Rasa pasakoja apie darbą, kai nereikia eiti į darbą

Aš – portalo administratorė Monika – už pažintį su Rasa (31 metai) turiu dėkoti portalui www.verslimama.lt.  O dėkoti tikrai yra už ką: Rasa ne tik dviejų vaikų – Dominyko (4 metai) ir Sofijos (2 metai) mama, bet ir kartu su draugais intensyviai dirba ties projektu www.baltapasaka.lt, domisi fotografija bei žengia pirmuosius švenčių organizatorės ir dekoratorės žingsnius! O dar tas iš jos sklindantis nuoširdumas, supratingumas, gera nuotaika – tikrai smagu buvo susipažinti. Susipažink ir tu: Rasa, mums papasakos apie savo patirtį.

Rasa: „Baigiau Klaipėdos universiteto Lietuvių filologijos ir suomių kalbos studijas, gyvenimas tekėjo įprastai, tenkino daugelis dalykų iki susilaukiant vaikų. Tada panirau į motinystę, supratau, koks tai velniškai sunkus darbas, jaučiausi taip, lyg galvoje kas varžtelį butų persukęs: pasikeitė mano pasaulėžiūra, tikrai žvelgiau į pasaulį kitomis akimis, regis, matėsi naujos galimybės… Norėjau būti šalia savo vaikų, žaisti su jais, mokyti, pažindinti su pasauliu, tačiau vien namų šeimininke nenorėjau būti, tiesa, tam nebuvo ir galimybių. Pamenu, klausiau savęs su šypsena:„kaip rasti darbą, kad nereikėtų eiti į darbą.“ Ir gera žinia ta, kad, regis, po trijų metų tokio darbo paieškos jau artėja prie finišo“

Papasakokit apie tą darbą, kai nereikia eiti į darbą.

Rasa: „Na, reikia pirmiausiai pasakyti, kad aš vis dar einu į darbą, bet tikiuosi jau nebeilgai. Pažiūrėkime, kaip atrodo mano savaitė: pirmadieniais – ketvirtadieniais aš, kaip ir prieš vaiko priežiūros atostogas, dirbu samdomą darbą, nors dabar tik 0,5 etato, o penktadieniais – sekmadieniais dirbu sau, tomis dienomis, jaučiu, kad einu ne į darbą, o savo širdies keliu (šypsosi). Tai www.baltapasaka.lt. Šis projektas yra orientuotas į sužadėtinius, besiruošiančius vestuvėms, dar daugiau: čia mes pametę galvas dėl vestuvių (šypsosi), čia ir idėjos, ir mūsų bei tikrų savo srities profesionalų patarimai, ir mados bei tendencijos, čia galite pasižvalgyti ir pasisemti įkvėpimo skiltyje iš tikrų vestuvių istorijų, rasti nuorodų, kaip patiems pasidaryti vieną ar kitą šventės akcentą. O svarbiausia, kad nors ir semiamės idėjų iš užsienio puslapių, tačiau siekiame pateikti informaciją aktualią ir pritaikytą Lietuvos būsimosioms nuotakoms ir jaunikiams.“

Papasakokit, Rasa, apie http://baltapasaka.lt/ pradžią: gal turėjote verslo planą, iš kur gavote finansavimą, iš ko planuojate uždirbti?

Rasa: „Ne, verslo plano mes nerašėme, intuityviai jaučiau, kad pasiseks: kai tiki tuo, ką darai, kai daug dirbi, gi kitaip nebūną (šypsosi). Didžiausi www.baltapasaka.lt sąnaudos yra mano ir kolegų laikas, tokio projekto, tikriausiai nėra paslaptis, startui daug finansinių išteklių nereikia, todėl apsėjome ir be finansavimo. Pajamas tikimės generuoti iš reklamos, o tam reikalingas lankytojų srautas. Tad šiuo metu pagrindinis mano tiklas – naudingos ir įdomios informacijos pateikimas bei auditorijos auginimas. “

O fotografija, švenčių organizavimas ir dekoravimas, tai irgi jūsų veikla?

Rasa: „Taip, fotografuoju dar tik (o gal reiktų sakyt jau) antrus metus. Daugiausia mokiausi savarankiškai, tačiau lankiau ir kursus R. Zolubo mokykloje. Paradoksalu, bet po kursų ir atėjo suvokimas, kad nė velnio aš dar neperpratau fotografijos (šypsosi) ir tik tada supratau, kad jei neturi įgimto talento, tada tenka daug ir ilgai dirbti, kol pasieki ne tik kitus, bet ir pačią save tenkinančius rezultatus. Mano pradžia – nemokamos fotosesijos. Pamenu, vyras, žiūrėdamas kaip naktimis sėdžiu prie kompiuterio ir tvarkau nuotraukas vis sakydavo: „kada tu liausiesi dirti už dyką? Kada?“ Bet aš buvau kantri. Ir  dabar jau galiu pasidžiaugti, kad reklama apie mane pradeda sklisti iš lūpų į lūpas. Jūs net neįsivaizduojate, kaip malonu išgirsti: „mačiau jūsų nuotraukas, patiko, noriu ir aš tokios fotosesijos“, o koks geras jausmas užlieja, kai gavus užklausa turi atsakyti: „atleiskite, bet tą dieną aš jau užimta.“ Manau, buvo verta stengtis (šypsosi).

Kad veiklos nebūtų per mažai (šypsosi) vos prieš porą mėnesių nutariau išbandyti save ir kaip švenčių organizatorę ir dekoratorę. Ši idėja jau seniai augo manyje, bet vis stumdavau į šalį ir džiaugdavausi kurdama šventes tik savo šeimai. Kas paskatino? Tikriausai Baltos pasakos atsiradimas. Kai kiekvieną dieną geri į save informaciją apie šventes, jų organizavimą, dekoravimą, tai noras išbandyti pačiai tą virtuvę auga su kiekviena diena. Tad taip ir atsirado Balta rasa . Ji dar mažytė, kaip ir mano patirtis. Tad augsime abi kartu. 

Rasa, šios visos trys veiklos, t.y. portalas www.baltapasaka.lt, švenčių organizavimas ir dekoravimas bei fotografija taip dera viena šalia kitos, argi ne puiki sinergija?

Rasa: „Taip, aš esu laiminga, regis, turiu aiškią kryptį, o po trijų ieškojimų ir atradimų metų tesinori pasakyti: pagaliau! Pagaliau užtenka ir duonai su sviestu, o svarbiausia vaikai mato savimi pasitikinčią ir veiklią mamą, kuri kai jiems jos reikia, yra šalia. Žinoma, esu dėkinga savo vyrui ir jo tėvams, kurie pavaduoja mane, kai man reikia pagalbos, taip pat turiu pasakyti nuoširdų ačiū ir savo mamai už visokeriopą paramą tokiomis akimirkomis, kai, rodos, nieko nesinori, tik viską mesti. Tiesa, ačiū ir portalui www.verslimama.lt už internetinę erdvę, kurioje galiu pasižvalgyti po tokių pat ar panašių moterų gyvenimus, paieškoti įkvėpimo.”  

Rasa_foto

Ir pabaigai, Rasa, ką patartum toms mamos, kurios savęs vis dar ieško?

Rasa: „Svarbiausia nebijoti ir bandyti. Tačiau puikiai žinau, kaip lengva visa galva pasinerti į svajonės įgyvendinimą ir … atitolti nuo šeimos, vaikų, pamiršti, kad ir mums pačioms reikalingos poilsio minutės. Tad mano palinkėjimas mamoms būtų, skriskite paskui savo svajones, tačiau nepamirškite kartais pailsinti savo sparnu, pamedituoti ant šakelės, o svarbiausia – nepamirškite, ką turime brangiausio – šeimos. Nes svajonės mums duoda vieną sparną, o šeima – kitą. “

Dėkui, Rasa, pirmiausiai už tai, kad parašei mums laiškutį, iš kurio sklido tokia harmonija, skaitant taip ir galvojusi, kaip miela būtų išgerti kavos, paplepėti. Ačiū ir už susitikimą bei nuoširdų pokalbį.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0