Mažoms maisto prekių parduotuvėms įsikurti bus lengviau

maisto prekės_versli mama

Mažoms maisto prekių parduotuvėms, prekiaujančioms negyvūniniu ir sufasuotu gyvūniniu maistu, nuo šiol bus taikomi supaprastinti maisto saugos reikalavimai. Fasuotu maistu laikomos įvairios bandelėmis su mėsos įdarais, čeburekai, kibinai, picos ir panašūs produktais.

Smulkioms ir vidutinėms įmonėms, pradedančioms mažmeninės prekybos maistu veiklą, tai ne tik palengvins įsikūrimo rūpesčius, bet ir pareikalaus gerokai mažesnių administracinių resursų, teigiama portalui VERSLI MAMA atsiųstame Žemės ūkio ministerijos pranešime spaudai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad įsigaliojus pakeitimams, mažoms maisto produktų parduotuvėms, kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. m, reikės įsidiegti gerokai paprastesnę savikontrolės sistemą ir laikytis paprastesnių geros higienos praktikos reikalavimų, pildyti mažiau dokumentų.

Pavyzdžiui, tokioms parduotuvėms, iki šiol registravusioms savikontrolės įrašus trijuose žurnaluose, užteks turėti tik vieną incidentų registravimo žurnalą. Jį reikės pildyti savikontrolės metu nustačius neatitikimų, pvz., radus sugedusį šaldytuvą, aptiktus graužikų pėdsakų, gavus produktų su pažeistomis pakuotėmis ir pan.

Mažoms parduotuvėms nebereikės atlikti kasmetinių vidaus auditų su auditorių grupe ar atsakingu asmeniu. Sutrumpintas ir dokumentų, susijusių su maisto sauga ir atsekamumu, saugojimo terminas, kuris priklausys nuo produktų kategorijos, pavyzdžiui, dokumentų, susijusių su greitai gendančiais maisto produktais, saugojimas sutrumpintas nuo 1 metų iki 6 mėnesių.

Svarbu paminėti, kad šiose parduotuvėse nebus leidžiama ardyti gyvūninio maisto pakuočių ar jų pjaustyti, perpakuoti ir pan. Supaprastintais reikalavimais negalės pasinaudoti ir tos parduotuvės, kuriose prekiaujama nefasuotais gyvūninio maisto produktais, pvz., šviežia sveriama mėsa, paukštiena, žuvimi, pieno produktais (grietine, sviestu, varške ir pan.) ir kt.

Su teisės aktu galima susipažinti čia.

Taip pat skaitykite:

Maistas internetu: parduodant reikės nurodyti leidimo duomenis

Maisto tvarkymo reikalavimai švelnėja: leis visiems, baus tik kaltus

Povilas: skaitmeninė rinkodara iš Youtube nepateikia visų atsakymų


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0