Aktualu

Vilniaus pradinukų tėvams pailgintos dienos grupė nebekainuos

Print Friendly, PDF & Email

Nuo rugsėjo Vilniaus savivaldybės sprendimu pailgintos dienos grupė tėvams gali tapti nemokama – tai reikštų, kad pradinukus pagal individualią veiklą su verslo liudijimu prižiūrinčios mokytojos nebeteks papildomo pajamų šaltinio.

Kaip rašoma portale vilnius.lt, Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva internete vykdoma pradinukų tėvų apklausa (https://goo.gl/A6Svja) atskleidė, kad su klausimu, kaip užimti vaikus po pamokų, susiduria didžioji dalis tėvų (58 proc.).

Daugelis vilniečių (42 proc.) ir šiuo metu leidžia vaikus į prailgintas grupes, tačiau 14 proc. pradinukų po pamokų prižiūri artimieji, 12 proc. vežioja po būrelius, o kas dešimtas vaikas lieka vienas laukti, kol tėvai grįš iš darbo. Absoliuti dauguma (95 proc.) atžalas auginančių vilniečių teigia norintys, kad vaikai iki 17-18 val. galėtų laiką leisti savo mokykloje prižiūrimi mokytojų.

Kaip teigia švietimo sritį kuruojanti mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė, savivaldybėje dar svarstomas visos dienos mokyklos tvarkos aprašas, kuris sudarys sąlygas Vilniaus miesto 1–4 klasių mokiniams, besimokantiems pagal pradinio ugdymo programą, leisti laiką po pamokų visos dienos mokykloje, t. y. prailgintose grupėse. Jose vaikai galės likti iki 18 val. ir užsiimti patinkančia popamokine veikla, atlikti namų darbus arba praleisti laiką su savo bendraamžiais saugioje mokyklos aplinkoje. Tėvai po darbų neskubėdami galės pasiimti savo vaikus.

Popamokinė veikla tam tikrose mokyklose iki šiol vyko tik ugdymo įstaigos administracijos ar veiklių mokytojų iniciatyva. Pedagogai dirbdavo su individualios veiklos liudijimais, o tėvai jiems mokėdavo už kiekvieną po pamokų dirbtą valandą. Nuo kitų mokslo metų už papildomą darbą mokytojams Vilniuje mokės savivaldybė, mokyklos bus skatinamos organizuoti daugiau pailgintos dienos grupių, o tėvams tai nieko nekainuos.

Miesto valdžia džiaugiasi, kad tėvams kils mažiau rūpesčių dėl vaikų ugdymosi po pietų ir su tuo susijusių išlaidų – šeimos biudžeto nebetuštins popamokinėms veikloms iki šiol leidžiami pinigai. Tačiau portalas VERSLI MAMA atkreipia dėmesį, kad Vilniaus miesto savivaldybė kol kas neskelbia, kiek mokytojams ketinama mokėti už darbą pailgintose grupėse. Gali būti, kad įkainis nebus toks patrauklus, koks buvo prižiūrint pradinukus po pamokų pagal individualią veiklą su verslo liudijimu.

Vilniaus mieste šiuo metu gyvena daugiau nei 25 tūkst. 7–10 m. amžiaus vaikų. Šis skaičius yra didžiausias Lietuvoje ir ženkliai didesnis nei kituose miestuose. Kaune tokio amžiaus vaikų 2018 m. pradžioje suskaičiuota 11 552, Klaipėdoje – 6 634 vaikai.

Šaltinis: Vilniaus miesto savivaldybė | vilnius.lt

Taip pat skaitykite:
Šeimos kortelė – puiki reklama smulkiam verslui
Jaunoms šeimoms – subsidija būstui regionuose
Telefonas vaikams: pirkti ar nepirkti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.