Gera mergaitė – ne profesija, arba Medus geroms mergaitėms (II)

Jei jau perskaitei pirmąją šio teksto dalį, publikuotą prieš savaitę, esi verta „medaus“ 🙂 Net ir pati versliausia mama pirmiausia yra moteris. Ir jei esi taip pripratusi prie „geros mergaitės“ gyvenimo, kad nutarei verčiau nesiimti verslo, nei užsiklijuoti „pinigai keičia žmones“ etiketę, turiu Tau skanių naujienų: visai nebūtina tapti „blogiete“, tik pinigus ir savo verslą matančia furija. Tu puikiausiai gali suderinti verslininkės ir „geros mergaitės“ vaidmenis, nesumenkindama savo vertės ir nepakenkdama nė vienam iš jų.

Norint išlikti ir gera mergaite, ir verslininke, galima taikyti štai tokius būdus:

1. Apgalvoti nemokamų paslaugų spektrą. Norėdama palepinti artimą žmogų ar atsidėkoti lojaliam klientui, turėk niekur neviešinamą nemokamų paslaugų „meniu“. Į jį turėtum įtraukti sau nesunkiai prieinamus išteklius ir jais nepiktnaudžiauti! Jei prie kiekvieno pirkinio pridėsi po saldainį, klientai greitai prie to pripras ir priims kaip savaime suprantamą dalyką. Tačiau jei kokį šokoladuką padovanosi susikrimtusiai ar liūdnai klientei, tikrai ją pradžiuginsi. Ir Tavo verslas nuo to nenukentės, ir Tavo vidinė „gera mergaitė“ bus pamaloninta. Tas „saldainis“ gali būti ne vienas. Pati pagalvok, ką į savo „saldainių“ krepšelį gali sukrauti tiems ypatingiems atvejams.

2. Įvertinti sistemos „paslauga už paslaugą“ privalumus. Vyrai versle ir politikoje žino: svarbiausi sprendimai priimami ne prie derybų stalo. Kodėl tuo nepasinaudoji? Jei esi puiki konditerė, kuri nori pradžiuginti sesers vaiką, iškepdama jo gimtadieniui tortą, bet tokia proga nenorinti imti už tai pinigų, sutik iškepti tortą mainais už šventinį manikiūrą, kurį Tavo sesuo atlieka tobulai. Tokie mainai galioja bet kokioje srityje. Na, nebent užsiimi laidojimo paslaugų verslu – tada su Tavim vargu kas norės savo paslaugomis keistis.

3. Įsteigti fondą. Jei jau svarstai tokį žingsnį, greičiausiai Tavo verslas veikia puikiai ir jau ne pirmus metus. Tik vis lieka nepatenkinta „gera mergaitė“ Tavyje. Vis dėlto šįkart neužteks vien gerų ketinimų. Neužteks nė 9 kartus pamatuoti. Fondas veikia kitaip nei verslas. Ir tam, kad neįklimptum į didelę bėdą, teks kruopščiai paruošti namų darbus: išsiaiškinti visas prievoles ir atsakomybes bei įsivertinti savo turimus laiko išteklius. Paprašyk pasidalinti kitų fondų steigėjų patirtimis. Ir jei visa ši informacija Tavęs neatbaidys – pirmyn!

Gera verslininkė ir „gera mergaitė“ gali gyventi toje pačioje moteryje. Tik neleisk kalbėti joms abiem vienu metu. 

Jolanta Malakauskienė yra 4 vaikų mama, UAB „Marių klinika“ psichologė, Lietuvos psichologų sąjungos narė. 2016 m. lapkričio mėn. verslių mamų asmeninio tobulėjimo stovykloje Kretoje (Graikija) Jolanta ves komandinio darbo ir savianalizės užsiėmimus. Registracija netrukus prasidės, sekite naujienas.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0