Veidai

Žydrę veža neuroedukacija – birželį duris atvers „Žodžių darželis“

Print Friendly, PDF & Email

„Mažųjų genijų namas – taip vadinu erdvę, kurią kuriu vaikams nuo 1,5 iki 6 metų“, – per karantiną užgimusia nauja verslo idėja nudžiugina versli mama Žydrė Dargužytė-Černiauskė. Tai jau trečiasis Žydrės projektas per pastaruosius dvejus metus. Jo kertinė tema, kaip ir pirmųjų dviejų, ta pati – neuroedukacija. Štai kaip gali įkvėpti motinystė ir priverstinio sustojimo laikas!

Beveik prieš dvejus metus portalas VERSLI MAMA pristatė Žydrės iniciatyvą Trisdešimt milijonų žodžių (TMŽ). Tąsyk Žydrė tapo pirmąja amerikiečių mokslininkų kuriamo TMŽ metodo ambasadore Lietuvoje, o ryžtis tam ją pastūmėjo dukters Vėtros gimimas.

2019-aisiais TMŽ augo, augo ir išaugo į pirmąjį Lietuvoje Vaikų neuroedukacijos centrą. Jis Trakų Vokėje duris atvėrė 2020 m. sausio mėnesį. O nepraėjus nė pusmečiui, Žydrė nudžiugino pozityvia verslo naujiena: pandemija nė motais, verslas plečiasi!

Pasakyti 60 žodžių per minutę

Pasak Žydrės, sostinės Antakalnio mikrorajone naujai atveriamos erdvės „Žodžių darželis“ ugdymo programos pagrindą sudarys neuroedukacija – tuo ši erdvė skirsis nuo kitų privačių ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Neuroedukacijos metodai ir įrankiai bus naudojami naujoms vaikų smegenų jungtims kurti. Patyriminis mokymasis vyks keturiose srityse: kalbos, matematikos, muzikos ir vizualiųjų menų.

Kai prieš daugiau nei pusantrų metų, įkvėpta amerikiečių gydytojos Danos Suskind, Lietuvoje pradėjau plėtoti socialinę iniciatyvą Kalbančios šeimos-TMŽ, turėjau aiškią viziją, kaip keisiu šalyje nusistovėjusią ankstyvojo ugdymo koncepciją. Kasdien bendraudama su šeimomis, auginančiomis ikimokyklinio amžiaus vaikus, mačiau, kad dažnai tėvams neaišku, kaip užsiimti su vaiku, norint maksimaliai rūpintis vaiko smegenų potencialu.

Neuroedukacija_versli mama

Filologės ir geštalto psichoterapijos praktikės išsilavinimą turinčios Žydrės arkliukas – neuroedukacija.

Žydrė atvira: neuroplastiškumo tema šalyje jau seniai ant bangos, tačiau sistemos, leidžiančios nuosekliai, kokybiškai, o svarbiausia – kryptingai kasdien būti su vaiku taip, kad jis patirtų, jog mama ar tėvas iš tikrųjų yra santykyje, nėra.

„Svarbus tokio buvimo aspektas – kalba. Rūpindamiesi vaiko smegenimis nuo gimimo iki ketverių, jam turėtume pasakyti ne mažiau kaip 60 žodžių per minutę“, – primena versli mama.

Pasak „Žodžių darželio“ kūrėjos, naujosios ugdymo erdvės pamatas bus statomas ant to paties kertinio akmens, kaip ir TMŽ – ankstyvo intensyvaus patyrimo, kurio organizatoriai yra tėvai.

„Nepamirškime, kad vaikas mokosi santykyje. Todėl organizuojant patyrimą, labai svarbu pajausti, ar vaikas procese laimingas, ar jis jaučiasi priimtas, girdimas ir matomas, ar gali tyrinėti, gaudamas čia ir dabar jam rūpimos informacijos. Aš taip noriu, kad į visus procesus vaikai būtų įtraukiami atsakingai, remiantis žinojimu, kad naujas ir labai reikšmingas smegenų jungtis kuriame tada, kai vaikas laimingas, kai jam gera veikti drauge, kai vaikas yra svarbesnis nei darbas“, – kalba Žydrė.

„Žodžių darželyje“ neuroedukacinius kalbinius, matematinius, muzikinius ir meninius metodus vaikai patirs padedami kompetentingų specialistų dviem kalbomis – lietuviškai ir itališkai. Pirmadienis bus skirtas intensyviam mokymuisi tik anglų kalba. O kokybiškas kalbos mokymasis, matematinė kalba, vokalizacijos, intuityvaus meno kūrimas, muzikavimas įvairiais instrumentais, autentiškas judesys, emocijų ir jausmų įsisąmoninimas bus tos kasdienės patirtys, kurių veikiamos stiprės vaiko asmenybės galios.

Įkvėpimas iš motinystės
Neuroedukacija_Žydrė su dukra_versli mama

Pirmagimę Vėtrą Žydrė vadina savo mokytoja-įkvėpėja.

Nė trupučio neperdėsime tvirtindami, kad susidomėti neuroedukacija Žydrę įkvėpė dukters Vėtros gimimas. Iki tapdama mama, Žydrė buvo gerai žinoma komunikacijos specialistė, kurios įkurta viešųjų ryšių agentūra talkino ne vienam smulkiam verslui. Dabar, kalbėdama apie anas permainų dienas, pirmagimę Vėtrą ji vadina savo mokytoja-įkvėpėja, o motinystę – ledlaužiu, arba senų svajonių išsipildymo tramplinu.

Tapusią mama Žydrę paieškos, kaip suteikti kuo visapusiškesnį ugdymą savo vaikui, atvedė iki neuroedukacijos metodų ir medicinos mokslų pasaulyje žinomos pavardės – Danos Suskind. Pastarosios autorės knyga „Thirty Million Words: Building a Child’s Brain“ (liet. „Trisdešimt milijonų žodžių: vaiko smegenų lavinimas“) jaunai mamai davė atsakymus į daugelį metų ramybės nedavusius klausimus, lydėjusius kelyje nuo filologijos, komunikacijos mokslų į psichologiją ir psichoterapiją.

Kai studijavau filologiją, dažnai galvodavau apie tai, kad įvairiapusiškas kalbos valdymas – galingiausias mano ginklas ir gyvenimo sėkmės garantas. Tuomet neturėjau laiko mąstyti, kaip vienokia ar kitokia kalbinė aplinka pasuka žmogaus gyvenimo vairą ankstyvajame raidos etape jam pačiam to nesuvokiant.

Supratusi, kad rado tai, ko ieškojo, Žydrė susisiekė su Čikagos (JAV) universitete dirbančia D. Suskind ir tapo amerikietės sukurtos bei patentuotos programos „Trisdešimt milijonų žodžių“ ambasadore Lietuvoje. „Kelias nebuvo lengvas, bet juo eidama jaučiausi užtikrintai – gal todėl šiandien visa tai, kas dar prieš kelerius metus atrodė taip tolima, tapo mano kasdienybe“, – patenkinta kalba neuroedukacijos iniciatyvų puoselėtoja.

Be to, Žydrės versle lygia greta su neuroedukacija žengia geštalto psichoterapija. Būtent jos metodus ir vertybes savo įkurtose įstaigose Žydrė taiko asmenybės savireguliacijos funkcijoms stiprinti, nes pati yra šios psichoterapijos mokyklos praktikė.

„Svarbu, kad mokytųsi visa šeima, o ne tik vaikas, todėl „Žodžių darželyje“ bus dirbama ne tik su vaiku, bet ir kitais šeimos nariais. Aptarsime vaiko neurodukacinius pasiekimus, galimybes tobulinti savo įgūdžius namie, gilinamės, kaip šeima gali padėti vaikui tobulinti tai, ką jau išmoko“, – entuziastingai kalba apie iššūkius, laukiančius nuo birželio Antakalnyje atidaromoje naujoje ugdymo erdvėje.

O entuziazmui yra pagrindo: suburta neuromokslininkų, edukologų ir ikimokyklinio ugdymo specialistų komanda žada tikrą proveržį ikimokyklinio ugdymo srityje. Palinkėkime jai sėkmės!

Neuroedukacija_versli mama

KUR

Filaretų g. 54, Vilnius

KADA

Atvirų durų diena gegužės 31 d. Atidarymas – birželio 1 d.

REGISTRACIJA

Į atvirų durų dieną ir vaikų neuroedukacines programas registruotis skambinant Žydrei tel. +370 624 45 915 arba rašant el. paštu zydre@foxypr.lt.

Iliustracijoms panaudotos Žydrės asmeninio albumo nuotraukos.

_____________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Kaip iš mažylio neatimti trisdešimt milijonų žodžių (nauja mamos iniciatyva)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.