Knyga apie atvirą dviejų kūnų kalbą

Ausėnaitė Šapurovas

Šią knygą kūrė du žmonės: gydytojas seksologas Viktoras Šapurovas ir žurnalistė Daiva Ausėnaitė. Tad ir jos pristatymai – du, o abu viename galėsite išgirsti edukacinėje konferencijoje „Aš – versli mama“.

Visi norime būti mylimi ir norime ką nors mylėti. Visi mylimės, nors vengiame apie tai kalbėti. Seksas ir jausmai – du svarbūs dalykai tiek vyro, tiek moters gyvenime. Kai gimė idėja parašyti knygą apie seksą su gydytoju seksoterapeutu, dar nežinojome, kad iš tiesų tai bus knyga apie žmonių tarpusavio santykius.

Daiva Ausėnaitė, Sveikatos žurnalistų asociacijos pirmininkė:

Seksas negali egzistuoti be jausmo, be aplinkos, kurioje gyvena žmonės, be kasdieniškų situacijų, net gi be to elementariausio „ne šiandien, man skauda galvą“. Kalbėti vien tik apie seksą pamirštant visa tai – neįmanoma.

Tad iš tiesų ši knyga yra pokalbiai apie vyro ir moters tarpusavio santykių niuansus, apie kasdieniškas situacijas, apie gyvenimo periodus, apie besikeičiančius jų jausmus. Tai knyga apie mūsų gyvenimą. Nepatobulintą, nepagražintą, su visokiomis nuoskaudomis ir stereotipiniais požiūriais. Su ligomis, praradimais, senatve ir mirtimis.

Ir nežiūrint visų šių dalykų mūsų gyvenime atsiranda vietos seksui. Didžiausiam artumui tarp dviejų žmonių. Seksas – tai dviejų kūnų atvira kalba, tai kaskart nauja pažintis, tai konfliktas, kartais nusivylimas, kartais – aistros karštis, aukščiausias meilės taškas.

Tai susidūrimas dviejų labai nepanašių pasaulių – vyro ir moters. Jie gyvena skirtingose planetose, kitaip jaučia kasdienybę ir šį pasaulį, labai nevienodai vertina tą patį. Tačiau susiliejus dviem nuogiems kūnams į vieną – susijungia ir tiedu pasauliai. Šis susijungimas neturi likti nematomas ir paslėptas miegamuosiuose. Tad ir pasikalbėkime apie tai.

Viktoras Šapurovas, gydytojas psichoterapeutas-seksopatologas:

Šios knygos kūrimas – vienas įdomesnių patyrimų mano gyvenime. Prie kavos puodelio, kremtant šokoladinius saldainius, gimdavo įdomios vyro ir moters diskusijos apie jausmus, gyvenimo situacijas, seksą. Apie visa tai daugelis mūsų kalbasi darbe gerdami kavą, rūkydami rūkomuosiuose, susirinkę po darbo kartu praleisti laisvalaikio, telefonu, internetu, gyvai.

Žmonės nuolat kalbasi apie santykius. Bet tik artimiausi draugai ar draugės išdrįsta į šiuos pokalbius įterpti žodžius seksas, pasitenkinimas, orgazmas. Ir dar rečiau vyras ir moteris kalbasi apie savo santykius, savo seksualinį gyvenimą, apie lūkesčius, kuriuos kelia seksualiniams partneriams.

Šnekėtis apie seksą sunku, nedrąsu, kartais – gėda, drovu. Todėl šios knygos kūrimas buvo unikalus: du suaugę žmonės reguliariai susitikdavo, kad pasikalbėtų apie pačius intymiausius dalykus.

Seksas paauglystėje, susilaukus vaiko, senatvėje, mirties ar ligos akivaizdoje – jis egzistuoja visuomet. Seksas yra kokybiškų, darnių santykių garantas. Todėl jam reikia skirti dėmesio, apie jį reikia kalbėtis, negalima jo ignoruoti ar atidėti vėlesniam laikui. Seksas turi būti kiekvieno žmogaus gyvenime. Jis reikalingas mums ir mūsų santykiams. Tačiau seksas yra ir daugelio konfliktų, barnių, nesusipratimų, net sugadinto gyvenimo priežastis.

Mano pacientai atskleidė man ne vieną pikantišką ir intriguojančią savo intymaus gyvenimo akimirką. Jie supažindino mane su sudėtingu žmogaus jausmų pasauliu. Papasakojo apie aukščiausias palaimos akimirkas, kurių vieni taip niekada ir nepatyrė, kiti vėl nori patirti, treti patyrė tik kartą ir nesupranta, kodėl negali patirti dar…

Lietuvių tautai reikia drąsos būti savimi, užčiuopti savo talentus. Galima stengtis būti nepastebimam, pilkam ir neįdomiam, tačiau jei kažką padarai gerai – jauti džiaugsmą. Žmonių širdyse išlieka atmintis apie tave. Jeigu kažką nuoširdžiai padarai būdamas su kitu žmogumi, jam net nekils noras tau to negrąžinti. Tai elementari, bet kartu ir sudėtinga bendravimo, buvimo kartu, intymumo psichologija.

Tik edukacinės konferencijos „Aš – versli mama“ dalyvės turės unikalią progą susitikti ir tiesiogiai pabendrauti su šios knygos autoriais, įsigyti leidinį tiesiai iš jų rankų su šviežiu autografu, padiskutuoti ir paklausti. Jau lapkričio 4-ąją, nuo 9 val. Registracija vyksta el. paštu skaidre@remedium.lt


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0