Liesa ir riebi

Prieš keletą metų tokia Maria Kang, gal esate apie ją girdėję, sukėlė šurmulį, socialiniame tinkle paskelbdama šią nuotrauką su klausimu: „O kaip pasiteisinsi tu?“ M. Kang internete ir savo knygoje rašo apie tikėjimą, šeimą ir fizinę sveikatą bei gerą savijautą. Prisistato kaip veikli dirbanti trijų pametinukų mama. Ir sakosi esanti normalus gyvas žmogus (anksčiau turėjęs valgymo sutrikimų): siūlo laikytis 80/20 taisyklės (80 proc. elgiuosi „teisingai“, likusį penktadalį – kaip tąkart išeina).   

Nesu jos sekėja, prisiminiau tik šiandien, kaip prieš porą metų kažkokiais savo keliais atsiverčiau jos tinklaraštį (taip mes juk susirandam dalykus, ar jie mus kažkaip). Peržiūrėjau istoriją, kaip jai teko delikačiai teisintis, supykus kitoms moterims, mamoms ir ne mamoms, taip pat ir vyrams: aš niekam neprivalau teisintis, kad neatrodau taip (gerai, gražiai, patraukliai), kaip tu. Aš apskritai neprivalau kažkaip atrodyti. Ir kodėl tu puoli galbūt ne taip puikiai atrodančius žmones?! Į tai mankštos entuziatė teisindamasi atsakinėjo, kad ne apie tai sukosi jos provokacija. Jai svarbu buvę atkreipti dėmesį ne į išvaizdą, o paskatinti sportuoti, valgyti tikrą maistą ir mylėti save. Esą jei jau aš su trim vaikais, begale veiklos, kiek pamenu – negalią turinčiu vyru, sergančia mama ir t.t. skiriu laiko pajudėti, tai kodėl tu ne? Žinutė, kurią autorė siunčia – prisijunk! Gyvenimas yra koks yra, tad gyvenk. Nebent nenori.

Šią istoriją prisiminiau galvodama apie tokį regėtųsi paradoksalų dalyką, kai žmogus būna iš pažiūros sveikas, turi normalų kūno masės indeksą, net į mažesniąją pusę, tačiau sporto specialistų nuosprendis būtų: per didelis procentas riebalų. „Ką?! – atsidūrusi būtent tokioje situacijoje apstulbo viena smarki moteris. – Pažiūrėkite į mane, aš visiškai liesa!” „Taip, liesa – liesa riebi!“ – atšovė treneris. – Dirbsim ant raumenų“.

O ar ne taip dabar atrodome ir mes, įsisukant šventiniam laikui? Įsismarkaujant ir atslūgstant pilnatims, trumpėjant dienoms. Dirbame tiek daug, bet neretai ne ant to. Ne auginame jėgas, o išsunkiame save. Tą pačią energiją ir laiką panaudojus teisingai (gerai, tebūnie 80/20), augintume raumenukus, o ne eikvotume iš nežinia kur betraukiamas jėgeles. Aš čia apie širdies nuostatą ir gyvenimą Advento metu. O jei per tiek laiko susiformuotų įpročiai, jie liktų ir atėjus Naujiesiems 🙂 Tai nėra dar vienas darbas prie viso begalinio sąrašo. Tai pasukimas kita kryptimi.

Pabaigai – dar apie vieną moterį iš senos knygelės.

„Mano motina kasdien perskaitydavo keturis Biblijos skyrius ir turėdavo laiko melstis. Tada dar nebuvo elektrinės skalbimo mašinos ir virtuvės kombaino. Ji turėjo rūpintis aštuoniais vaikais. Bet motina turėjo laiko dieną perskaityti keturis Biblijos skyrius. O jūs turite tam laiko? Ne, jūs neturite! Kaip čia yra?“ (Vilhelmas Bušas. Jėzus – mūsų dalia)

Nežinau, kodėl keturis. Tokia buvo jos apgalvota sistema ne tik išgyventi, bet apsčiai gyventi. Ir mes galim. Nebent nenorim.

Trijų vaikų mamos Vilmos Sabutienės tinklaraštis kasdienybe.lt


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0