Leader projektams – didesnis paramos intensyvumas

Europos Komisija (EK) pritarė šią vasarą pateiktiems Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „LEADER“ pakeitimams, kuriuose numatytas didesnis paramos intensyvumas nevyriausybinių organizacinių „minkštiems“ (veiklų) ir mokymų vietos projektams bei vietos veiklos grupių (VVG) teritorinio ir tarptautinio bendradarbiavimo projektams.

EK atsižvelgė į Žemės ūkio ministerijos argumentus, kad kaimo bendruomenėms, kitiems viešiesiems juridiniams asmenims, norintiems vykdyti ne pelno siekiančius vietos projektus, yra sudėtinga prie jų prisidėti nuosavomis lėšomis, kurių turi būti net 20 proc. Be to, gali padaugėti projektų (ypač neinvesticinių) įgyvendinimo klaidų, kai prisidedama savanorišku darbu.

EK pritarė siūlymui „minkštiesiems“ vietos projektams (t. y. tokiems projektams, kurių galutinis rezultatas nėra materialus turtas), paramos intensyvumą didinti iki 95 procentų, o mokymų vietos projektams – iki 100 proc.

EK taip pat pritarė ir siūlymams didinti paramos intensyvumą vietos veiklos grupių inicijuojamiems teritorinio ir tarptautinio bendradarbiavimo projektams, kuriems parama teikiama pagal KPP priemonės „LEADER“ veiklos sritį „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas“, atsižvelgiant į projektų pobūdį. Parengiamajai techninei paramai tarptautinio bendradarbiavimo projektams bus dengiama iki 100 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, teritorinio bendradarbiavimo projektams įgyvendinti – iki 95 proc., o tarptautinio bendradarbiavimo projektams – iki 100 proc.

Tiek nevyriausybinių organizacijų „minkštieji“ ar mokymų vietos projektai, tiek vietos veiklos grupių teritorinio ir tarptautinio bendradarbiavimo projektai kuria didelę pridėtinę vertę kaimo vietovėms ir jų gyventojams. Patirties perdavimas, tradicijų puoselėjimas ir jų viešinimas, inovacijų ir inovatyvių sprendimų perėmimas ir įdiegimas kaimo vietovėse, bendruomenių sutelkimas ir aktyvinimas yra neatsiejama geresnio KPP įgyvendinimo rezultato dalis.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad didesnį paramos intensyvumą vietos veiklos grupės galės taikyti projektams, kuriems įgyvendinti paraiškos bus renkamos nuo 2017 m. rugsėjo 1 d.

Didesnis paramos intensyvumas VVG bendradarbiavimo projektams bus taikomas naujiems kvietimams teikti paraiškas.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0