paslėpti insulino pompą“, – nuo ko prasidėjo socialinis verslas, prisimena pašnekovė.

Socialinis verslas –iš gerų darbų

Simonos idėja buvo įvertinta ir kaip turinti potencialo virsti sėkmingu socialiniu verslu –  organizacijos Reach For Change rengiamo konkurso „Talentas Keisti“ komisija nusprendė ją apdovanoti išskirtinai verslininkei moteriai skirtu prizu.

„Ši idėja yra aktuali ir reikšminga, o įgyvendinama platesniu mastu, realiai prisidėtų prie vaikų gerovės ir spręstų jų bėdas. Specializuoti rūbai diabetu sergantiems vaikams yra toks produktas, kurio iki šiol trūko, todėl jo sėkme neabejojame“, – sakė Asta Buitkutė, konkurso komisijos narė ir vieno iš pagrindinių rėmėjų bendrovės „Tele2“ vidinės komunikacijos vadovė.

Gautas prizas kaip reikiant paspartino Simonos veiklą – jau netolimoje ateityje ji planuoja pristatyti nedidelę specializuotų drabužių kolekciją.

Pasak Simonos, dabar jai – labai intensyvus metas: ruošia brėžinius gamybai, renka tinkamiausius audinius ir priedus, siuva ir tobulina įvairius pavyzdžius. Kolekciją pristatyti tikisi jau kitų metų pradžioje.

Noro kiekvieną dieną augti ir tobulėti įkvepia siekis pagerinti visų Lietuvoje diabetu sergančių vaikų gyvenimą. „Pasitikėjimo įkvepia draugės sūnus – dabar jis rengiasi tik mano siūtais specializuotais drabužiais ir kito būdo nešioti insulino pompai šiandien jau nebeįsivaizduoja. Todėl tikiu, kad šiuos rūbus pamėgs ir kiti diabetu sergantys vaikai“, – tikisi Simona.

Lapkričio 14-ąją visame pasaulyje minima Diabeto diena.


Taip pat skaitykite:

Individuali veikla: kaip gauti ligos išmoką


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.