Buhalterija informuoja apie mokesčių ir įmokų pasikeitimus 2018-aisiais

Nuo 2018-01-01 atsiranda Sodros „grindys“. Ne visą darbo laiką dirbančių asmenų socialinio draudimo įmokos bus skaičiuojamos ir mokamos nuo sumos, ne mažesnės negu minimalusis darbo užmokestis.

Šios įmokos galės būti skaičiuojamos nuo mažesnio negu minimalusis darbo užmokestis sumos, jeigu atitinkamą mėnesį asmuo buvo draustas pas kitą draudėją arba gavo socialinio draudimo pensiją, arba jeigu asmuo yra ne vyresnis nei 24 metų.

Socialinio draudimo įmokos taip pat bus skaičiuojamos nuo mažesnės sumos, jeigu darbuotojui priskaičiuotas faktiškas darbo užmokestis yra mažesnis negu minimalusis darbo užmokestis dėl to, kad darbuotojas dalį jam priklausančio dirbti laiko nedirbo dėl nedraudiminio laikotarpio arba gavo ligos, motinystės, tėvystės arba motinystės (tėvystės) išmoką.

Informuojame, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. keičiasi minimali mėnesinė alga, kuri bus 400 EUR, ir minimalus valandinis atlygis – 2,45 EUR.

Dėl šio pakeitimo keičiasi ir darbo užmokesčio dydis, kurį įmonė turėtų mokėti darbuotojams tam, kad išmokami dienpinigiai už buvimą komandiruotėje užsienyje nebūtų lyginami su darbo užmokesčiu ir neapmokestinami. Mėnesinė alga turėtų būti daugiau nei 520 EUR (t. y. 400 x 1.3) arba valandinis atlygis – daugiau nei 3,19 EUR (t. y. 2,45 x 1,3).

Taip pat atitinkamai keičiasi mokėtinos privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų sumos savarankiškai dirbantiems asmenims (pavyzdžiui, individualių įmonių savininkams, mažųjų bendrijų nariams, individualią veiklą vykdantiems asmenims ir kt.), kuriems jos buvo skaičiuojamos nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytos minimalios mėnesinės algos. Mėnesinė PSD įmoka tokiems asmenims nuo 2018 m. sausio 1 d. sudarys 36 EUR (9 proc. nuo 400EUR).

Nuo 2018m. sausio 1 d. naikinamas PNPD už vaikus.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0