Skambus lietuviškas įmonės pavadinimas – misija įmanoma

įmonės pavadinimas_versli mama

Skambus, taiklus, taisyklingas, o svarbiausia – lietuviškas įmonės pavadinimas tampa nemenku galvosūkiu steigiant verslą. Kaip rodo dvyliktą kartą organizuotas gražiausio lietuviško įmonės pavadinimo konkursas, tokį sukurti tikrai įmanoma.

Kaip pranešama žiniasklaidai išplatintoje informacijoje, šiemet išrinkta 16-ka konkurso laureatų: „Aušra kelyje“, „Graži kaimynystė“, „Jaukus patarimas“, „Nepalik vieno“, „Popierinis kirtis“, „Svajojantis medis“, „Šaukšto kelionė“ iš Vilniaus, „Pašto balandis“ iš Vilniaus rajono, „Rimti dalykai“, „Sava sesė“ iš Kauno, „Basa žemė“ iš Jonavos, „Vilko daina“ iš Jonavos rajono, „Gero oro“ iš Palangos, „Labos nakties“ iš Alytaus, „Kvepia pasakom“ iš Šiaulių, „Kiemo vaikai“ iš Šiaulių rajono.

Apdovanotų įmonių veikla įvairi: švenčių organizavimas ir dekoravimas, transporto nuoma, prekyba ekologiškais produktais ir miegamojo tekstile, etninių grupių maisto gamyba ir prekyba, slauga namuose, sklypų tvarkymas, interjero kūrimas, gyvūnų priežiūra, pašto siuntų pristatymas, reklamos paslaugos, medžio dirbinių, popierinių pakuočių gamyba ir skrydžiai oro balionais.

Į Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų apdovanojimą pretendavo įmonės, pernai įregistruotos Registrų centre. Tokių buvo 12 651. Buvo rinkti tik verslo įmonių pavadinimai, atsisakyta pavadinimų, sudarytų su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko ir tie, apie kurių veiklą nepavyko rasti jokios informacijos.

Savo nugalėtoją rinko ir naujienų portalo DELFI skaitytojai. Daugiausia balsų surinko įmonės pavadinimas „Rimti dalykai“. Įmonė už jį apdovanota specialiu šio portalo prizu.

Valstybinė kalbos inspekcija ragina Lietuvoje veiklą pradedančius verslininkus suteikti savo įmonėms lietuviškus, originalius, taiklius, veiklą atspindinčius vardus.

Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas rengiamas nuo 2009-ųjų. Juo Valstybinė kalbos inspekcija siekia įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos minėjimo tradiciją.

________________________________________________________________________________

Taip pat skaitykite:

Ar žinote, kam renkami jūsų asmens duomenys?


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0