Išbandykite: pajamų skaičiuoklė 2019 m. (tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms)

Žinome, kad dalis verslių mamų finansinio ir socialinio saugumo sumetimais renkasi mišrų pajamų gavimo modelį: dalį užsidirba kaip samdomos darbuotojos, kitą dalį – kaip smulkios verslininkės, besiverčiančios individualia veikla. Ši pajamų skaičiuoklė galioja tik gaunančioms su darbo santykiais susijusias pajamas ir bus aktuali nuo 2019 m.

Nuo 2019 m. įsigalios įstatymų pakeitimai, po kurių keisis kai kurie mokesčiai ir galutinis darbo užmokestis. Gyventojai taip pat galės rinktis kaupti po 3 proc. nuo darbo užmokesčio asmeninei pensijai II pensijų pakopoje, pradėti kaupti nuo 1,8 proc. ir per penkerius metus pasiekti 3 proc. arba iš viso nekaupti. Šie pasirinkimai taip pat turės įtakos pajamoms „į rankas“.

Kad visuomenei būtų paprasta ir aišku suprasti, kas keičiasi, Finansų ministerija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, „Sodra“ bei Valstybine mokesčių inspekcija pristato pajamų skaičiuoklę – tikslų ir išsamų įrankį ateinantiems trejiems metams, tvirtinama portalui VERSLI MAMA atsiųstame pranešime spaudai.

Naudojantis šia skaičiuokle, bus aiškiai matyti, kaip atrodys darbo užmokestis „į rankas“ atskaičius mokesčius ir įmoką į pensijų fondą tuo atveju, jei gyventojas pasirinks kaupti savo asmeninei pensijai. Oficiali atlyginimo ir mokesčių skaičiuoklė tiksliai ir individualiai apskaičiuoja pajamas, atsižvelgdama į mokesčių pakeitimus ir asmeninius pasirinkimus – kaupti arba ne. Dar daugiau – parodo pokyčius per trejus ateinančius metus, nes kai kurie pakeitimai įsigalios ne iškart.

PAJAMŲ SKAIČIUOKLĖ – SPAUSTI ČIA

Svarbi papildoma informacija, naudojantiems skaičiuoklę

  • Parengta pajamų skaičiuoklė pritaikyta tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms.
  • Skaičiuojant darbdavio ir darbuotojo socialinio draudimo įmokas bei GPM, vertinant Sodros lubas ir progresinį GPM, daroma prielaida, kad mėnesio pajamos yra tolygios visus metus.
  • Skaičiuojant darbdavio socialinio draudimo įmoką, vertinant Sodros grindis, daroma prielaida, kad asmuo yra vyresnis nei 24 metų amžiaus, dirba vienoje darbovietėje, negauna senatvės, netekto darbingumo, šalpos neįgalumo ar šalpos senatvės pensijos, motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokų ir neturi nustatyto 0-55 proc. darbingumo lygio.
  • Skaičiuojant darbdavio socialinio draudimo įmoką, vertinant įmokas į garantinį fondą ir ilgalaikio darbo išmokų fondą, daroma prielaida, kad asmens darbovietė nėra biudžetinė įstaiga, Lietuvos bankas, politinė partija, profesinė sąjunga, religinė bendruomenė ir bendrija.
  1. Daugiau apie pensijų kaupimo pakeitimus.
  2. Daugiau apie mokestinius pakeitimus.

Šaltinis: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0