Mokumą vertins pagal feisbuką? (advokato komentaras)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo skambi žinutė, esą teismas leido duomenis iš feisbuko naudoti vertinant gyventojų mokumą. Ką apie tai mano portalo verslimama.lt konsultantas teisės klausimas advokatas Karolis Rugys?

Manau, tai labai klaidinanti žinia, atskriejusi iš visas instancijos pralošusios UAB „Creditinfo Lietuva“ atstovų, nes susidarė įspūdis, jog minėta bendrovė dabar ims ir vertins gyventojų mokumą pagal duomenis iš feisbuko.

Taip, yra nuomonė, jog vieši duomenys iš socialinės žiniasklaidos apskritai gali būti naudojami vertinant asmens kreditingumą, jo kitas savybes ir turėti įtakos kitų asmenų priimamiems sprendimams dėl tokio asmens. Dar daugiau, teismas feisbuką apibūdino kaip vieną išsamiausių ir labiausiai atsinaujinamų duomenų bazių. Tačiau tokiai bendrovei „Creditinfo Lietuva“ niekas neleido vertinti gyventojų mokumo pagal duomenis iš čia.

Ir apskritai, dėl šios bendrovės teikiamų duomenų panaudojimo kaip oficialaus įrodymo teisme, manau, būtų sudėtinga: vadovaujantis Lietuvos apeliacinio teismo praktika privataus juridinio asmens išrašai atspindi subjektyvią to asmens nuomonę ir negali būti laikomi oficialiu ir objektyviai patikimu rašytiniu įrodymu, vertinant juridinio asmens finansinę padėtį, turimą turtą, jo vertę, nes jie neatitinka Civilinio proceso kodekso keliamų įrodymų leistinumo reikalavimų.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis minėtuoju klausimu

Daugiau advokato Karolio Rugio patarimų komentarų rasite čia:

www.advokatasrugys.lt

https://www.facebook.com/advokatasrugys/


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0