Veidai

Versli mama Neringa – gėlių prenumeratos sumanytoja iš Kauno

Print Friendly, PDF & Email

Gėlių studijos Pūkuotas vėjas įkūrėja, dviejų vaikų versli mama Neringa Paukštytė-Simonavičė pažįsta ir jaučia įstabų žiedų pasaulį kaip pačią save. Ar gali būti kitaip, kai šiame versle sukiesi jau 10 metų?

Rugpjūtis – pasiruošimas naujam etapui, kai želmenys nunyksta, o nokstantis derlius simbolizuoja gyvenimo ir pasaulio pilnatvę. Ta proga kamantinėjame Neringą apie gėlių priežiūrą, panaudojimą, simbolius, reikšmes ir daugybę kitų įdomybių, kurios lieka nematomos eiliniam pirkėjui.

Sakoma, jei nori būti laimingas visą gyvenimą – augink chrizantemas. Kaip augalai gali sukurti laimę?

Gėlės ir jų kuriamas grožis visais laikais buvo aktualus ir vertinamas, visada traukė akį ir buvo gyvybės simbolis. Kai gyveni gražioje, gyvybe alsuojančioje aplinkoje, nejučia ateina laimės, džiugesio jausmai. Ne veltui vis daugiau žmonių gręžiasi į gamtą, natūralias medžiagas, augalus ir nori save apsupti jais namuose bei biuruose.

Augalai ne tik gražu – jie suteikia jaukumo, valo orą ir erdves energetiškai. Ne mažiau laimės ir malonumo gali suteikti tiesiog grožėjimasis gėlėmis, kai pats sustoji akimirkoje ir leidi jai sustingti. Dideli dalykai slypi mažuose dalykuose. Esu įsitikinusi, kad vienas tokių dalykų – gėlės. Jas dovanoti ir gauti yra tikra laimė! Kuo daugiau mėgstamų gėlių, grožio, pozityvumo mūsų aplinkoje, tuo jaučiamės laimingesni.

Kokie augalai, gėlės teigiamai veikia žmogų ir jo erdvę? Ar gali gėlės padėti atgauti jėgas, pripildyti energijos, suteikti džiaugsmo?

Gyvi organizmai jaučia supančias energijas ir į jas reaguoja. Jei su gėlėmis elgiamės pagarbiai, jei suprantame, kad jos gyvos, kad jos taip pat trokšta ir glęžta, ir tinkamai pasirūpiname, gėlės skleidžia grožį, meilę ir laimę, lengvumą ir malonumą, buvimo čia ir dabar būseną.

Ar kada bandėte įsivaizduoti ir pajusti, ką reiškia tiesiog žydėti taip, kaip žydi gėlė? Gėlių ir augalų energetika yra pozityvi. Vienareikšmiškai tikiu ir jaučiu (ir ne kartą pati patyriau), kaip gėlės padeda atgauti jėgas ir nuteikia gerai nuotaikai, lyg koks meilės patvirtinimas.

Energijos ir džiaugsmo jausmą gali suteikti pastelinių ir skaisčių spalvų, atviro žiedo formos gėlės: pavyzdžiui, gerberos, rožės, saulėgrąžos, jurginai. Gėlės taip pat mėgstamos vestuvėse, tokiose šventėse kaip Žolinės, Meilės diena, Mamos diena. Labai skatinu savo klientus visada turėti šviežių gėlių savo namuose. Tai – lyg gero tono pavyzdys, mažos šventės jausmas kasdienybėje.

Kuo dar gėlės gali būti naudingos?

Žydinčios gėlės – lyg gyvenimo ciklas. Gėlėmis grožimės, kai jos pasiekia savo žydėjimo piką. Ne veltui gėlių nešame ligoniams, nes jos pilnos gyvasties, gyvybinės energijos, džiaugsmo jausmo.

Vienas iš retesnių gėlių panaudojimo atvejų, nors toks ūkis jau yra ir Lietuvoje, – auginti jas maistui. Tokių žiedų, kuriais tinka puošti ir skaninti savo maistą, be didelių pastangų savo soduose galime pražydinti kiekvienas.

Viena iš populiariausių ir seniausių gėlių pasaulyje – rožė. Jos žiedai puošia namus, naudojami kosmetikoje ir kulinarijoje. Iš rožių žiedlapių verdamos uogienės, gaminami ledai, likeris, vynas ir kiti gardumynai. Rožė savo transcendentine galia suteikia žmogui energijos ir džiugesio.

Tavo gėlių studijoje Pūkuotas vėjas skirtingi gamtos pradai susijungia į estetišką harmoniją. Kaip tau pavyksta?

Gėlių studija Pūkuotas vėjas kuriama kartu su gamta. Joje rasime visus gamtos elementus: žemę, vandenį, ugnį, orą ir metalą. Mano kūryboje juos papildo ir įneša žavesio metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo, žiema.

Kai renkuosi augalus, galvoju apie jų tolesnę transformaciją ir žiūrovui pasakojamą istoriją. Tada visi šie gamtos elementai ir metų laikai tampa neatsiejami. Gebant juos sujungti į estetišką harmoniją, rezultatas viršija lūkesčius.

Kai išlaikai tokį ryšį, nepažeidi augalo ir žmogaus bendrystės harmonijos. Šį gebėjimą floristas užsiaugina palengva, vis labiau pažindamas augalus nuo pat jų auginimo pradžios iki mirimo. Visi augalo gyvenimo ciklai nuostabūs ir kurstantys floristo vaizduotę kūrybai.

Kas yra gėlių prenumerata?

Sykį, šmaikštaudamos su Pūkuoto vėjo komanda apie gėles, uždavėme sau klausimą, ar būtų galima prenumeruoti gėles taip, kaip prenumeruojame laikraščius? Ir pačios sau atsakėme: tikrai taip!

Gėlių prenumeratos principas tas pats, kaip ir žurnalo ar naujienlaiškio. Pasirenkate gėles ar jų puokštę, norimą pristatymo dažnumą ir gaunate užsakymą tiesiai į namus ar darbo vietą. Tai puikus sprendimas, ypač praverčiantis per įvairias sukaktis, kai svarbios datos per skubėjimą tiesiog pasimiršta.

Prenumeruoti gėles patogu ir didesnių įmonių kolektyvams, kai svarbu parodyti dėmesį kiekvienam bendradarbiui.

Turėdami gėlių prenumeratą: Pūkuotas vėjas_gėlių prenumerata ersli mama
 • taupote savo laiką;
 • gaunate gėles ar gėlių puokštę, kurias kuria profesionalus floristas;
 • gaunate gėles nurodytu adresu;
 • džiaugiatės, kad tai paprasta ir patogu;
 • viską suplanuojate iš anksto.

Kaip reikia prižiūrėti gėles, kad jos kuo ilgiau skleistų gerą energiją namų erdvėje?

Visų pirma, gėlės turi būti šviežios – kuo trumpesnė kelionė iki kliento, tuo geriau. Gėlės, nupirktos iš floristo, jau yra paruoštos džiaugtis: nuvalyti lapai ir kitos antrinės šakelės, tinkamai padarytas koto pjūvis ir prigirdytos maistingomis medžiagomis, kad žydėtų ilgiau.

Kaip elgtis, parsinešus gėles namo Pūkuotas Vėjas versli mama (5)
 • Pirmiausia išvyniokite gėles iš popierių ir celofanų;
 • Sodo žirklėmis ar aštriu specialiu peiliuku įstrižai patrumpinkite gėlių kotus;
 • Gėles žoliniais kotais (eustomos, gvazdikai, gerberos ir kt.) merkite į šaltą vandenį, o sumedėjusiais kotais (rožės, alyvos, eukalipto šakos ir kt.) – į gerokai šiltą vandenį;
 • Vaza turi būti švari ir atitinkamo dydžio pagal gėlių aukštį, jų kiekį. Vazos dydį atraskite eksperimentuodami su skirtingomis vazomis ir stebėdami, kur gėlės jaučiasi geriausiai.

Vandenį gėlėms keiskite kas antrą ar dvi dienas. Kaskart vis patrumpinkite gėlių kotus, nurinkite nužydėjusius žiedus ar apvytusius lapus. Vazoje su vandeniu jokiu būdu neturi mirkti lapai! Nelaikykite gėlių ant saulės spindulių ar skersvėjų.

Kartais gėlės nuleidžia žiedus. Taip gali būti, jei joms vazoje per mažai vandens (pavyzdžiui, saulėgrąžoms, rožėms, alyvoms ir kt.) arba, atvirkščiai, – per daug (gerberoms, amariliams, chrizantemoms ir kt.). Skintos gėlės ilgiau žydės pamerktos vandenyje, o ne sukomponuotos floristinėje oazėje.

Kelionė su vaikais po gėlių pasaulį ir mažos idėjos, kaip palydėti vasaros žalumą su mažaisiais
Foto. Pūkuotas Vėjas versli mama (2)

Žaidimas – viena svarbiausių vaiko gyvenimo dalių. Jis nepaprastai reikšmingas vaiko vystymuisi, ypač, jei žaidžiama kartu su tėvais. Tai kuria saugumo ir pastovumo jausmą, deda pamatus šeimos tradicijoms.

Rugpjūčio mėnuo – laikas, kai gamta ruošiasi rudens metui. Palydėkite šį laikotarpį kartu su vaikais ir leiskitės į kelionę po gėlių pasaulį. Du vaikus auginanti Neringa pataria išbandyti tokias veiklas:

 • Braidykite po pievas.
 • Dainuokite dainas ir žaiskite žaidimus, susijusius su gėlėmis.
 • Pieškite ir barstykite blizgančias ir spalvotas gėlių pievas.
 • Pieškite su gėlių teptukais.
 • Pasigaminkite modelino ir „viauksiuką“ iš natūralių medžiagų.
 • Klijuokite gėlių žiedlapių karūną ir kurkite mandalas.
 • Pažinkite gamtą ir jos vasariškas spalvas su spalvų ratu.
 • Grįžkite į vaikystę ir pasidarykite slaptus „sekretus“.
 • Tiesiog kurkite naujas šeimos tradicijas ir nenutrūkstamą ryšį su savo vaikais!

Tekste panaudotos nuotraukos iš gėlių studijos Pūkuotas vėjas archyvų.

Daugiau idėjų, kaip kūrybiškai pasinerti į svaiginantį žiedų pasaulį, rasite gėlių studijoje Pūkuotas vėjas, Rotušės al. 26, Kaunas.

Taip pat skaitykite ir klausykite:

Neringa, pagavusi pūkuotą vėją

Linos ir Neringos klientų viliojimo paslaptys (2017-12-02)

Kokia paslaugos kaina? Aistės ir Neringos patirtis (2017-03-30)

KAIP TAPTI PORTALO VERSLI MAMA DRAUGĖMIS IR TINKLAVEIKOS NARĖMIS

 1. Передаем Вам сведения об одобрении выдать Вам некую сумму. Рекомендуем сейчас немедленно пройти шаги зайдя на официальную страницу сайта в момент до 2 дней.Не упустите момент пока Ваш доступ в систему не аннулирован!Зайти в систему: https://tinyurl.com/Papsepay NMVVverslimama.ltRKKF says:

  Сообщаем Вам об одобрении выдать Вам некую сумму. Рекомендуем сейчас сиюсекундно оформить детали перейдя на главную страницу сервиса в течение 30 минут.Не пропустите момент! . В случае просрочки Ваш доступ в систему будет заблокирован!Переход на страницу: https://tinyurl.com/Papsepay NMVVverslimama.ltRKKF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.