Darbas puse etato auginant vaiką (advokato komentaras)

karolis-rugys

Sulaukėme mamos klausimo: „Šiuo metu esu išėjusi vaiko priežiūros atostogų, iki vaikui sueis 2 metai. Kai jam sukaks metai, norėčiau grįžti dirbti po pusę dienos, bet buvusi darbovietė nepriima puse etato. Ar galiu įsidarbinti laikinai kitur ir dirbti pusę dienos, neprarasdama pirmosios darbovietės ir, tarkime, vaikui sukakus 2 metus, grįžti į senąjį darbą“? Į klausimą atsako portalo verslimama.lt konsultantas teisės klausimais advokatas Karolis Rugys.

Norminiai teisės aktai nenumato draudimo dirbti kitoje darbovietėje esant vaiko priežiūros atostogose. Visgi, išimtinais atvejais darbdavys draudimą įsidarbinti kitoje darbovietėje gali numatyti vidaus darbo tvarkos taisyklėse, kolektyvinėje sutartyje ar su darbuotoju sudaromoje darbo sutartyje. Jeigu tokie draudimai nėra numatyti, tai teisės aktai Jums įsidarbinti kitoje darbovietėje nedraudžia, kaip ir vėliau nutraukti darbo sutartį, bei po vaiko priežiūros atostogų grįžti į pagrindinę darbovietę. Darbdavys privalo išlaikyti darbo vietą visą vaiko priežiūros atostogų laikotarpį. Pradėjimas dirbti gali įtakoti Sodros mokamą motinystės pašalpą dėl gaunamų pajamų. Tačiau nurodėte, kad vaiko priežiūros atostogose esate jau antrus metus, todėl gaunamos pajamos  (kai vaikui jau suėję vieneri metai) motinystės pašalpai įtakos neturės.

Atkreiptinas dėmesys, kad norminiai teisės aktai nenumato reikalavimo esamo darbdavio informuoti apie įsidarbinimą kitoje įstaigoje, tačiau tai gali numatyti kolektyvinė ar darbo sutartis, įmonės vidaus dokumentai.

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikta advokato Karolio Rugio nuomonė, komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktikos analize. Šis straipsnis negali būti laikomas asmenine ar oficialia teisine konsultacija, išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju rekomenduojame kreiptis į advokatą Karolį Rugį.

Advokatas Karolis Rugys  iš advokatų kontoros Žiemelis, Valys, Rugys ir partneriai

AdvokatasKarolisLogo 200px


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0