Savaitgalį Lietuvos kaimas atveria duris (bendras su latviais projektas)

Šiųmetis kaimo turizmo sezonas prasideda jau šį savaitgalį (gegužės 27–28 d.) organizuojama akcija „ATVIROS DIENOS KAIME 2017“. Pirmą kartą Lietuvoje vykstančioje akcijoje dalyvauja daugiau nei 70 kaimo turizmo sodybų ir ūkių.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija šią akciją rengia kartu su Latvijos kaimo turizmo asociacija „Lauku celotajs“ abiejose valstybėse vienu metu, ragindami mieste gyvenančius žmones aplankyti kaimą. Iš viso net 180 kaimo turizmo sodybų, ūkių ir bendruomenių atvers duris miestiečiams. Lankytojai bus kviečiami pasimėgauti kaimo siūlomomis pramogomis bei veiklomis, įsigyti jų užaugintų bei pagamintų produktų ar tiesiog sužinoti apie galimybes atostogauti kaime.

Akcijos dienomis lankytojų lauks šaunūs pasiūlymai: šeimininkai taikys nuolaidas, organizuos ypatingus renginius ir programas. Pavyzdžiui, bus galima išmokti drožti medines klumpes su tarpukario Lietuvos klumpdirbių įrankiais, augalais dažyti siūlus, susirišti lėlytę iš audinių skiaučių, nusivelti pirštines, pasidaryti augalo atspaudą ant drobinio maišelio, pabandyti austi ar pasigaminti aitvarą.

Tai taip pat yra ir unikali galimybė pasisvečiuoti pas ūkininkus, kurie didžiąją savo laiko dalį skiria produktų gaminimui ir jų pardavimui turgeliuose. Tačiau šį kartą jie lauks Jūsų namie ir mielai aprodys savo ūkius. Lankytojai bus kviečiami susipažinti ir su įvairia žemdirbyste, kanapių ar grūdų ūkio ypatumais, savo akimis pamatyti, kaip auginami žirgai, triušiai, mėsiniai galvijai, naminiai paukščiai, alpakos ir net… sraigės. O kur dar įvairios degustacinės programos: šakočio, midaus, sūrių, duonos, žolelių arbatos, „kumpio ne mirkyto, o dūmeliu rūkyto“! Namo miestiečiai galės grįžti įsigiję „laimingų vištų kiaušinių“, daržovių, medaus, levandų ir dar begalę Lietuvoje išaugintų, pagamintų bei išpuoselėtų produktų bei gaminių.

Visus Lietuvoje lankomus ūkius ir sodybas bei jų siūlomas galimybes rasite čia.

Dar niekada iki šiol tiek daug kaimo turizmo sodybų ir įvairių ūkių vienu metu nelauks svečių atvėrę duris. Tad pasinaudokite šia proga, atvykite, pažinkite ir pamilkite Lietuvos kaimą!


1 Komentaras

  1. Auguste

    2020 kovo 20 prie 10:49

    Kaimo turizmas tikrai labai populiarus ne tik siltuoju sezonu, bet ir istisus metus, jei turi galimybe rengti pobuvius, konferencijas. Net lietuviska vasara tikrai gali tapti sauniomis atostogomis pasirinkus kaimo turizma. Zinoma, norisi pamatyti ir pasaulio, taciau tikrai ir vietoje galima puikiai pailseti savo salyje gamtos prieglobstyje. Sia vasara ieskome kokia galima nuoma kauno rajone nes vaikai dar mazi ir keliones automobiliu tampa didziuliu issukiu kai vaziuojama ilgiau nei valanda

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0