Pinigai

7 knygos apie investavimą, pinigus, finansinį raštingumą ir sėkmę: įkvėps imtis pokyčių

Print Friendly, PDF & Email

Žmonių finansinei situacijai gerėjant, psichologinė pasitaiso ne visuomet, mat tiek turtingiesiems, tiek gyvenantiems nuosaikiau pinigai yra vienas pagrindinių stresą keliančių veiksnių. Tikimės, kad bent viena iš šių knygų apie investavimą, pinigus, finansinį raštingumą ir sėkmę padės rasti ramybę ir įkvėps permainoms.

Lietuvos banko užsakymu atlikta šalies gyventojų finansinio raštingumo apklausa parodė, kad tik 39 proc. lietuvių mano, jog asmeninė finansinė padėtis labiausiai priklauso nuo jų pačių priimamų finansinių sprendimų. Deja, palyginti su 2023 m., taip galvojančiųjų padaugėjo vos 1 proc.

Socialiniai tinklai šiandien mums leidžia pasmalsauti, kaip gyvena kiti žmonės: kartais atrodo, kad kiti uždirba daugiau, daugiau keliauja ar pramogauja, geriau susitvarko su asmeniniais finansais. Būtent psichologinis aspektas, kai galvojame apie pinigus, yra pats svarbiausias, mat stresą dėl asmeninių finansų patiria net ir tie, kurie uždirba daug.

Lietuvos banko užsakymu atlikta šalies gyventojų finansinio raštingumo apklausa parodė, kad tik 39 proc. lietuvių mano, jog asmeninė finansinė padėtis labiausiai priklauso nuo jų pačių priimamų finansinių sprendimų.

Paprasčiau pažvelgti į savo finansus gali leisti įvairios knygos apie investavimą, finansinį raštingumą, motyvacijos didinimą, sėkmingų įpročių ugdymą.

„Skaitydami tokias knygas dažniausiai jų puslapiuose atrandame save pačius – iš tiesų visi susiduriame su lygiai tokiais pačiais iššūkiais, visų mūsų galvose gyvena tos pačios mintys apie pinigus“, – sako Donata Stoškuvienė, finansų valdymo ir skolinimo platformos „Creditea“ Regiono klientų aptarnavimo vadovė Baltijos šalyse.

Ne viena įkvepianti finansinio raštingumo ir asmenių sėkmės istorijų knyga pasaulyje tapo tikrais bestseleriais. Anot D. Stoškuvienės, jei skaitant šias knygas ir nepavyks informacijos pritaikyti praktiškai, tai bent jau polėkis ką nors savo gyvenime keisti tikrai atsiras.

Štai kelios knygos apie investavimą, pinigus ir finansinę gerovę apskritai, su kuriomis finansų ekspertė siūlo susipažinti šį kartą.

1. Grant Sabatier, Vicki Robin. Financial freedom: a proven path to all the money you will ever need

Tai išsamus ir konkretus vadovas, mokantis susikrauti apčiuopiamą turtą, kurį naudodami gyvenime susikursite kur kas daugiau galimybių. Skaitydami knygą ne tik daug išmoksite, bet ir būsite įkvėpti imtis pokyčių.

Knyga sudomins ir tuos, kurie apie asmeninius finansus ir finansinę laisvę žinių neturi iš viso, ir tuos, kurie šį kelią eiti jau yra pradėję.

2. John C. Bogle. Sveiko proto investavimas: vienintelis garantuotas būdas gauti sąžiningą grąžą akcijų rinkoje

Johnas Bogle’as, vienos didžiausių pasaulyje investicinių bendrovių „Vanguard Group“ įkūrėjas, savo paties knygoje aiškina pasyvių investicijų privalumus ir išdėto praktinius patarimus, kaip reiktų krautis kapitalą investuojant į indeksinius fondus.

3. Joseph Grenny, Ron McMillan, Al Switzler, Kerry Patterson, Laura Roppe. Crucial conversations: tools for talking when stakes are high

Ši knyga pateikia praktines strategijas, kaip veiksmingai vykdyti didelius ir svarbius pokalbius: nuo konfliktinių situacijų iki gąsdinančių darbo pokalbių.

4. Walter Isaacson. Steve Jobs. Oficiali biografija

Išsami bendrovės „Apple“ įkūrėjo Steve’o Jobso gyvenimo istorija. Knygoje aptariamas ne tik S. Jobso kelias kuriant vieną didžiausių ir populiariausių verslo korporacijų pasaulyje, bet ir jo sėkmės, nesėkmės, finansiniai pakilimai ir nuosmukiai. Viso pasaulio skaitytojų labai pamėgta ir išliaupsinta knygą. Patiks ir tiems, kurie nenaudoja „Apple“ gaminių.

5. Napoleon Hill. Mąstyk ir būk turtingas. Kaip pasiekti finansinį saugumą, valdžią ir įtaką, darnius santykius

Klasikinė asmeninio tobulėjimo ir savipagalbos knyga, padėsianti įvardinti pagrindinius principus siekiant sėkmės ir kuriant finansinę gerovę. Knygoje pabrėžiama  teigiamo mąstymo, tikslų nustatymo ir atkaklumo galia, kaip pagrindinis veiksnys siekiant finansinių ir asmeninių tikslų. Ši knyga įkvėpė milijonus gyventojų prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir įgyvendinti svajones.

6. James Clear. Atominiai įpročiai: lengvas ir patikrintas būdas išsiugdyti gerus įpročius ir nugalėti blogus

Praktinis įpročių supratimo ir keitimas vadovas. Knygoje pabrėžiama mažų, laipsninių įpročių galia. Knyga siūlo veiksmingas strategijas, remdamasi moksliniais tyrimais ir gyvenimiškais pavyzdžiais. Kaip susikurti teigiamus įpročius ir atsisakyti neigiamų siekiant esminių gyvenimo tikslų.

7. George S. Clason. Turtingiausias Babilono žmogus

Nesenstantis asmeninių finansų ir gerovės susikūrimo vadovas. Knygoje pateikiama daugybė palyginimų, kurie suteikia vertingų pamokų apie taupymą, investavimą ir išmintingą pinigų valdymą.

Per įdomias istorijas ir  praktinius patarimus autorius skaitytojus moko nesenstančių principų, kaip pasiekti finansinės sėkmės ir susikrauti turtus. Nepaisant to, kad šios knygos veiksmas vyksta senovės Babilone, ji išlieka labai aktuali šiuolaikinėje visuomenėje.

Iliustracija iš portalo VERSLI MAMA archyvų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.