Veidai

Aušros verslas – su alavijų prieskoniu (II)

Print Friendly, PDF & Email

Veros Gorbačevos nuotr. (VG Kids and Family Photography)

Dabartinis verslas tobulai apjungia Aušros Vanagienės profesines kompetencijas ir gyvenimo būdo principus – būtent dirbdama su alavijų produktais, du vaikus jau užauginusi ilgametė bendrosios praktikos slaugytoja sako galinti didesnį dėmesį skirti profilaktikai, o ateities planuose regi analogų Lietuvoje kol kas neturintį lavinimo centrą autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams. Jis turėtų tapti aukščiausiu Aušros verslo rezultatu, nes, pasak mūsų herojės, tokioms likimo nuskriaustoms šeimoms mūsuose skiriama per mažai dėmesio.

„Kai žmogus patenka į ligoninę, vargu, ar jam begalima pagelbėti tik natūraliais, sveikatinamaisiais metodais. Gyvenimą ir visą veiklą reikia susidėlioti taip, kad didžiausias dėmesys būtų skiriamas profilaktikai – apie tai turi galvoti ir mūsų Vyriausybė bei sveikatos ministrai, nes profilaktika yra pigesnė negu gydymas. Problemai įsisenėjus, gydymas dažnai nebepajėgus duoti norimo rezultato, juolab kad gydant vieną organą, dažnai nukenčia kitas“, – žino, ką kalba, mūsų herojė, kadaise pati turėjusi darbinę traumą.

Metai laiko su 50 proc. darbingumo, iš skausmo vos pakeliama ranka, vaikai, padedantys apsivilkti drabužius, ir jokių nuolaidų sunkiame slaugytojos darbe – tokia karti Aušros patirtis. Ji nereklamuoja, bet ir neslepia: tik gerdama alavijų produktus po metų vėl tapo visiškai sveika ir darbinga. „Džiaugiuosi tuo ir atsidžiaugti negaliu. Nesvarbu, kad nebegaunu tų keliasdešimties eurų pašalpos – juk užsidirbu kur kas daugiau!“ – mąsto kaip verslininkė, o ne kaip prašytoja.

Jaunos mamos pyktis

Pasak verslo ir sveikatingumo konsultacinį kabinetą Panevėžyje  atidariusios Aušros, žmonės už pasitaisiusią sveikatą ateina ir padėkoti, ir iškoneveikti. Tiesa, koneveikiančiųjų – mažuma, ir tie patys daugiausia gyvena iš valstybės kišenės. Pagerėjus sveikatai, jiems apribojamos išmokos, ir tai sukelia nepatenkinimą. „Vietoj to, kad dalintųsi naujiena apie pagerėjusią sveikatą ir iš to dar gautų papildomų pajamų, jie renkasi kelią priekaištauti“, – stebisi pašnekovė ir prisimena labai skaudų atvejį, kai jauna moteris sveikatino alavijų produktais cerebriniu paralyžiumi savo sergantį sūnelį.

Vaikas, buvęs kaip daržovė, po sveikatinamojo kurso pradėjo sukioti galvą, galėjo palinkčioti, todėl neįgalumo vertinimo komisija sumažino jam vadinamuosius specialiuosius poreikius – vietoje dviejų sanatorinių gydymų per metus paliko tik vieną. Jaunoji mama labai įsižeidė, kad dėl pagerėjusios vaiko sveikatos nebeteko pinigų.

„Alavijų preparatai vis dėlto tėra maisto papildai, kurie ne gydo, o viso labo sveikatina. Tačiau labai didelę dalį mūsų savijautos ir sveikatos lemia tai, ką mes valgome, ką galvojame. Besiskundžiantiems, esą ligoninėje juos nugydė, sakau: tik 1 proc. jūsų pasveikimo priklauso nuo personalo, likusieji 99 proc. – nuo jūsų pačių. Kokį nusiteikimą turėsi – tokia ir bus sveikata, ką į burną dėsi – tokį ir kūną turėsi“, – įsitikinusi Aušra.

Būna ir kurioziškų nutikimų: paskambina koks pažįstamas ir skundžiasi, kad alavijų preparatai nieko nepadeda. Pradėjus aiškintis, ką ir kaip vartojo, paaiškėja, kad per pusmetį nesugebėjo išgerti kurso, skirto suvartoti per 30 dienų. Yra ir tokių, kuriems alavijų buteliukas veikia kaip placebas: kas vakarą jį pakilnoja, apžiūri, pačiupinėja, bet gerti taip ir nesiryžta, nors, sako, vien nuo to vaizdo visi skausmai dingsta.

Kad išliktų šeimos

Kaip teigia Aušra, per visą jos verslo istoriją dar nebuvo atvejo, kad žmogus grąžintų preparatą kaip netikusį. Gal dėl to, kad vadovaudamasi savo medicininėmis žiniomis ir nuovoka, labai atsakingai rekomenduoja, kokį alavijų produktą rinktis. „Jeigu ir nepataikau parinkti paties veiksmingiausio, tai juo bent jau tikrai nepakenkiu, – sako medicininį išsilavinimą turinti moteris. – Juo labiau nerekomenduoju pirkti tik dėl pirkimo – rekomenduoju pirkti tik dėl naudos, nes tik naudą patyręs žmogus gali apie savo patirtis įtikinamai papasakoti kitam potencialiam vartotojui, o gal ir būsimam mano verslo partneriui.“

Man negaila investuoti pinigų į tai, kad galėčiau pasidalinti savo žiniomis ir patirtimis su kuo daugiau žmonių, kad tik jie būtų sveikesni: susikūriau tinklalapį, aktyviai dalinuosi informacija feisbuke. Nuo to mums visiems lengviau. Ligoninėje labai pavargstu nuo kitų žmonių skausmo, ir jeigu ne verslas, turbūt jau nebūčiau ilgiau ištvėrusi tokio darbo.

Vienas iš Aušros tikslų – išmokyti žmones Lietuvoje užsidirbti tiek, kad nereikėtų važiuoti ieškoti laimės į užsienius, dėl ko net išyra šeimos. Daugiau kaip 160-yje šalių veikiančios amerikiečių kompanijos premijas, pasak jos, verčiau pasiimti gimtinėje. Be to, šis verslas – tai fantastiška galimybė susitikti su pozityviais žmonėmis, išmokti linksmintis be alkoholio (visos kompanijos šventės apsieina be jo) ir ne mažesnis džiaugsmas padėti kitam. Jo imtis ypač gerai esant vaiko priežiūros atostogose, nes mamos tarpusavyje šiaip ar taip kalba apie sveikatos bėdas ir dalijasi informacija, kas vienu ar kitu atveju padėjo.

Paklausta apie alavijų verslo privalumus, Aušra vardija: pirmas ir didžiausias – kiek uždirbi, tiek ir gauni. Antrasis – laisvas grafikas. Trečiasis – kelionės, dovanojamos už pasiektus rezultatus, seminarai, sėkmės dienos: malonu, kai esi pastebima, skatinama, pagerbiama. Ir direktoriai su visais bendrauja kaip lygūs su lygiais – to Aušra labai pasigenda savo įprastoje ligoninės aplinkoje, kur net ir už gerą darbą lieka neįvertinta: „Valdiškame darbe kitą sykį atiduodi daugiau, negu tau priklauso, bet tave vis tiek visokiais žodžiais iškoneveikia. Tada taip skaudu pasidaro. O mano versle šito nėra, todėl jaučiuosi visai kitokiu žmogumi“.

Planuose – sveikatinimo centras

„Jauskis geriau – atrodyk sveikiau“, toks mano šūkis“, – užkrečiamai juokiasi Aušra ir žvalia gaida porina, kad įsitraukusi į savo verslo kūrimą, nusikratė visokios beprasmiškos veiklos: „Vyro neturiu, vaikai jau suaugę, į tuščius kavos gėrimus ir liežuvavimus neturiu kada leistis, nes mano laikas man yra pinigai. Darbe, jei tik turiu kiek laisvo laiko, užuot apkalbėjusi kaimynus ir pažįstamus, verčiau atsisėdu prie kompiuterio pasiieškoti rūpimos medžiagos, parašau svetainei tekstą“.

Vaikus užauginusi versli mama prisipažįsta, kad gyvenime jai daug kuo gelbėja pozityvumas: stengiasi įžvelgti tik teigiamus dalykus, gal todėl ir budėjimai ligoninėje būna lengvi, ir ant pacientų nepikta. Veikiausiai žvitrus būdas lėmė, kad ir verslo ryžosi imtis būdama tokio amžiaus, kai kitos moterys belaukia tik pensijos. „Šiam verslui amžiaus cenzo nėra“, – džiaugiasi ir sako, kad vyriausia lietuvė, kuri ėmėsi alavijų verslo, buvo 69-erių.

Kadangi alavijų verslas oficialus, nepilnametis jo imtis negali. Verslas vykdomas kaip individuali veikla pagal pažymą, mokant 5 proc. GPM (reklamos agentūros veikla). Liūdniausia, kad Darbo biržos sąrašuose stovintys žmonės, sužinoję, kad šiame versle reikės dar ir dirbti, veiklos iškart kratosi. O aš savo ateitį matau tik su „Forever“, ir niekas manęs iš šio verslo neišraus su šaknimis.

Verslo ir sveikatingumo konsultacinio kabineto veiklą kituose miestuose ketinanti plėsti Aušra ne tik ieško bendraminčių ir kolegų, pas kuriuos atvykus būtų galima paskaityti paskaitų ir pamokyti žmones užsidirbti, bet ir puoselėja retą svajonę. „Labai myliu žirgus ir šunis. Teko būti paskaitoje, kur kalbėta, kad šie gyvūnai labai padeda vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų. Todėl noriu savo versle pasiekti didesnį finansinį stabilumą suteikiančią kvalifikaciją, kad galėčiau įsteigti centrą, kuriame autizmo sutrikimų turintys vaikai galėtų bendrauti su žirgais ir šunimis. Tokie vaikai tikrai likimo nuskriausti, o mūsų visuomenė, deja, jiems negailestinga: jei tu ne toks kaip aš, tai esi niekas“, – realybę pasiryžusi keisti Aušra, į kurią žiūrint aišku: verslumui ir geriems darbams tikrai nėra jokių amžiaus apribojimų. Palinkėkime jai sėkmės!

DĖMESIO, KONKURSAS! Komentaruose po straipsniu atsakykite į šiuos 3 klausimus ir gaukite dovanų: už 1 teisingą atsakymą – dantų želė „Forever“, už visus teisingus atsakymus – alavijų gelį „Forever“.

bright alavijo gelis

Konkurso klausimai:

1. Išvardinkite 10 priežasčių, kodėl naudinga vartoti alaviją.

2. Kas padeda greičiau užgyti žaizdoms?

3. Kas geriausiai tinka nudegus?

  1. Kristina says:

    Aloe Vera gelis

    Efektyviai padeda esant pačioms įvairiausioms odos problemoms

    Nuo senų senovės alavijai buvo naudojami odos pažeidimams gydyti. Aloe Vera gelis – skaidri drėkinamoji, raminamoji, maitinamoji odos priežiūros priemonė, pagaminta iš suaugusių Aloe Vera lapų vidinės dalies. Šis švelnus stabilizuotas gelis praktiškai identiškas alavijų lapų minkštimui.
    1. Alavijas naudingas nes ,
    • Puikiai ramina ir drėkina odą ir poodinius audinius;
    • Malšinta niežulį, skausmą, tinimą;
    • Slopina uždegimus, mažina padidėjusį odos jautrumą;
    • Ramina odą persikaitinus saulėje;
    • Stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą;
    • Skatina žaizdų gijimą;
    • Skatina randu gijima;
    • Gerina odos kraujotaką;
    • Padeda esant kojų venų tinimams;
    • Pasižymi antibakteriniu poveikiu.
    2. Alavijas (alavijo gelis)
    3. Alavijas (alavijo gelis)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.