Savanoris Bernardas: Spalvoto meduolio diena pritraukia tik gerus žmones

Spalvoto meduolio diena 2019_versli mama

Lapkričio 30-ąją, šeštadienį, per Lietuvą nusiris tradicinė Spalvoto meduolio diena. Spalvindami imbierinius meduolius, šventės dalyviai turės progos pabendrauti su jos savanoriais – vaikais iš globos namų. Vienas jų, Bernardas (nuotraukoje pirmas iš dešinės), Spalvoto meduolio dienoje darbuosis jau penktus metus iš eilės. 

Guvus ir šnekus vaikinukas – sostinės vaikų socialinės globos namų „Gilė“ gyventojas. Socialinėje iniciatyvoje „Spalvoto meduolio diena“ jis nebe naujokas: pirmuosius dvejus metus dažė meduolius kaip dalyvis, o sulaukęs 13-kos, pasiprašė į savanorius. Tvirtina taip pasielgęs tikrai ne dėl galimybės prisikirsti imbierinių skanėstų – savanoriauti jam labai patinka. Spalvoto meduolio diena_rinkinys_versli mama parduotuvė

„Iniciatyvoje esu pagalbininkas. Visiems žmonėms pristatau meduolio dieną, paduodu meduolius, dažus. Padėkoju tiems, kurie nuspalvina meduolį – tada visi labai gražiai dažo. Dar manęs prašo padėti surinkti vaikus, kurie norėtų savanoriauti. Savanoriauti man taip patinka, kad norėčiau tai daryti visą gyvenimą“, – nuoširdžiai tvirtina Bernardas, Spalvoto meduolio dienoje šiemet savanoriausiantis trečius metus. Jo rūpesčiu į meduolių marginimo renginius šeštadienį savanoriauti ateis dar 8 vaikai iš globos namų.

Spalvoto meduolio dieną vaikinas labiausiai brangina dėl galimybės bendrauti su žmonėmis. Pirmiausia geru žodžiu mini iniciatyvos sumanytoją, socialinę verslininkę Violetą Masteikienę: „Labai geras žmogus yra Violeta. Ji nuoširdi ir man patinka su ja bendrauti“.

Patinka Bernardui bendrauti ir su kitais žmonėmis, nes, kaip pats sako, Spalvoto meduolio dienoje nebūna nė vieno pikto.

„Kartais, jei kas spalvinant nepavyksta, žmogus nusikeikia. Tada mes paprašome nesikeikti, nes visada aplinkui yra mažesnių vaikų. Suaugę labai atsiprašo, o mes jiems už tai atleidžiame“, – rimtai dėsto jaunasis savanoris. Pasak jo, meduolių spalvinti į kepyklėles ateina tik geri vaikai ir žmonės.

Paklaustas, ar nenorėtų už vargą gauti atlygio, Bernardas purto galvą: „Man gali už tokį darbą ir neatlyginti. Man pinigai vienodai – aš noriu padėti, bendrauti su žmonėmis, nes jie yra geri“.

Vilniaus savanorius koordinuojančio vaikino atsidavimas ir entuziazmas šiemet buvo įvertinti atsakingomis pareigomis. Bernardas tapo naujai įkurtos Spalvoto meduolio dienos mokinių tarybos, į kurią priimami daugiau negu 3 metų patirtį sukaupę savanoriai, vadovu. Tarybai patikėta užduotis ne tik šių metų renginį padaryti dar gražesnį, bet ir parengti iniciatyvos atnaujinimo planą kitiems metams bei ieškoti naujų būdų, kaip pasiekti pagrindinio tikslo – globotinų vaikų savanorystės skatinimo ir visuomenės suartėjimo.

MEDUOLIŲ SPALVINIMO RINKINĮ GALITE ĮSIGYTI VERSLI MAMA PARDUOTUVĖJE

Pasak Spalvoto meduolio dienos sumanytojos Violetos, permainų poreikis gimė natūraliai, nes iniciatyva skaičiuoja jau11-uosius metus. „Pats laikas apžvelgti, kas nuveikta, ir apsispręsti, kur judėti toliau. Juolab kad vaikų globos namų situacija per pastaruosius metus iš esmės pasikeitė, ir man džiugu, kad Spalvoto meduolio diena prisidėjo prie šių permainų“, – sako socialinė verslininkė.

Lapkričio 26 d., antradienį, Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, Bernardas kartu su broliu Augustinu ir klasės draugais pakuos Spalvoto meduolio dienai skirtus reikmenis – šiemet jie išvažiuos į kepyklėles 15-oje šalies miestų. Šeštadienį vaikinas darbuosis sostinės kepyklėlėje MonAmi, įsikūrusioje Gedimino pr. 9.

11-us metus rengiama socialinė iniciatyva „Spalvoto meduolio diena“ suartina šeimas, draugus, bendruomenes, padeda susitikti globojamiems vaikams ir būsimiems įtėviams, skatina globojamų vaikų savanorystę. 2018 m. prie renginio prisidėjo 153 savanoriai, 42 iš jų atvyko iš globos namų ir šeimynų.

Meduolių marginimo renginiai 15-oje Lietuvos miestų prasidės jau lapkričio 30 dieną, šeštadienį, nuo 11 iki 15 val. Ateikite marginti meduolių ir susitikti su Kalėdų stebuklų išsiilgusiais vaikais!

Spalvoto meduolio diena_plakatas

Spalvoto meduolio dienos vietų sąrašas

VILNIUS: kepyklėlė MonAmi, Gedimino pr. 9; Močiutės kepyklėlė, Kalvarijų g. 125.

KAUNAS: kepyklėlė MonAmi, Laisvės al. 79.

KLAIPĖDA: PC Molas, Taikos pr. 139.

ŠIAULIAI: Šiaulių menų mokykla, Korsako g. 8.

DRUSKININKAI: restoranas-muzikinis klubas Druskininkų kolonada, V. Kudirkos g. 22.

UKMERGĖ: picerija Optima 13, Kauno g. 43.

TELŠIAI: Pitliaus skanėstai, Respublikos g. 4.

MOSĖDIS: Mosėdžio seniūnija, Kęstučio g. 4.

MAŽEIKIAI: Kažkas skanaus, Naftininkų g. 17.

UTENA: PC Aušra, Aušros g. 21.

ALYTUS: Alytaus m. socialinių paslaugų centro Neįgaliųjų dienos centras, Naujoji g. 64.

KELMĖ: Kelmės specialioji mokykla, Liolių g. 19.

VISAGINAS: picerija Prestorante, Taikos pr. 72A.

Organizatoriai pasilieka teisę koreguoti vietų sąrašą.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0