Aktualu

Turtinga moteris Jolanta: didžiausias moters turtas yra ji pati (III)

Print Friendly, PDF & Email

Photo Aiste | Dalia Gečienė stilius ir makiažas

Beveik po mėnesio, rugpjūtį, Verslių moterų kontaktų rytmečiai minės pirmąjį gimtadienį, o pati Jolanta – jau 20-ąsias santuokos metines. Ar tai reiškia, kad Turtinga moteris rado raktą į verslo sėkmę ir šeimos laimę?  

Jolanta skaičiuoja rytmečius kaip viščiukus ir nesimaivo: mintis suburti moteris, kurios rekomenduotų viena kitą ir pirktų viena iš kitos, nėra unikali, bet ji veikia. „Ir turime tai daryti dar plačiau, dar labiau palaikyti viena kitą“, – įsitikinusi. Pasak jos, tobuliausia, kai galima paremti atsakingai ir kokybiškai kuriamus produktus. Tačiau jei kažkuriai nesiseka pasiekti kokybės, bendruomenė savo žiniomis ir ryšiais gali padėti tobulėti – taip minimaliais ištekliais sukuriamas maksimalus rezultatas, leidžiantis turtėti kiekvienai pusei.

Šiuo metu Verslių moterų kontaktų rytmečių grafikas jau nusistovėjęs: du kartus per mėnesį jie vyksta Vilniuje, Šiauliuose ir Kaune, po kartą – Klaipėdoje, Panevėžyje, Tauragėje, Alytuje. Visuose rytmečiuose Jolanta stengiasi dalyvauti pati, nes, kaip tvirtina, iš šių susibūrimų visų pirma turtėja pati ir pasisemia motyvacijos.

Net nežinau, ar daugiau naudos gauna rytmečių dalyvės, ar aš. Rytmečiuose įgavau labai daug drąsos, daug ryšių. Matau, kokia didelė nauda yra, kai vos ne akimirksniu gali išspręsti verslios moters problemą, pasidalinusi savo patirtimi ar pasiūliusi jai šiltą kontaktą.

Organizuodama šiuos susitikimus, Jolanta tvirtina visada pajungianti pasąmonės galią – na, pavyzdžiui, kad ir… televizijai prisikviesti. Antai organizuojant 17-ąjį rytmetį Šiauliuose, ramybės vis nedavė mintis: štai vienas rytmetietes parodė per televiziją, paskui – kitas, o pačių rytmečių – kažkodėl ne. „Tą rytmetį kaip tik organizavome su viena kavinuke, kuri kartu su žymiu šiauliečiu, menininku ir visuomenės veikėju Viliumi Puronu atkūrė unikalų bajorišką patiekalą. Pamaniau sau: kaip būtų smagu, jei televizija susidomėtų ir parodytų mūsų, moterų, judėjimą, kuris išsilaiko tik pačių moterų iniciatyva ir dalyvės mokesčiu, be jokio išorinio finansavimo“, – prisimena savo norus ryškiai, kaip dabar.

Ir staiga – sutapimas, o gal iš tikrųjų toji pasąmonės galia, bet renginio išvakarėse kavinukės savininkė praneša, kad rytmetyje dalyvaus žurnalistų! „Pagalvojau, kad taip Vilius Puronas nori paviešinti savo bajorišką patiekalą, taigi paties žiniasklaidos dalyvavimo fakto nesureikšminau, nors naujus padurkus suknelei dėl viso pikto prisisiuvau“, – kaip visada apie save kalba su lengva ironija. Televizijos grupę iš tiesų sudomino ne tik rytmetyje pristatytas bajoriškas valgis, bet ir Jolantos pasakojimas apie pačią verslių moterų iniciatyvą – taip gimė net 10 minučių trukmės reportažas, kuris Turtingos moters veiklai davė žinomumo, ir Šiauliuose moterys į susitikimus pradėjo rinktis dar aktyviau.

Postūmį plėsti rytmečius į Vilnių davė viena iš šiauliečių dalyvių, perkėlusi savo verslą į sostinę. Jai rytmetys pasirodė puikus būdas ryšiams naujame mieste užmegzti. Iš pradžių, prisipažįsta Jolanta, buvo baisoka – ir taip tų renginių Vilniuje apstu, bet, teisybės dėlei pasakytina – ne rytais. Tad kai pirmąja rytmečio vieta sostinėje tapęs nedidelis butikas prisirinko pilnut pilnutėlis moterų, Turtinga moteris patikėjo, kad ir Vilniuje ši susitikimų forma turi ateitį.

Netrukus po renginio sostinėje pradėjo rašyti laiškus kaunietės ir klaipėdietės, klausdamos, kada rytmetys įvyks jų mieste. Štai taip ir įsibangavo rytinių susitikimų tradicija. „Pati greičiausiai net nebūčiau išdrįsusi taip plėstis, bet jei žmonės prašo, jiems reikia duoti“, – vieną svarbiausių verslo taisyklių tvirtina perpratusi Jolanta.

Šiuo metu moterims jau yra duota per 60 rytmečių, o iki metų galo jų turėtų būti 100 – tiek, kiek metų atkurtai Lietuvai.

Žinios be pinigų virsta pelke

Kone kiekviename rytmetyje Jolanta garsiai primena Turtingos moters viziją – milijonas turtingų moterų Lietuvoje. Skamba ambicingai, tad išsyk skubu pasitikslinti, kaip suprantamas tas moters turtas ir kas yra turtinga moteris pačiai Jolantai.

„Visų pirma, pasitikinti savimi ir drąsi. Švelni, kai to reikia. Labai moteriška ir, jei turi vaikų, – mamiška. Gebanti priimti sprendimus ir save išlaikyti. Tuo pačiu gebanti priimti dovanas – iš Visatos, vyrų, draugių. Tokia visapusiška. Gili, ne paviršutiniška. Žinanti savo dovanas ir mokanti jomis naudotis“, – neužsikirsdama vardija turtingos moters savybes vieną po kitos ir suprantu, kad kurdama savąjį verslą apie jas yra daug ir ilgai galvojusi.

Iš tikrųjų didžiausias moters turtas, ko gero, yra ji pati. Kuo daugiau ji įdeda į save, kuo įvairiapusiškesnė tampa, tuo ji yra gilesnė ir įdomesnė pati sau, savo šeimai ir aplinkai.

O pinigai? „Pinigai irgi ne paskutinėje vietoje“, – ramina Jolanta ir prisipažįsta pinigus visų pirma suvokianti kaip energiją, kuriai reikia judėti, tekėti, keisti būvį.

„Kai sėdi tarp keturių sienų, nebendrauji su bendramintėmis, pozityviomis moterimis, pasiekusiomis gyvenime daugiau, nesikeiti su jomis energija ir už savo sukauptas žinias, kuriomis galėtum dalintis su kitais, negauni pinigų, viskas tampa pelke. Pelke, kurioje gali kapanotis be galo ir būti neaišku ko nepatenkinta. Viskas kitaip, kai užsuki vadinamąjį vilties ratą, t. y. už žinias gauni pinigus, o už juos gali iš savo bendraminčių nupirkti tam tikrų produktų ir paslaugų. Gavusios pinigų, jos gali pirkti iš kitų bendraminčių, ir taip toliau – tada visos augame ir turtėjame“, – iš esmės apie tai, kad pinigai daro pinigus, kalba Turtinga moteris.

Tiesa, Jolanta atkreipia dėmesį, kad praturtėti pinigų energija sunku, jei nesugebama nustatyti kainos ir ribos, nuo kada tą kainą privaloma mokėti. Tai padaryti nėra lengva, bet pasak ketvirtus metus versle skaičiuojančios pašnekovės, būtina. Kaip ir būtina jausti, kada nereikėtų aklai taikyti taisyklės dalintis savo žiniomis tik su tais, kurie pajėgūs atsiskaityti pinigais.

„Stengiuosi būti tuo pavyzdžiu, kuris pirmiausia duoda, o tik paskui gauna“, – sako Verslių moterų kontaktų rytmečių sumanytoja ir neslepia pastebinti, kad į rytmečius ateina moterų, norinčių tik gauti, bet nenorinčių duoti. Moterų intuicija – unikalus instrumentas, tad viskas labai greitai sustoja į savo vietas: tos, kurioms pavyksta išjungti skaitiklius, šioje bendruomenėje randa viską, ko reikia verslumui ir verslui augti.

Augti reikia šalia aukštesnių

Jolanta tvirtina, kad Turtingos moters iniciatyvos atviros bet kokioms moterims – įsiliejimo į šią bendruomenę neriboja tokie veiksniai kaip uždirbamų pinigų kiekis ar turimos žinios. Turtinga moterimi gali tapti ir mama, ir mergina, ir mergaitė, ir senjora, nes visos jos gali būti vienos kitoms labai reikalingos kaip klientės, partnerės, produktų bandytojos, patarėjos ir pan.

Kai pati paaugu žiniomis ar apyvarta, tampa labai gera dalintis savo istorija su kitomis ir įkvėpti jas, padrąsinti. Juk aš savo veiklą irgi pradėjau nuo didžiulio minuso, o šiandien iš savo idėjos uždirbu, gaunu savirealizaciją ir jaučiu moralinį pasitenkinimą. Tačiau yra ir kitas aspektas – kad ir kokiame verslo taške būtum, tau reikia augti. Negali augti šalia tų, kurios dar tik žengia pirmuosius žingsnius – reikia augti šalia moterų, kurios jau yra pasiekusios daugiau.

Kaip rodo sukaupta patirtis, aktyviai rytmečiuose lankosi tos, kurios dar tik ieško savęs, pradeda versle pirmuosius žingsnius, kurioms trūksta palaikymo. Viename ar kitame rytmetyje radusios bendraminčių bendruomenę, tokios moterys ima mokytis viena iš kitos.

Gerbti mamos pasirinkimą

„Aš irgi esu versli mama, auginu du sūnus“, – daug kam galbūt netikėtu kampu apie save prabyla Jolanta. Vyriausiasis jau savarankiškas (ir Jolanta sako esanti jam už tai dėkinga), o namuose kartu su tėvais dar gyvenantį paauglį vadina savo kantrybės mokytoju ir mentoriumi, neleidžiančiu pernelyg įsijausti į labdaringą veiklą. „Šiuolaikinių vaikų poreikiai kur kas didesni, tad tėvams tenka įdėti daugiau pastangų“, – šypteli.

„Kai gimsta vaikai, poreikių tik pagausėja ir tenka ieškoti būdų, kaip juos patenkinti. Darbo vietos sau sukūrimas, žinojimas ir darymas to, kaip sugalvojai pati, yra tas variklis, kuris veda į produktus ir paslaugas, kuriančius didžiausią materialinę naudą. O vaikai yra inkaras, kuris įžemina ir neleidžia atsidėti vien tik moralinei savirealizacijai“, – tikina 20 metų su tuo pačiu, bet ne vien iš algos gyvenanti Jolanta, pramanu vadinanti išvedžiojimus, esą motinystė trukdo veiklumui ir verslumui.

Dabar, kai atsirado verslių moterų kontaktų rytmečiai, kai moterys viešai dėkoja už susitikimus, užsimezgusius kontaktus ir partnerystes, šeima mane labiau palaiko, nes mato konkretų rezultatą, pokytį ir vertę, mano būseną ir tą jausmą, su kuriuo grįžtu po rytmečio ir organizuoju naują susitikimą.

Didžiausiu savo iššūkiu Jolanta vadina siekį išmokyti savo šeimą gerbti jos apsisprendimą daryti būtent tai ir būtent taip, kaip norisi jai pačiai, o svarbiausia – duoti pakankamai laiko rezultatui pasiekti. Tiesa, meta tuos iššūkius ne tik artimiesiems, bet ir sau: kai būdama 36-erių išėjo dirbti savarankiškai, išsikėlė tikslą iki 40-ojo gimtadienio gauti iš verslo tiek pajamų, kiek jų gaudavo dirbdama valstybės tarnyboje. Jei kartais būtų nepavykę, būtų nusprendusi, kad verslas ne jai.

Šiandien Jolanta svarsto, kad ketveri metai – pakankamas laikas, per kurį smulkus verslas turi pradėti realiai uždirbti. 40-metį atšventusi iš savo uždirbtų pinigų, dabar Turtinga moteris pagaliau tiki einanti tinkama linkme. „Bet negaliu užmigti ant laurų, – čia pat veja šalin atsipalaidavimo gaidas. – Privalau atsižvelgti į rinkos pokyčius, ieškoti naujų projektų, nuolat žinoti, ko dar trūksta moterims, kad galėčiau joms tai laiku pasiūlyti.“

O aš svarstau, kad bet kokia veikla, kuri leidžia panaudoti savo gebėjimus ir iš to uždirbti pinigų, yra nuostabi.

Taip pat skaitykite:
Turtinga moteris Jolanta: didžiausias moters turtas yra ji pati (I)
Turtinga moteris Jolanta: didžiausias moters turtas yra ji pati (II)
NIEKADA NEVĖLU Zervynose: rugpjūčio stovykla veiklioms, verslioms ir turtingoms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.