Iki 200 EUR kainuojančios dovanos darbuotojams nėra apmokestinamos

Akimirka iš Veros Gorbačiovos antrosios studijos 7 WALLS Exclusive atidarymo.

Artėja Kalėdų, o kartu – ir dovanų metas. Dalinamės įmones turinčioms mamoms aktualia Valstybinės mokesčių informacijos (VMI) informacija, kada dovanos darbuotojams nėra apmokestinamos nei pajamų, nei pelno mokesčiu.

Kaip skelbia portalas VZ.LT, teatro, kino bilietai ar draudimas darbuotojo naudai yra neapmokestinami pajamų mokesčiu, jeigu tokios dovanos vertė neviršija 200 EUR. Neapmokestinamos šios sumos ir pelno mokesčiu. Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą (GPMĮ 9 straipsnis) darbuotojui ir jo šeimos nariui įteiktų bilietų į kino teatrą vertė pripažįstama darbuotojo natūra gauta dovana.

VMI aiškina, kad per mokestinį laikotarpį iš darbdavio gautų prizų ir dovanų vertė, neviršijanti 200 EUR, pajamų mokesčiu neapmokestinama (GPMĮ 17 straipsnio 1 d. 39 punktas). Jeigu prizų ir dovanų vertė viršija 200 EUR, gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinama nustatytąjį dydį viršijanti pajamų suma.

Pajamos (tiek pinigais, tiek natūra) pripažįstamos jų gavimo momentu, pateiktu atveju – bilietų įteikimo, draudimo įmokų sumokėjimo momentu. Nuo apmokestinamosioms pajamoms priskiriamų pajamų, gautų natūra, pajamų mokestį apskaičiuoti, išskaičiuoti, sumokėti bei deklaruoti privalo darbdavys (pajamų natūra davėjas, GPMĮ 23 ir 24 straipsnis).

Nereikia ir pelno mokesčio

Anot VMI, leidžiamiems atskaitymams priskiriamos visos išlaidos darbuotojų naudai, jei ši darbuotojų gauta nauda pagal Lietuvos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) nuostatas yra gyventojų pajamų mokesčio objektas.

VMI akcentuoja, kad išlaidų darbuotojo naudai priskyrimas leidžiamiems atskaitymams siejamas ne tiek su įmonės pajamų uždirbimu ar ekonominės naudos gavimu, o su darbuotojų gautos naudos priskyrimu gyventojų pajamų mokesčio objektui. Šiuo atveju neatsižvelgiama, ar sumos pagal GPMĮ nuostatas priskiriamos neapmokestinamosioms ar apmokestinamosioms pajamoms.

Tais atvejais, kai iš įmonės pajamų natūra gauna ne tik darbuotojas, o ir jo šeimos nariai, ir galima identifikuoti kiekvieno asmens gautą naudą, tokios pajamos pripažįstamos darbuotojo pajamomis natūra, kurios yra gyventojų pajamų mokesčio objektas, todėl įmonės leidžiamiems atskaitymams priskiriama ir darbuotojo šeimos narių naudai patirtų išlaidų dalis.

Pavyzdžiui, įmonė nupirko bilietus į kino teatrą ir nemokamai įteikė kiekvienam darbuotojui ir jų vaikams. Pajamų natūra suma – tai darbdavio darbuotojo ir jo šeimos nario naudai išleista pinigų suma, sumokėta už bilietus, kuri pripažįstama darbuotojo pajamomis, gautomis natūra. Darbuotojų natūra gautos pajamos yra gyventojų pajamų mokesčio objektas, todėl įmonė šią sumą gali priskirti leidžiamiems atskaitymams.

Taip pat skaitykite
Sutelktinis finansavimas – ir mamos verslui: startuoja priemonė „Avietė“
Didėja „Sodros“ tarifai savarankiškai dirbančioms mamoms 2019 metais
Naujas verslas kaime dalinsis 3,4 mln. EUR

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0