Renginiai

Mamų unija atvėrė netradicinę erdvę verslo ir bendruomenių renginiams

Print Friendly, PDF & Email

Paramos ir labdaros fondas Mamų unija, bendradarbiaudamas su erdvių platforma „Placer.lt“, pirmą kartą surengė verslo kontaktų popietę „Netradicinės erdvės, NVO ir verslo organizacijų bendradarbiavimas“. Jos metu įvairių verslų atstovams buvo pristatyta moderni, jauki ir išties netradicinė erdvė – „Mamų unija“ renginių salė.

Kaip žinia, fondas jau penkiolika metų globoja vėžiu sergančius vaikus ir jų šeimas, tad pasitelkdamas profesines žinias ir fantaziją nuolat ieško įvairių bendradarbiavimo ir rėmimo formų.

Popietė prasidėjo ekskursija po 2020 m. duris atvėrusius fondo Šeimos namus. Juos sudaro erdvi renginių salė ir konferencijų kambarys, 11 apartamentų, valgomojo ir virtuvės zona, reabilitacijos centras, kuriame – baseinas, kineziterapijos salė, interaktyvus kambarys ir kitos erdvės, kuriose dirba savo srities profesionalai.

Fondas „Mamų unija“ siūlo įvairias bendradarbiavimo formas, pritaikytas individualiems įmonių poreikiams. Įmonės gali organizuoti seminarus, konferencijas, prezentacijas, produktų pristatymus ar netgi labdaros renginius, o taip pat finansiškai paremti NVO veiklą, skirti savanorišką pagalbą arba pasidalinti profesinėmis žiniomis.

„Vystant socialinį verslą, mums kilo mintis šią erdvę išnaudoti ne tik bendruomenės renginiams, bet ją pasiūlyti ir savo partneriams, rėmėjams, kurie čia galėtų organizuoti susitikimus ar pačias įvairiausias veiklas. Daugelis yra linkę manyti, kad paramos fondai tik ir laukia arba prašo paramos. Mes norime keisti šį stereotipą, nuolat ieškodami naujų bendradarbiavimo galimybių ir formų, socialinio verslo krypčių ir atrasti dar neišnaudotų veiklos modelių”, – sako „Mamų unija“ projektų plėtros vadovė Ramunė Duobienė.

Unikali galimybė prisidėti

Pasak R. Duobienės, kiekvienas, aplankęs fondo Šeimos namus, išgirdęs apie organizacijos tikslus ir siekius, pajunta ypatingą dvasią ir didelį užsidegimą veikti kartu. Po šių susitikimų gimsta bendros idėjos, noras savanoriauti, organizuoti bendras edukacijas, skirtas kolektyvo bendrystei. Fondui tai yra puiki galimybė socialinio verslo plėtrai, taigi toks bendradarbiavimas kuria abipusę vertę.

Renginius organizuojant Mamų unijos patalpose, įmonės ne tik gauna nepakartojamą erdvę savo produktams ar paslaugoms pristatyti, bet ir turi unikalią galimybę tiesiogiai prisidėti prie geresnės visuomenės kūrimo.

Renginių dalyviai gali ne tik patogiai įsikurti jaukioje aplinkoje, bet ir iš arti susipažinti su NVO vykdoma veikla, pabendrauti su socialiai pažeidžiamomis grupėmis ir netgi tiesiogiai prisidėti prie pokyčių. Tai puiki proga įmonėms parodyti savo socialinę atsakomybę, sustiprinti ryšį su bendruomene ir pritraukti naujų klientų.

„Kaip erdvių platformos įkūrėja, manau, kad tokios iniciatyvos yra labai reikalingos. Įmonės nuolat ieško naujų idėjų ir savo socialinės veiklos įprasminimo, darbuotojų įtraukimo. Tiesiog pervesti lėšas yra viena rėmimo idėja, o įtraukti darbuotojus, suteikti jiems prisiliesti prie NVO veiklos yra kur kas daugiau, ir tai kuria didesnę vertę”, – įsitikinusi Placer.lt platformos įkūrėja Lina Nosevič.

Vieta dalintis idėjomis

Pagal statistiką, 1,2 proc. GPM dažnai lieka nepanaudota. Kodėl – sunku pasakyti. „Gal žmonės nepasitiki, gal neturi informacijos arba nesupranta NVO veiklų, todėl tokios verslo kontaktų popietės yra puiki galimybė skleisti idėjas, keistis patirtimis ir diskutuoti, kokią vertę galime sukurti visi kartu“, – svarsto naujosios erdvės iniciatorės.

Fondo „Mamų unija“ sprendimas atverti duris bendruomenėms ir jų renginiams, anot pašnekovių, yra puiki verslo ir NVO sinergija. Jos tiisi, kad šis renginys yra tarsi mini pilotinis projektas, kuris apjungs verslą, NVO ir VŠĮ, paskatins dalintis idėjomis. „Tikiu, kad tai bus puikus pavyzdys ieškantiems, kaip įtraukti verslo įmones į aktyvesnį bendradarbiavimą su NVO“, – sako L. Nosevič.

Paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ bendradarbiavimas su verslu – tai ne tik nauja renginių organizavimo forma, bet ir žingsnis link atsakingesnio ir socialiai jautresnio verslo. Verslo klientai, ieškantys netradicinių erdvių, čia galės apjungti ir skirtingas veiklas: ekskursiją po pastatą, išklausant organizacijos istoriją, mankštą, nakvynę.

Įmonės kviečiamos prisijungti prie šios iniciatyvos ir kartu kurti teigiamus pokyčius visuomenėje, susisiekiant su Reabilitacijos centro vadove Egle Pašnik (egle.pasnik@mamuunija.lt).

Iliustracija – pranešimo spaudai organizatorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.