Kas man pagelbės?

angel

Šiandien jaučiuosi tarsi bandyčiau pereiti siauručiu liepteliu ir nenuslysti į vieną ar kitą pusę. Mat sakiau, jog pasidomėsiu, kas parašyta apie moters pašaukimą: ne tik kad Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą – kaip vyrą ir moterį, bet moterį būtent kaip pagalbą, šalia vyro.

Turbūt dažniausiai čia pagalvojame apie moterį kaip apie žmoną ir motiną. O ta, kuri kol kas nėra (arba niekada nebus) žmona ir/ar motina tokiame suvokime tarsi dar tik laukia savojo išsipildymo, dar negyvena dėl tikslo.

Tai moteris sumanyta kaip tokia – kaip čia pasakius – antra („second best“)? O gal kaip tik, vyras toks – taip lyg išeitų – juodraštis?..

Kas ta moteris – pagalba, ką tai reiškia? Ar neatrodo lyg kažkas antrinis, asistuojantis, iš paskos pagrindiniam? Tarsi nesavarankiškas ir be iniciatyvos. Ar tik man vienai vaizduotėje yra pasivaidenusi tokia neaiški gyvenimo draugė – kažkas tarp namų tvarkytojos ir biuro administratorės, kuri vis taikosi pareikšti kaip toje reklamoje „Aš – moteris, o ne indaplovė“? Tokia neva su vyru-galva bandanti gudrauti moteris-kaklas (kodėl ne smegenys?). Kartą nusipiešus tokį neįmanomą įvaizdį (pvz., paauglystėj) belieka pykti ir ir įrodinėti, kad yra kažkaip priešingai. Arba kaip tik – niekur nedingsi, tenka suktis šioj neteisybėj. Abiem atvejais prasilenkiant su išmintimi.

O pasirodo, tas žodis pagalba – tas pats, kuris nusako moterį – Biblijoje bent keliolika kartų mums apibūdina Dievą. Pvz., 121 psalmėje: „Keliu akis į kalnus – iš kur ateis man pagalba? Mano pagalba ateina iš VIEŠPATIES, kuris padarė dangų ir žemę“. Tai – galinga išgelbstinti pagalba. Tarsi kovoje. Tik ne prieš pasaulį, o už jį. Ne prieš vyrus, o su jais. Šalia, kartu, papildant.

Ir taip, ta pagalba yra kiekvienoje moteryje, kad ir koks jos pašaukimas. Kiekviena yra sumanyta kaip pagalba ir ja tampa, autentiškai gyvendama. Kaip? Su meile. Yra žymi liuteronų teologo Pauliaus Tilicho citata: „Meilė visada tampa pagalba“. Meilė! Ne atsarginė, o esminė – dieviška dorybė.

Viskas mums surašyta Knygoje. Tereikia skaityti, maldoje permanyti ir gyventi. Tarsi liepteliu pereiti… Kasdien. Su Pagalba.

www.kasdienybe.lt

 


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0