MO muziejaus atidarymas: parengta speciali programa vaikams

Norbert Tukaj nuotr.

Spalio 18 d. sostinės laukia didelis įvykis – MO muziejaus atidarymas, kuris bus pažymėtas 4 dienų programa, pasiūlysiančia daugiau nei 70 renginių. Visą parą trunkančios programos metu Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai bus kviečiami tiek į koncertus, tiek į edukacines programas vaikams.

„MO muziejus yra atviras visiems. Todėl norėdami, kad čia gerai laiką leistų kuo įvairesnė publika, paruošėme plačią atidarymo renginio programą. Jame sau įdomius elementus ir renginius galės išsirinkti tiek meno mylėtojai, tiek norintys apie jį sužinoti. O iš daugiau nei 70 programos renginių sau artimus ras ir šeimos su mažais vaikais, ir nenuilstantys koncertų lankytojai“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Kiekvieną vakarą bus rengiami koncertai. „The Station“ publikai pristatys savo eksperimentinį projektą kartu su dviem lietuvių poetais – Agne Žagrakalyte ir Tomu S. Butkum. Muzikos ne tik klausytis, bet ir ją žiūrėti burs „Migloko“. Jos koncerto metu laukiama 3D muzikinės kelionės po naktinius džiazo klubus, elektronikos miestus, pas pirmykštes gentis ir bliuzo ugnikalnius. Atidarymo programos muzikinį finišą sekmadienį pažymės šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ koncertas MO muziejuje. Taip pat laukia naktinė programa su rinktiniais DJ pasirodymais.

Nepamiršti ir klasikinės muzikos gerbėjai: atidarymo programoje jų laukia ištraukos iš elektroninės operos „E-Carmen“, Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, solistė Vilija Kuprevičienė, pianistė Eglė Andrejevaitė ir kiti.

Mažuosius muziejaus lankytojus jau penktadienį pasitiks teatralizuotas koncertas šeimai pagal Mariaus Marcinkevičiaus ir Rasos Jančiauskaitės knygą „Maži eilėraščiai mažiems“. Sekmadienį – spektaklis vaikams ir visai šeimai „Laimė yra lapė“, pagal to paties pavadinimo E. Daciūtės ir A. Kiudulaitės knygą, išrinktą populiariausiu vaikišku kūriniu 2017 m.

Būtent sekmadienį ypatingai laukiama šeimų, nes ši diena MO muziejuje bus šeimų diena. Jau atidarymo metu mažieji muziejaus lankytojai galės dalyvauti teatro vaikams „Pradžia“ užsiėmime, skirtame 3–8 metų vaikams. Tokie užsiėmimai vyks kiekvieną sekmadienį.

Visa atidarymo paroda ir bilietai: https://atidarymas.mo.lt/

Atidarymo bilietą sudaro parodos bilietas ir 2 pasirinkti renginiai.

Koncertai ir programa vaikams:

Spalio 18 diena. Koncertai: Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, solistė Vilija Kuprevičienė, ištraukos iš elektroninės operos „E-Carmen“, moduliarinių sintezatorių, Manfredo ir merginų grupės „Shi Shi“ pasirodymas.

Spalio 19 diena. Koncertai: pianistės Eglės Andrejevaitės pasirodymas, Miss Amerika, elektroninės muzikos projektas „Girių dvasios“, Kameu. Programa vaikams: „Vėjai švilpia apie žuvis, ausis ir mamą“ teatralizuotas koncertas šeimai (pagal Mariaus Marcinkevičiaus ir Rasos Jančiauskaitės knygą „Maži eilėraščiai mažiems“).

Spalio 20 diena. Koncertai: „The Station“, „Migloko“ koncertai, Ijo, Black Water.

Spalio 21 diena. Koncertai: „Synaesthesis“ su programa „In Celsius“. Programa vaikams: teatro vaikams „Pradžia“ užsiėmimai ir „Laimė yra lapė“ spektaklis vaikams ir visai šeimai.

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0