Vaiko sveikatos pažymėjimas Vilniuje – jau elektroninis

Jau šį rugsėjį sostinės moksleivių tėvams nebereikės vargintis nešioti popierinius dokumentus iš poliklinikos į mokyklą  – vaiko sveikatos pažymėjimas Vilniaus gydymo įstaigose bus išduodamas elektroniniu būdu, skelbiama miesto savivaldybės portale vilnius.lt.

Tai reiškia, kad tėvams nebereikės gaišti laiko ir laukti gyvose eilėse, nešioti pažymas iš poliklinikos į mokyklą. Atostogų laikas turi būti skirtas šeimai ir poilsiui, o ne nereikalingiems biurokratiniams užsiėmimams.

Vaiko sveikatą patikrinę  šeimos gydytojai ir odontologai  duomenis suveda į elektroninį pažymėjimą, kurį galima peržiūrėti portale www.esveikata.lt. Prireikus, išrašus galima atsispausdinti. Sistemoje galima sugeneruoti pažymos peržiūros kodą, kuriuo galima dalintis, kai kitiems suinteresuotiesiems  prireikia peržiūrėti vaiko sveikatos pažymą.

Nuo šio rugsėjo popierinių sveikatos pažymų kopijų nebeprašys ir būrelių vadovai. Neformaliojo švietimo įstaigos (išskyrus organizuojančias sporto pratybas) sutartyse turės numatyti, kad pažyma būtina tik tada, jei gydytojas nuspręs, kad užsiėmimas pakenks vaiko sveikatai.

Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ir odontologą būtina visiems vaikams iki 18 metų, kasmet iki rugsėjo 15 dienos.

Tėvai kviečiami atsakingai pažvelgti  į vaikų profilaktinį sveikatos patikrinimą, nes tai būdas greičiau užkirsti kelią įvairiems sutrikimams, pastebėti ydingą laikyseną, dantų ėduonį, antsvorį, mažakraujystę, regos sutrikimus. Profilaktiniai patikrinimai leidžia laiku išgydyti negalavimus ir yra puiki galimybė pasikonsultuoti su gydytoju dėl ligų prevencijos.

Savivaldybė kviečia tėvelius dar vasarą pradėti rūpintis vaiko sveikatos tikrinimu, kad rugsėjį nebereiktų jaudintis dėl ilgų eilių poliklinikose. Vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus.

Profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas yra apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, todėl tėvams mokėti nereikia  –  elektroninė pažyma išduodama nemokamai.

Šaltinis: vilnius.lt

Taip pat skaitykite:
Vilniaus pradinukų tėvams pailgintos dienos grupė nebekainuos
Šeimos kortelė – puiki reklama smulkiam verslui
Jaunoms šeimoms – subsidija būstui regionuose

2 Comments

  1. Sofija

    2019 liepos 15 prie 11:54

    Manau tai teisingas sprendimas. Tos pažymos būna ir pasimeta, vaikas nenuneša ar suglamžo. Be to, juk duomenys apie sveikatą negali būti prieinami kiekvienam. Tėvai yra ganėtinai sąmoningi ir vaikų sveikata rūpinasi. Dantukų profilaktinis patikrinimas labai svarbus. Tiesa, teko girdėti iš mamų, jog nueina į polikliniką ir odontologas uždeda antspaudą net neapžiūrėjęs vaiko, sakydamas, jog nėra ko gąsdinti. Su šia nuomone nesutinku. Visuomet vedu sąžiningai į kliniką, kurioje lankomės pastoviai https://www.sbklinika.lt/paslaugos/odontologu-paslaugos/ juk specialistas gali pastebėti ir laiku pašalinti plika akimi nematomus, bet jau besiformuojančius ėduonies židinukus.

  2. Kristiana

    2021 birželio 10 prie 14:46

    Man patinka elektroninės sistemos. Juk ir pas odontologus registruojames internetu https://www.dentalonline.lt/isankstine-pacientu-registracija tai gerokai paprasčiau nei skambinti, nes ne visuomet turi laiko pokalbiui, ypatingai darbo metu. Taip pat ir su visomis pažymomis ir siuntimais. Nueini pas gydytoją, o jis mato kokiu tikslu ir kas siuntė. Atsakymo taip pat nereikia vežti popierinio varianto.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.