Šeimos kortelė: laukiam ar darom patys?

šeima_versli mama

Šeimos kortelė – puikus įrankis atskleisti, kiek daug sričių svarbios šeimoms ir daro įtaką jų gerovei. Nepaisant to, nuo pat pradžių jai tenka susigrumti su iššūkiu: lūkesčiai didžiuliai, norima visko čia ir dabar, ir geriausia – už mažiausią kainą.

Dėl to nestebina tai vienur, tai kitur pasigirstantys komentarai: „Girdėjau, kad Šeimos kortelės turėjimas duoda mažai naudos, tad kortelės net neužsisakiau“, „Nors galėčiau turėti, žiūriu skeptiškai, atsižvelgdamas į jos siūlomas nuolaidas“, „Šios kortelės atveju aš esu tiesiog paprastas vartotojas ir neturiu laiko dar ir šitiems reikalams“ ir pan.

Kokiems „reikalams“ reikia laiko, arba Šiek tiek skaičių

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad Lietuvoje yra apie 60 tūkst. gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų, kurios gali naudotis Šeimos kortelės nuolaidomis. Vadinasi, yra gausybė įvairiausių poreikių, kurių patenkinimui gali būti naudinga Šeimos kortelė.

Statistikos duomenimis, 2019 m. pradžioje Lietuvoje veikė daugiau nei 100 tūkst. įmonių, kurios draugišką požiūrį į gausias šeimas gali išreikšti suteikdamos nuolaidas savo prekėms ir paslaugoms.

Šeimos kortelės programoje įdarbinta keletas žmonių, kurie siekia, kad Šeimos kortelė būtų naudinga šeimoms ir patraukli verslui bei institucijoms. Ar to pakanka? Ir taip, ir ne. O jei kiekviena šeima, turinti Šeimos kortelę, pakviestų bent po vieną partnerį?

Prikalbinti gausios šeimos gyvenimą žinančius
šeimos kortelė_Airida Drus_versli mama

Daugiavaikė Airida iš Visagino informacija apie Šeimos kortelę pasidalino su kolege, kurios įmonė nedvejodama sutiko tapti iniciatyvos partnere.

Airida iš Visagino, su vyru auginanti 4 vaikus, šmaikštauja: „Apie šeimos kortelę galima šaukti atsistojus vidury gatvės, tačiau ar tai suveiks? Juk norime pasiekti rezultatą, kad gausioms šeimoms taptų labiau prieinama tai, ko iki šiol sau negalėjo leisti. Tad reikia ieškoti tinkamiausių priemonių“.

Moteris tiesiog pasidalino informacija apie Šeimos kortelę su kolege, kurios organizacija (VšĮ „Kūno laboratorija“) po šio paskatinimo tapo partneriu ir siūlo ženklias nuolaidas. Airida įsitikinusi, kad gausios šeimos, vystydamos savo veiklą greičiausiai prisijungia prie Šeimos kortelės programos, tad verta kalbinti verslininkus, kurie supranta gausios šeimos gyvenimą.

Būtent tokia Sigitos, su vyru auginančios 3 vaikus, istorija. Šeima turi verslą – grožio paslaugas teikia Vilniuje, Kelmėje ir Šiauliuose. Šeimos kortele ne tik naudojasi, bet partneriu tapo ir jų šeimos verslas („Kosmeto.lt“).

Sigitą prisijungti prie šios nuolaidų sistemos paskatino atviras pokalbis su kliente. Diskutuojant apie paslaugų kainas, klientė paminėjo, jog jos turi būti tokios, kad nebūtų gaila mokėti. Sigitą ši mintis palietė, nes jos pačios šeima gausi, be to, augo gausioje šeimoje.

Moteris džiaugiasi galėdama dalintis gerumu. Darbas grožio srityje suteikia galimybę daug bendrauti su klientėmis, Sigita dažną jų padrąsina, paragina veikti, o ne pasiduoti liūdesiui, likti apsnūdime. Kolegoms verslininkams ji linki suprasti, kad kuo daugiau duodi, tuo daugiau sugrįžta.

Judėjimas #AtveskPartnerį

Daugelis esame ne kartą įsitikinę, kad geriausia reklama – žinia, sklindanti iš lūpų į lūpas. Tai galioja ir Šeimos kortelės programai.

Rasa Žemaitė_Šeimos kortelė_versli mama

„Jei kiekviena kortelę turinti šeima atvestų į programą bent po vieną partnerį – jų turėtume jau daugiau nei 13 tūkstančių!“ – skaičiuoja 5 vaikų mama Rasa Žemaitė.

Socialiniuose tinkluose Rasa Žemaitė pasidalino patirtimi: „Kaskart, kai būnu vietoje, į kurią norėčiau pakviesti jus visus arba savo artimiausius, einu ir rodau kortelę savininkams ar vadybininkams – ką tik pavyksta prisišaukti tuo metu – pasakodama, kas ji yra, kodėl ji šauni ir kiek naudų iš įsitraukimo į programą gaus jų įmonė.

Jei kiekviena kortelę turinti šeima atvestų į programą bent po vieną partnerį – jų turėtume jau daugiau nei 13 tūkstančių! 13 tūkstančių vietų, kur pripažįstama, kad gausios šeimos yra ne besipelnantys iš vaikų gimdymo prasigėrę ir gyvenantys dugne, o visomis išgalėmis savo vaikais besirūpinančios ir pavyzdžiu galinčios būti mažos bendruomenės.“

Įspūdingi skaičiai, taip? Kodėl jie dar vis svajonėse, o ne realybėje? Laukiame, kada kas nors kitas padarys tai, ką iš tiesų galime padaryti mes patys…

Rasos inicijuojamas judėjimas #AtveskPartnerį yra lengvai įgyvendinamas, kiekvienam iš mūsų tereikia apsispręsti ir prisijungti. Kaip? Labai paprastai, tiesiog pasitaikius progai papasakojant pažįstamiems verslininkams, kuo jums svarbi Šeimos kortelė. Arba ten, kur dar neteikiamos nuolaidos, o jūs to norėtumėte, pasakojant apie kortelę, nukreipiant į Šeimos kortelės svetainę, kur yra visa informacija, kaip tapti partneriu.

Ne mažiau svarbu apie Šeimos kortelę kalbėtis su draugais, pažįstamais. Dar daug yra šeimų, kurios kortelės net neužsisakė. Tiesiog pakalbinkite, paraginkite, nukreipkite į Šeimos kortelės svetainę, kur yra visa informacija, kaip gauti kortelę.

Aktyvios Visagino šeimos savaip sugalvojo, kaip paskatinti užsisakyti kortelę: jos siekia, kad biudžetinėse įstaigose nuolaidos gausioms šeimoms būtų teikiamos ne pateikiant vaikų gimimo liudijimus, bet Šeimos kortelę. Tad būkite drąsūs ir išradingi!

Mažiau rūpesčių apsiperkant

4 dukrų mama Indrė, kaip ir daugelis turinčių Šeimos kortelę, ja naudojasi Maxima parduotuvėse ir Eurovaistinėje. Tačiau skirtingai nei daugelis kalbintų mamų, kurios tik retkarčiais pasidomi nuolaidų teikėjų sąrašu, ji šeimos laisvalaikį ir pirkinius jau planuoja įvertindama, kad gali pasinaudoti privilegija. Pavyzdžiui, savaitgalio pietums renkasi eiti į tas kavines, kurios teikia nuolaidas. Tokiu pačiu principu renkasi ir žaidimų aikšteles ar vaikų kambarius.

Indrė labai nudžiugo, kai nuolaidas su Šeimos kortele pradėjo teikti speciali parduotuvė su išskirtine produkcija („100% be gliuteno“), nes viena iš dukterų netoleruoja glitimo. Tai išvadavo nuo varginusio rūpesčio renkantis tinkamus produktus, nes tekdavo sugaišti nemažai laiko įdėmiai skaitant etiketes.

Indrė produktus, kuriuose tikrai nėra kenksmingų sudedamųjų dalių, reguliariai užsisako elektroninėje parduotuvėje. Tai reiškia, kad tokia nuolaida galima naudotis gyvenant bet kuriame Lietuvos regione. Ji pastebėjo, kad tarp nuolaidų teikėjų yra ir daugiau turinčių elektronines parduotuves, tik šeimoms dar reikia juos atrasti.

Kai šeimoje yra sergančių lėtinėmis ligomis, periodiškai tenka atlikti kraujo tyrimus. Skubos atvejais tenka naudotis mokamomis paslaugomis. Indrė džiaugiasi, kad jau įmanoma lyginti kainas tarp kelių tyrimus atliekančių įmonių – Šeimos kortelės partnerių – ir ieškoti, kur tinkamesnės sąlygos.

Kai niekuo neypatingi tėvai augina nepaprastai ypatingus vaikus

Taip apie savo šeimą kalba Dalia. Ji pastebi, kad dauguma Šeimos kortelės partnerių siūlomų nuolaidų pramogoms, kavinėms ir pan. jų šeimai šiuo metu visiškai neaktualios. Auginant vaiką su autizmo spektro sutrikimu, tokių vietų šeimai tenka vengti. šeimos kortelė_ypatingi vaikai_versli mama

Todėl Dalia labai laukia nuolaidų specialiųjų poreikių vaiko lavinimui reikalingiems, neretai brangiems dalykams: žaislams (pvz., Educo, Gudragalvis), knygoms, ypač vaikų literatūrai, grupiniams ar individualiems lavinamiesiems užsiėmimams.

Dalia įsitikinusi, kad tokios nuolaidos būtų naudingos visoms šeimoms. „Gal visiškai beprotiška mintis, bet labiausiai reikia nuolaidos kurui, vaikus kasdien vežiojant po terapijas, užsiėmimus ir pas specialistus, jo sunaudojame labai daug“, – viltingai atsidūsta ypatingo vaiko mama.

Šeimų lūkesčiai ir pasiūlymai

Sekantys informaciją apie teikiamas nuolaidas tikisi, kad Šeimos kortelės interneto svetainė bus tobulinama. Periodiškai užsukantiems norisi lengvai peržvelgti nuolaidų teikėjų sąrašą, matyti pasirinkto laikotarpio naujienas, būti tikriems, kad norimu pjūviu pamatys visą susijusią informaciją. Šiuo metu dar tenka peržiūrėti 15 puslapių, siaurinant paiešką, pasitikrinti ją įvairiais pjūviais ir pan.

Tikimasi, kad ilgainiui įmonės sieks tapti Šeimos kortelės partnerėmis ne dėl galimo viešinimo, bet dėl garbės, sąmoningai siekdamos padėti gausioms ar neįgalius vaikus prižiūrinčioms šeimoms. Viltingai laukiama drąsių verslų, pasiūlysiančių tikrai išskirtines sąlygas Šeimos kortelės turėtojams, lyginant su kitomis jų klientų grupėmis.

Šeimos pastebi, kad daugelis kortelės partnerių nuolaidų teikimą pasirinkę tik pusmečiui. Ar tai rodo jų nepasitikėjimą nauju nacionalinio masto projektu, ar atspindi verslo nestabilumą, nežinia. Džiugu, kad yra nusimačiusių nuolaidų teikimą neterminuotai. Tikimasi, kad jų tik daugės.

Pabaigai prisiminkime, kad yra daugiau nei 100 tūkst. įmonių, galinčių teikti nuolaidas savo prekėms ir paslaugoms. Šeimos kortelės partnerių sąraše neseniai buvo perkoptas pirmasis 100. Vadinasi, darbo yra tikrai daug. Tad ką rinksimės – tik lauksime ar darysime ir patys?

***

Užsisakyti Šeimos kortelę gali visos daugiavaikės šeimos ir šeimos, auginančios ar prižiūrinčios neįgalų vaiką (nepaisant jo amžiaus). Tai reikia padaryti sistemoje www.spis.lt. Šeimos kortelė_versli mama

Visa informacija apie Šeimos kortelę https://seimos-kortele.lt

Straipsniui iliustruoti panaudotos nuotraukos iš Daugiavaikių šeimų asociacijos MES ir portalo VERSLI MAMA archyvų.

Portalą VERSLI MAMA administruojanti VšĮ „Versli mama“ yra Šeimos kortelės ambasadorė.

Straipsnis parengtas įgyvendinant LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Šeimos kortelės partnerių įtraukimas ir informacijos apie šeimos kortelę sklaida“.Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0