Svajonių stovykla: šventė vaikams, rūpestis – organizatoriams

Laikas lekia pašėlusiu greičiu – šiemet liepos 1 d. Svajonių stovykla pradės jau ketvirtąjį sezoną. Jos organizatorė Jurgita Pocienė, Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė, portalui VERSLI MAMA pasakoja ne tik apie laukiančias naujas pramogas, bet ir apie naują finansavimo modelį.

Tradiciškai vis naujoje aplinkoje rengiamai Svajonių stovyklai šiemet pasirinktas ežeringasis Ignalinos rajonas, vieta linksmu ir vasaros poilsiui puikiai nuteikiančiu pavadinimu – Kiškių kaimas. „Gyvensime pas kiškius, – juokiasi šešių vaikų mama Jurgita. – Šį kartą tai bus ne sodyba, o poilsio bazė. Kelių kambarių namukuose gyvens po 10 vaikų. Taigi vieta tikrai stovyklavietiška ir labai skatinanti savarankiškumą. Mano akimis žiūrint, ji geriausiai atitinka stovyklos dvasią ir bus labiausiai vykusi iš tų, kuriose esame stovyklavę.“

Aptverta, labai tvarkinga ir gražiai įrengta stovyklavietė įsikūrusi ant ežero kranto ir lengvai randama: vos įvažiavę į Kiškių kaimą, už vieno posūkio stovyklautojai išvys balionais ir kitomis nuorodomis pažymėtą kelią, kaip mat atvesiantį į galutinį kelionės tikslą. Nuo Vilniaus iki stovyklavietės teks važiuoti apie 120 km.

Programoje – mados, teatras, burbulai

Jurgita Pociene

Šešių vaikų mama Jurgita Pocienė Svajonių stovyklą rengia jau ketvirtą kartą. Asmeninio archyvo nuotr.

Stovyklos tema kaip visada ta pati – svajonės, tik šiemet jos bus labiau apčiuopiamos. Kiekviena stovyklos diena tradiciškai bus skiriama konkrečiai temai: teatrui, madai arba… burbulams. Pasak Jurgitos, burbulai su svajonėmis labai susiję, nes svajonės kartais irgi sprogsta. „Bet tuo pačiu jos kyla į dangų, yra spalvotos ir gražios. Tą dieną svečiuose sulauksime visokių pasakų personažų. Žodžiu, bus šventė šventėje“, – žadina smalsumą vaikų vasaros poilsio organizatorė.

Užtikrintai žinomos ir dar vienos dienos veiklos – stovyklautojai svečiuose sulauks vaikų mados žinovės Ievos Arnauskienės. Dvi dvynukų poras auginanti Ieva rašo tinklaraštį Two_makes_Six ir yra puikiai žinoma portalo VERSLI MAMA skaitytojoms bei tinklaveikos narėms.

Su Ieva svajotojai kurs ir vaidins madą, o kas turės ūpo, galės pasigaminti ir madingų apdarų, nes žadama turėti daug įvairiausių audinių, reikmenų ir priemonių. Kas norės, galės išbandyti jėgas dizainerio amplua arba pabūti vakarinio madų šou modeliais. Kūrybingos daugiavaikės mamos planuoja pasistengti, kad pasirodymai atrodytų kuo tikroviškiau: pavyzdžiui, paties raudoną kilimą (net jei ir popierinį – argi tai keičia šventės esmę?).

Šešių vaikų mama Jurgita Pocienė: „Jeigu vaikams duodi kūrybinį grūdą, jie visada išaugina laukus“.

Kaip ir kasmet, stovykloje bus teatro diena – vaikai kurs spektaklį. Kiekviena grupė gaus po atskirą temą ir savarankiškai turės sugalvoti pastatymo idėją nuo–iki. Anot Jurgitos, nors temos kartojasi kiekvienais metais, pastatymai kaskart būna nepakartojami, vaikams ekspromtu gimsta naujų minčių.

„Nenoriu visko per daug išpasakoti – kiti mūsų sumanymai tegu lieka paslaptyje, nes antraip dings staigmena ir bus nebeįdomu. Tegu vaikai atvažiuoja ir patys pamato, kas jų laukia šiais metais“, – slapukauja Daugiavaikių šeimų asociacijos MES įkūrėja ir čia pat patvirtina, kad nuobodžiauti tikrai nebus kada. Esą šiemet temų ir veiklų prigalvota tiek, kad laiko viskam įgyvendinti vargu ar pakaks, ir verčiau jau tegu kokią dieną palyja – tada visko bus suspėta įgyvendinti daugiau.

Griežta tvarka labai pataiso klausą

Kai būna geras oras, stovyklautojai daug laiko skiria maudynėms. Nuodėmė būtų jų atsisakyti, nes ežero vanduo – tikras gėris vaikams: ir sveikata, ir gera nuotaika, ir pozityvumas apskritai.

„To, kad stovykla ant ežero kranto, tėveliams bijoti nereikia, nes niekas vaikų vienų maudytis neleidžia. Apskritai Svajonių stovykloje niekas be grafiko maudytis neina – niekada to nebuvo ir nebus“, – patikina šešis vaikus auginanti Jurgita.

Svajonių stovykloje kasmet galioja ta pati taisyklė: yra trys perspėjimai, kad jau lipama iš vandens. Jei po trečio karto kažkas nepaklauso, daugiau tą dieną maudytis nebegali. Yra buvę atvejų, kai neklaužados bandė perspėjimų „negirdėti“. Tačiau patyrę, kad žadėti draudimai išties taikomi, greitai atgavo klausą ir ėmė laikytis tvarkos.

Svajonių stovykloje taisyklių yra ir daugiau. Dalį jų iš anksto sukūrė organizatoriai, o dalį pačią pirmą atvykimo dieną kuria patys vaikai. Pasak Jurgitos, jie labai puikiai jaučia, kas yra gerai ir prirašo tokių taisyklių, kokių suaugusiems nė nešautų į galvą.

„Tarkime, stovykloje daug dėmesio skiriama elgesiui vienas kito atžvilgiu. Tačiau mes, kaip suaugusieji, nebuvome itin susirūpinę patyčių problema. O vaikams, matyt, tai aktuali tema, nes kiekvienais metais atsiranda taisyklių dėl nesityčiojimo, pagalbos vienas kitam, tarpusavio supratimo ir palaikymo, jei kažkam blogai. Šios iniciatyvos kyla iš pačių vaikų, ir man labai gera jas girdėti, nes jos parodo, kad širdelėse visi vaikai yra labai geri ir nori pozityvumo“, – sako Jurgita.

Ačiū Vilniaus miesto savivaldybei, bet pagalbos vis dar trūksta

Iki pirmosios pamainos liko kone mėnuo, bet organizatoriai jau dabar žino, kad bent trečdalis atvyksiančių poilsiauti vaikų bus tie patys, kurie Svajonių stovykloje ilsėjosi pernai, užpernai ar užužpernai. Nepaisant to, šiemet pagausėjo tokių daugiavaikių šeimų, kurioms net ir pritaikius didžiausią įmanomą nuolaidą kelialapis į Kiškių kaimą – per brangus.

Šiemet Vilniaus miesto savivaldybė Svajonių stovyklai skyrė 1200 eurų finansavimą, kuris bus panaudotas daliai apgyvendinimo išlaidų apmokėti. Deja, skirta suma padengs tik dešimtadalį visų poreikių, nes per tris pamainas apie 150 vaikų ketinančios priimti stovyklos sąmata iš viso siekia 12 000 eurų.

Organizatoriai skaičiuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybės skirta parama leis pritaikyti 30 proc. nuolaidą 20-čiai vaikų iš daugiavaikių šeimų. Didesnių nuolaidų, juolab visiems norintiems, pasak stovyklos vadovės Jurgitos, padaryti paprasčiausiai nėra iš ko.

„Jau su nuolaida kelialapis vienam vaikui kainuoja apie 150 eurų. Pritaikius dar kitų nuolaidų, kainą pavyksta šiek tiek sumažinti, bet mažiau 100 eurų vienam vaikui nesigauna niekaip. O tokių šeimų, kurios tvarkingos, kurių abu tėvai dirba, bet padengus būtinąsias pragyvenimo išlaidas to šimto kito eurų vaikų stovyklai nelieka, tikrai yra“, – konstatuoja daugiavaikių šeimų gyvenimą iš arti matanti mama.

Tiesa, Jurgita – ne iš tų, susitaikančių su padėtimi ir bejėgiškai nuleidžiančių rankas. „Jeigu kliaučiausi tik savivaldybės finansavimu, tada būtų geriau iš viso nieko nedaryti“, – tvirtina ji ir šiuo metu aktyviai ieško kitų finansavimo šaltinių, kreipiasi į maisto produktų, kanceliarinių reikmenų tiekėjus, prašydama kiekvieno jų pagal išgales prisidėti prie vaikų iš daugiavaikių šeimų vasaros poilsio.

Gal jūs padėsite išleisti vaiką į stovyklą?

„Šiais metais turiu labai didelį norą, kad bent 10 vaikų iš tų daugiavaikių šeimų, kurios negali įsigyti kelialapio į stovyklą net su nuolaida, galėtų turiningai praleisti savaitę Svajonių stovykloje“, – atvirai kalba apie savo, kaip stovyklos organizatorės, svajones.

Daugiavaikių šeimų asociacija MES kviečia dideles įmones, kurių finansinių srautų iš esmės nekeičia 100 ar 200 eurų, nupirkti po 1-2 kelialapius ir juos padovanoti vaikams iš daugiavaikių šeimų. Tai gali būti ir daugiavaikės šeimos iš jų pačių pažįstamų rato. Jeigu tokių šeimų tarp pažįstamų nėra, Daugiavaikių šeimų asociacija MES pažada pasiūlyti ne vieną ir ne dvi tvarkingas, bet paramos reikalingas šeimas, kurių vaikams galima skirti kelialapį.

Jurga su vaikais

Jurgitos ir Mindaugo Pocių šeimoje auga šeši vaikai. Asmeninio archyvo nuotr.

„Šios šeimos dirbančios, viskas su jomis tvarkoje, bet vaikų augina daug ir visko jiems suteikti negali. Būna skaudu iš tėvų išgirsti, kad šiais metais, deja, saviškių neišleisime, nes nėra už ką. Daugelis tų vaikų yra buvę mūsų stovykloje ankstesniais metais, netgi patys rašo man laiškus, kaip norėtų atvažiuoti ir šiemet, bet tėvai neišgali jų išleisti. Tikrai su mielu noru padovanotume jiems tą savaitę stovykloje patys, bet tiesiog fiziškai to padaryti negalime, nes mums patiems kaip organizatoriams už viską reikia mokėti“, – atvirauja Jurgita.

Dar viena galimybė įmonėms prisidėti prie turiningo vaikų vasaros poilsio – kelialapį į Svajonių stovyklą už pilną kainą nupirkti savo darbuotojų vaikams. Įsigijus daugiau kelialapių, gauta suma organizatoriams leistų padengti vieną ar kitą išlaidų eilutę ir nemokamai priimti vaiką iš daugiavaikės šeimos. Už gražų įmonių gestą žadama atsilyginti viešinimu ir padėkomis.

Dėl šių pasiūlymų įmonės ir privatūs geradariai gali kreiptis tol, kol Svajonių stovykloje yra vietų. Pirmoji pamaina prasidės liepos 1 dieną, antroji – liepos 8 d., trečioji – liepos 15 d.

Į stovyklą atvykstama sekmadienį, o išvykstama šeštadienį. Paskutinė, trečioji pamaina, bus viena diena trumpesnė – iš stovyklos reikės išvažiuoti jau penktadienį. Ji atitinkamai ir pigesnė, dėl to jau dabar į ją išpirkta daugiausiai kelialapių.

Taip pat skaitykite, žiūrėkite ir klausykite:
Ievos svajonė – kurti stilingą vaikystę
Jurgita: vasaros stovyklų verslas gimė iš šeimos poreikio (2017-06-15)
Daugiavaikė Jurgita: kai baigiasi didelės šeimos baimė (2016-11-23)

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0