Renginiai

Violetos kuriama Spalvoto meduolio diena pradeda 10-ąjį sezoną

Print Friendly, PDF & Email

Violetos Masteikienės socialinio verslo iniciatyva „Spalvoto meduolio diena“ šiemet pradeda jau 10-ąjį sezoną. (Organizatorių nuotr.)

Ir vėl lapkritis – ir vėl Spalvoto meduolio diena! Šiemet ši spalvinga ir kvapni socialinio verslo lyderės Violetos Masteikienės iniciatyva jau 10-ąjį kartą kvies atvykti nemokamai spalvinti meduolių ir prisidėti prie globotinų vaikų savanorystės skatinimo.  

„Per dešimtmetį iš vietinės iniciatyvos į visos šalies šventę išaugusi Spalvoto meduolio diena kasmet turi specialią misiją. Šiemet siekiame atkreipti dėmesį ir mažinti atskirtį tarp jaunosios ir vyriausios kartų, kurios viena kitai gali tiek daug duoti, jei randa laiko pabūti kartu, pabendrauti, pasikeisti savo patirtimi ir sukurti gražius prisiminimus, kurie dažnam yra pati brangiausia dovana“, – įsitikinusi šventės sumanytoja ir organizatorė Violeta.

20-yje Lietuvos miestų, daugiau kaip 30 kepyklėlių ir bendruomenių vyksianti šventė kartu su Vaiko teisių apsaugos tarnyba ir garbaus amžiaus žmonėms įkurta iniciatyva „Sidabrinė linija“ šiais metais buria drauge ne tik atitolusias šeimas ir bendruomenes, bet siekia sumažinti atskirtį tarp kartų.

Jubiliejinius meduolius šiemet kartu su globotinais vaikais spalvins ir „Sidabrinės linijos“ pašnekovai bei savanoriai. Draugystė, kvepianti meduoliais, pradžiugina, o galimybė pasiklausyti močiutės pasakojimų apie švenčių laukimą, koks jis buvo prieš daugelį metų – neįkainojama patirtis.

Margino ir mamos

Artėjančios meduolių spalvinimo šventės atmosferą trečiadienį pajautė ir visuomenėje gerai žinomos moterys, susipažinusios su šių metų naujienomis ir spalvinusios meduolius su pulku vaikų.

Buvusi TV laidų vedėja Laura Imbrasienė į renginį atvyko su gausiu būriu savo vadovaujamo darželio „Išdykęs vėjas“ auklėtinių, kurie su džiaugsmu spalvino meduolius, įdėmiai klausėsi, kokia proga tai vyksta ir kodėl tokia šventė yra svarbu mums visiems.

Renginių režisierė Erika Purauskytė kartu su dukra Vasara pirmą kartą apsilankė pristatymo renginyje, kur margino ir ragavo meduolius. Pačių geriausių emocijų pilna E. Purauskytė pakvietė visus susiburti drauge ir dalyvauti artėjančioje šventėje.

Praėjusiais metais prie renginio prisidėjo 153 savanoriai, 42 iš jų atvyko iš globos namų ir šeimynų. Už šią galimybę organizatoriai dėkoja iniciatyvos partneriams iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, padėsiančios į kepyklėles visoje Lietuvoje vaikams atvykti net iš pačių atokiausių šalies kampelių.

Meduolių marginimo renginiai 20-yje Lietuvos miestų, daugiau kaip 30 kepyklėlių ir bendruomenių prasidės jau lapkričio 24 dieną, šeštadienį.

Spalvoto meduolio diena yra ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.