Aktualu

Verslioms mamoms – sveikatos burtai iš lagaminėlio

Print Friendly, PDF & Email

Ėhėhė, XXI amžius, tiesiog mokėti rašyti nebeužtenka: dabar turi būti ir politiškai, ir technologiškai, ir finansiškai, o galiausiai – net ir fiziškai išprusęs, mat visuotinio kiurksojimo prie ekranų laikais kūnas alksta krūvio, deformuojasi, sopa ir nyksta. Apie tai balandžio 5 d. Vilniuje, edukacinėje konferencijoje „Aš – versli mama”, atžalų sveikata besirūpinančioms verslioms mamoms kalbės sporto medicinos specialistas Valdemaras Kavaliauskas, kurio pranešimo  „Fizinio aktyvumo rekomendacijos mokyklinio amžiaus vaikams. Fizinis raštingumas – kam jo reikia?” pradžia numatoma 12.45 val.

Valdemaras – mūsų edukacinės konferencijos sveikatinimo partnerės, Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikos, specialistas. Žmogus-enciklopedija, kuris vien dirstelėjęs į jus gali daug papasakoti. O kai šiuolaikiška aparatūra iš lagaminėlio Valdemarui dar atsiunčia ir šiek tiek medicininių skaičių, ima dingotis, kad bendrauji su aiškiaregiu: iš to lapo jis neužsikirsdamas vardija, ar lengvai priaugate svorio ir ar lengvai jo numetate, ką jums skauda ir ko niekada neskauda, kokius mankštos pratimus mėgstate daryti ir kokių – ne, nes per sunkūs ir vargina.

Kaip aiškina Valdemaras, fizinis raštingumas žmogui būtinas tam, kad jis mokėtų laiku pastebėti ir tinkamai įvertinti kūno siunčiamus signalus, gebėtų teisingai maitintis, nepriaugti antsvorio ir ilgai džiaugtųsi puikia savijauta. Mamos, pasak specialisto, ypač turi būti šiuo klausimu išprususios, nes nuo jų pastabumo ir suvokimo labai didele dalimi priklauso vaikų sveikata.

Pavyzdžiui, vaiko pėdų problemas galima išspręsti iki aštuntųjų gyvenimo metų, laikysenos – iki paauglystės, maždaug 12-14 metų. „Vaikui pradėjus sparčiai tįsti į viršų, iki tol buvusios nežymios problemos dažniausiai itin išryškėja ir tampa nebekontroliuojamos. Apie 18 metus griaučių sistema galutinai baigia formuotis, ir tada belieka tik kova su liekamaisiais reiškiniais. Visa tai mamoms ir tėčiams reikia žinoti, kad laiku atkreiptų dėmesį, suprastų problemos rimtumą ir padėtų savo vaikui užaugti sveikam ir laimingam“, – tvirtina ne vienai garsenybei ar viltį praradusiam storuliui sėkmingai padėjęs fizinio krūvio terapijos žinovas.

SPECIALUS PASIŪLYMAS VERSLIOMS MAMOMS!

Visos verslios mamos ir kartu su jomis atėjusios dukros galės pačios įsitikinti Valdemaro ir stebuklingojo lagaminėlio (t. y. kūno sudėties analizatoriaus) burtų galia – nemokamai išsitirti sveikatą ir gauti kvalifikuotą komentarą bei rekomendacijas. Tyrimai bus atliekami pusvalandį iki konferencijos pradžios (9.30–10 val.), per pertraukėles tarp pranešimų ir per pietų pertrauką.

Svarbi informacija: salės, kurioje vyks edukacinė konferencija „Aš – versli mama“, durys atveriamos 9.30 val. Po teroro išpuolių Briuselyje sugriežtinus europinių institucijų apsaugą, įsinešamiems daiktams taikomi saugumo reikalavimai, panašūs į galiojančius oro uostuose. Atvykstant būtina turėti asmens dokumentą ir pateikti jį apsaugos posto darbuotojams.

Daugiau apie Valdemaro ir jo kolegų darbą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.