Pinigai

Prekyba turguje gali gauti paramą iki 90 000 EUR

Print Friendly, PDF & Email

Prekyba turguje taip pat gali pretenduoti į paramą iš Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos srities „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“.

Gamintojai, norintys konkurencingomis kainomis realizuoti savo produkciją, ir vartotojai, ieškantys šviežių, kokybiškų maisto produktų, – tai du segmentai, kuriuos kaip tik ir sujungia ši KPP veiklos sritis. Nauda, pasak specialistų, yra abipusė – tiek pardavėjams, tiek pirkėjams.

„Trumpa tiekimo grandine, o konkrečiau – trumpa žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandine – vadinamas riboto skaičiaus smulkiųjų ūkinės veiklos vykdytojų bendradarbiavimas žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo srityje, derinant transportavimo, platinimo, rinkodaros, reklamos ir kokybės valdymo veiklą ir turint tikslą, kad tiekiami produktai greitai pasiektų vartotoją“, – aiškina Žemės ūkio ministerijos vyr. specialistė Nomeda Padvaiskaitė.

Tokia sistema, pasak specialistės, turi nemažai privalumų. Sutrumpėjus tiekimo grandinei tarp gamintojo ir vartotojo, atsiranda galimybė užmegzti tiesioginį ryšį su pirkėju, atsakyti į jį dominančius klausimus. Taip ugdomi į vietinę produkciją orientuoti klientai, kurie, savo ruožtu, gauna šviežius, kokybiškus produktus. Lojalių klientų dėka didėja gamintojo pelnas, atsiranda galimybių plėsti verslą.

Iki 90 tūkst. EUR

Prašantiems paramos pagal šią veiklos sritį būtini partneriai, o  projekte turi dalyvauti mažiausiai 2 ūkio subjektai.

Pareiškėjais ir partneriais gali tapti žemės ūkio ir maisto sektoriuose veikiančios asmenų grupės: ūkininkai, juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų gamyba, maisto produktų gamyba ir (ar) perdirbimu, tarpininkas.

Maksimali vienam projektui skiriama suma yra 90 tūkst. EUR, tačiau jei projekte dalyvauja 4 ir daugiau subjektų, užsiimančių žemės ūkio ir maisto produktų gamyba ir (arba) perdirbimu, neįskaitant tarpininko, projekto suma gali būti didinama iki 120 000 Eur.

Tiesa, 2014–2020 m. laikotarpiu pareiškėjui ir jo partneriui atskirai negali viršyti 200 000 EUR. Projekto verslo plano įgyvendinimo išlaidoms taikomas 60 proc. paramos intensyvumas, o projekto bendrosioms, einamosioms bendradarbiavimo, verslo plano parengimo išlaidoms – 100 proc.

Prekyba turguje: lėšų duoda ir vietai įsirengti

Specialistė vardija, kad tinkamomis finansuoti išlaidomis pripažįstami susitikimų organizavimas (įskaitant patalpų nuomą, kuro pirkimą ir pan.), projekto reikmėms skirta nauja technika kroviniams vežti ir (ar) prekybai vykdyti, mechaniniai–hidrauliniai vežimėliai ir (ar) krautuvai, (išskyrus teleskopinius), prekybiniai baldai (stelažai, lentynos, šaldymo vitrinos ir kt.) ir įranga (svarstyklės), verslo plane numatytai veiklai vykdyti skirtų naujų pastatų ir (ar) statinių statyba, rekonstrukcija ar kapitalinis remontas (įskaitant statybines medžiagas), verslo infrastruktūros projekto įgyvendinimo vietoje kūrimas, taip pat fasavimo ir (ar) pakavimo įranga; gaminamų produktų apdorojimo ir (arba) perdirbimo ir paruošimo realizacijai įranga; produktų etikečių kūrimo ir gaminimo paslaugų teikimo išlaidos, programinės įrangos įsigijimas ir (ar) programavimo darbai, projekto reikmėms ( neviršijant 30 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų be PVM).

Finansuojama bendrųjų išlaidų dalis gali būti ne daugiau kaip 10 proc. kitų tinkamų finansuoti projekto išlaidų vertės be PVM ir ne didesnė kaip 1 800 EUR. Tuo atveju, kai projekte numatyti statybos, rekonstrukcijos, kapitalinio remonto ar infrastruktūros įrengimo darbai, finansuojama bendrųjų išlaidų suma be PVM gali būti ne didesnė kaip 3 000 EUR.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.