Renginiai

Jau šį savaitgalį Panevėžyje – sportas, pramogos vaikams ir paskaitos tėvams

Print Friendly, PDF & Email

Rugsėjo 2 dieną, šeštadienį, Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose vyks įspūdinga Šeimų šventė. Lydimi šūkio „Šalia Esu Ir Meilėje Augu!“ renginio dalyviai bus kviečiami į koncertus, šokių pasirodymus, virtualios realybės žaidimus, sportines rungtynes, edukacines programas vaikams ir aktualias paskaitas tėveliams. Renginys – nemokamas. Tai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dovana visoms Lietuvos šeimoms.

Renginio dalyvius pasveikins socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas. Visų susirinkusiųjų lauks azartiškos sportinės rungtys, aktyvi zumbos treniruotė, vaikų kūrybingumą lavinantys užsiėmimai, smagūs animatoriai, žaidimai ir kitos interaktyvios pramogos. Apie saugumą gatvėje ir namuose mažiesiems pasakos policininkų, ugniagesių ir paramedikų komandos.

Vertinga programos dalis – paskaitos tėvams apie pozityviąją tėvystę, karjeros ir šeimos pareigų derinimą, vaikų ugdymą ir poros santykių darnos kūrimą. Į šiuos susitikimus kvies žinomi Lietuvos žmonės: menininkė Nomeda Marčėnaitė, psichologės Jūratė Bortkevičienė ir Eglė Masalskienė, versli mama Skaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė ir sveikos gyvensenos mokytojas Simonas Urbonas.

Mušimas – tai ne auklėjimas

Psichologė J. Bortkevičienė tikina, kad, susilaukus kūdikio, kiekvienas tėtis ir mama turi pats išsiaiškinti bei patirti, kas yra tėvystė.

„Gimus kūdikiui, instrukcijos prie jo pridėtos nebūna, todėl mes patys turime mokytis ir tobulėti kartu su savo augančiu vaiku. Deja, tenka gatvėje matyti ant savo mažylių rėkiančius, juos purtančius tėvus. Dažnai girdžiu mamų pasakojimus, kad jų vaikai yra neklaužados ir specialiai erzina tėvus. Tokia situacija gąsdina ir rodo, kad patiems tėveliams reikia pagalbos. Viešai kalbėdami, dalindamiesi savo patirtimi, galime vieni kitiems suteikti daugiau žinių apie pozityviąją tėvystę“, – sako J. Bortkevičienė.

Psichologė pabrėžia, kad smurtą prieš vaikus naudojantys tėvai savo atžalą smarkiai traumuoja, sumenkina jo savivertę, tačiau nieko neišmoko.

„Mušimas – tai ne auklėjimas, tai – dresavimas. Pakeldami ranką pieš vaiką, mes jį sustabdome tik tą akimirką ir parodome, kad mušti silpnesnį, siekiant savo tikslų, yra normalu. Be to, mušamas vaikas gerai elgsis tik tada, kai šalia bus tėvai ir jam grės bausmė. Toks vaikas bijo savo tėvų, mažėja jo savarankiškumas ir atsakomybė. Yra tikimybė, kad suaugusieji, patyrę smurtą vaikystėje, ir patys dažniau linkę jį naudoti, nes nėra išmokę kitų drausminimo priemonių“, – tikina specialistė.

Žeidžiantis stereotipas

S. Vainikauskaitė-Tomaševičienė – versli mama ir daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ narė – teigia, kad visuomenėje vis dar vyrauja žeidžiantis stereotipas, kad daugiavaikės šeimos yra asocialios.

„Asociacija „Mes“ vienija darnias ir atsakingai į vaikų auklėjimą žiūrinčias šeimas. Jose vaikai gimsta ne tam, kad gautų naudos iš valstybės. Vaikai – mūsų pačių atsakomybė, rūpestis, vertybė ir galimybė pasaulį padaryti geresnį. Tačiau noriu pridurti, kad su finansiniais iššūkiais susiduria visi, todėl svarbu šviesti visuomenę, mokyti finansinio raštingumo pagrindų: kaip padaryti, kad pasyvios pajamos, nepriklausančios nuo mūsų pastangų, dengtų aktyvias išlaidas arba kur ir kaip investuoti, kad gautume finansinę grąžą“, – sako versli mama.

Ministerijos iniciatyva kuriami Bendruomeniniai šeimų namai

Šeimos nuolat susiduria su vaikų auklėjimo problemomis, šeimos ir darbo derinimo iššūkiais, netektimis, skyrybomis ar negaliomis. Išskirtinis dėmesys šeimoms ir jų gerovei yra viena iš prioritetinių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veiklos sričių. Tikimasi, kad ministerijos iniciatyva pradėjus steigti Bendruomeninius šeimų namus visoje Lietuvoje, su krizėmis susidūrusios šeimos sulauks gerokai daugiau įvairiapusės pagalbos: pozityvios tėvystės mokymų, psichosocialinės pagalbos, šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinių paslaugų.

Šiuo metu 17 šalies savivaldybių jau pradėjo įgyvendinti Bendruomeninių šeimos namų projektus, 26 savivaldybių pateiktiems projektams skirtas finansavimas. Planuojama, kad šiemet kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimai startuos visose Lietuvos savivaldybėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.