Mamos socialinis verslas – unikalus šokis ypatingiems vaikams ir jų tėvams

socialinis verslas_Rita Žogelė_versli mama

Gruodį minima daug su žmogaus teisėmis susijusių datų. Kaip socialinis verslas prisideda prie aplinkos gerinimo tiems, kam reikia ypatingos globos, apsaugos ir palaikymo? Kalbiname socialinę verslininkę Ritą Žogelę, įkūrusią studiją Unikalus šokis.

Rita – socialinė inovatorė. Jos socialinis verslas – šokių studija specialiųjų poreikių turintiems vaikams.

„Neįgalieji vaikai yra ypatingi – jie savyje turi labai daug pozityvumo ir motyvacijos gyventi, moka džiaugtis, nori draugauti bei būti pastebėti. Tačiau jiems vis dar sunku rasti vietą darželyje, mokykloje, o būrelių, pritaikytų vaikams su negalia, beveik nėra“, – tvirtina Rita.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, Lietuvoje gyvena maždaug 15 tūkst. neįgalių vaikų.

Ji pastebi, kad Lietuvoje trūksta ne tik neįgaliesiems pritaikytų užsiėmimų, bet ir galimybės susitikti specialiųjų poreikių vaikus auginantiems tėvams.

Urtė šokius lanko su džiaugsmu

Pasak Ritos, neįgalius vaikus auginantiems tėvams taip pat reikia dėmesio, progų socializuotis – kitu atveju stigma tik didėja, šeimos užsidaro namuose ir jaučiasi dar vienišesnės. „Pavyzdžiui, kol vyksta mūsų šokių užsiėmimai, suaugusieji ne tik atsipalaiduoja, bendrauja, bet ir kažkuria prasme suteikia vieni kitiems emocinę pagalbą, taip pat dalijasi naudinga ir jiems aktualia informacija“, – apie savo socialinio verslo sprendžiamą problemą pasakoja versli mama.

Tam pritaria ir Ritos studiją „Unikalus šokis“ lankančios 14-metės Urtės mama Laura Černiauskienė. Jos paauglė dukra turi fizinę ir protinę negalią. Urtės mama tvirtina, kad šeštadienio užsiėmimų ji laukia ne mažiau nei dukra.

Urtė šokius vaikams su negalia lanko jau ilgiau nei metus – nors pradžioje ji tik stebėdavo kitus vaikučius, šiandien mielai prisijungia pašokti pati, o į pamokėles eina su didžiausiu džiaugsmu. Man jos taip pat labai naudingos – čia galiu susipažinti ir pabendrauti su kitomis neįgalius vaikus auginančiomis mamomis ir tėčiais. Pasidalijame rūpesčiais, padrąsiname vienas kitą, išgirstame naujienų ar net tampame draugais.

Neįgalią dukrą auginanti mama Laura Černiauskienė

Anot negalią turinčios mergaitės mamos, integracijos problemą padėtų išspręsti susisteminta informacija apie veiklas, renginius, transportą ar kitus pasiūlymus neįgaliems vaikams. Apie tokią platformą svajoja ir socialinė verslininkė Rita – ji tiki, kad toks sprendimas išties palengvintų neįgalių vaikų tėvų gyvenimą.

Erdvių neįgaliesiems trūksta

„Viskas prasidėjo nuo šokio, tačiau studijoje jau dabar darome daug daugiau nei tai: čia rengiame vaikų gimtadienius, šventes, vasarą organizuojame žygius, todėl tikiuosi, kad sukursime ir patogią informacinę platformą. Subūrėme stiprią bendruomenę, o juk kartu daryti realius pokyčius yra lengviau“, – įsitikinusi socialinė verslininkė.

Rita pastebi, kad Lietuvoje dar labai trūksta erdvių, kuriose tarpusavyje galėtų bendrauti specialiųjų poreikių bei įprastos raidos vaikai.

Tikiu, kad supratingumą ir jautrumą svarbu ugdyti nuo vaikystės.  Jei nuo mažens savo aplinkoje dažniau matytume ir galėtume bendrauti su specialiųjų poreikių turinčiais žmonėmis – mūsų visuomenėje būtų daugiau empatijos.

Socialinio verslo idėją vystyti Ritai padeda ir organizacijos „Reach For Change“ rengiamo konkurso Talentas keisti verslo inkubatoriuje suteikiamos ekspertinės konsultacijos.


Taip pat skaitykite:

Savanoris Bernardas: Spalvoto meduolio diena pritraukia tik gerus žmones

 


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0