Iki sausio 20 d. apie 100 mamų pasieks motinystės išmokos

motinystės išmokos_versli mama

Pranešama, kad iki sausio 20 d. „Sodra“ peržiūrės ir paskirs bei išmokės išmokas tai daliai besilaukiančių mamų, kurioms motinystės išmokos nebuvo skirtos dėl pasikeitusių teisės aktų.

Kaip rašoma portalui VERSLI MAMA atsiųstoje informacijoje, šias išmokas gaus apie 100 mamų. Joms išmokos nebuvo skirtos po to, kai Seimas priėmė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimus. Minėti pakeitimai numatė, kad iki nėštumo netekusioms darbo ar nutraukusioms savarankišką veiklą, bet reikiamą motinystės socialinio draudimo stažą – 12 mėnesių per pastaruosius 24 mėnesius – turinčioms mamoms motinystės išmokos nepriklauso.

Moterims, kurioms išmokos dėl teisės aktų pakeitimų nebuvo skirtos, „Sodra“ išmokas paskirs ir išmokės be jokių papildomų dokumentų – mamoms nereikia nei papildomai kreiptis į „Sodrą“, nei teikti kokių nors prašymų.

Taip pat lieka galioti pakeitimai, kuriais nuo praėjusių metų lapkričio buvo nustatytos geresnės sąlygos savarankišką darbinę veiklą nėštumo metu nutraukusioms moterims, pavyzdžiui, sportininkėms. Joms nuo šiol taip pat gali būti skiriamos motinystės išmokos.

Primename, kad motinystės išmoka sudaro 77,58 proc. asmens kompensuojamojo uždarbio dydžio. Šis dydis apskaičiuojamas pagal asmens draudžiamąsias pajamas, gautas per 12 paeiliui einančių kalendorinių mėnesių, buvusių iki praėjusio kalendorinio mėnesio prieš teisės gauti motinystės išmoką atsiradimo mėnesį.

Prašymą išmokai gauti „Sodrai“ galima pateikti prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui – www.sodra.lt/gyventojui.

Kitas mokėjimas – vasarį

„Sodra“ taip pat primena, kad kaip ir visada, išmokas už 2019 m. gruodį išmokėjo anksčiau. Nors šios išmokos turėtų būti mokamos kitą mėnesį, tai yra sausį, vaiko priežiūros išmokų mokėjimas paankstinamas – gavėjus jos turėjo pasiekti praėjusių metų gruodžio 27 d.

Kartu tai reiškia, kad kita vaiko priežiūros išmoka bus mokama tik 2020 m. vasarį. Anksčiau bus išmokamos tik vaiko priežiūros išmokos. Visos kitos išmokos sausį mokamos įprastu laiku.


Taip pat skaitykite:

Sodra praneša, kaip keisis ligos, nedarbo, motinystės išmokos


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0