Aktualu

Versli mama Rita: ši programa netinka tingiems siauro mąstymo bambekliams

Print Friendly, PDF & Email

Gegužės 6 d. 20 val. Lietuvos laiku startuoja ambicinga asmenybės ugdymo programa „Tikslas“, kurią veda portalo tinklaveikos narė, versli mama Rita Regalė. Trijų savaičių iššūkis skirtas tiems, kas siekia karjeros proveržio ar pradėti nuosavą veiklą, nori pagerinti santykius su aplinkiniais, sustiprinti emocinį intelektą ir fizinį kūną ir turėti greitų, naudingų, teigiamų pokyčių savo gyvenime.

Programai Rita diriguoja iš saulėtosios Ispanijos, tad natūraliai kilo daugybė praktinių klausimų, kuriuos ir paprašėme pakomentuoti.

Rita, kaip vyksta patys užsiėmimai? Ar tai yra vaizdo pamokos? O gal gyvas bendravimas internetu?

Užsiėmimai vyksta internetu. Jei susirenka daugiau kaip 10 žmonių, programą vedu gyvai. Jei dalyvių susirenka mažiau arba dirbama individualiai, klausomasi ankstesnio 45–60 min. vaizdo įrašo, kurio metu pateikiama teorinė dalis ir praktinės užduotys kitai dienai. Visas užduotis privalu atlikti per vieną dieną ir vakare atsiųsti ataskaitą. Nėra ataskaitos – negali žingsniuoti tolyn.

Taip pat vakare arba iš ryto, abiem pusėms priimtinu laiku, dalyviai su manimi asmeniškai internetu ar telefonu turi pasikalbėti arba dalyvauti terapinėje sesijoje. Taip palaikoma motyvacija ir disciplina. Daugiausia naudos gauna tie dalyviai, kurie kasdien susisiekia su manimi asmeninio pokalbio. Visi žinome, kad informaciją kiekvienas suprantame ir interpretuojame savaip. Taip kartais pasitaiko ir šioje programoje, kai žmogus išklauso informaciją, bet atlikdamas užduotis ne ten uždeda kirtį.

Asmeninių sesijų metu padedu žmogui kitu kampu pažvelgti į jo situaciją, pamatyti tikrąsias problemos priežastis, atsikratyti baimių, nerimo ir kitų emocijų, jų sukeliamo diskomforto kūne, pamatyti naujas galimybes, pasirinkti tinkamiausius sprendimus ir nukreipti kasdieninę energiją naujų galimybių link.

Programa gana intensyvi, tačiau suderinama su darbu ar mokslu. Pastangos ir laikas, kuriuos skirsite jai (o tiksliau – sau), verti gaunamų rezultatų.

Koks šios programos tikslas?

Šios programos tikslas yra harmonija visose penkiose pagrindinėse gyvenimo srityse. Programos pradžioje dalyviai pagal tam tikrą metodiką atlieka savo gyvenimo reviziją, t. y. patys sąžiningai įsivertina esamą situaciją šeimoje, darbe ar  versle, savo sveikatą, finansus ir laisvalaikį. Po to daug dėmesio skiriame svajonėms: o kaip norėtųsi, kad būtų? Dažnai žmonės supranta ir kalba apie tai, ko nenori, bet pamiršta sau ir kitiems pasakyti, ko nori ir neatkreipia dėmesio į labai svarbius dalykus.

Kitas etapas – svajones paversti tikslais, juos išsigryninti ir nedelsiant pagal tam tikrą vidinę motyvaciją skatinančią metodiką imtis konkrečių veiksmų tiems tikslams pasiekti. Šioje programoje dalyviai gauna koncentruotą informaciją ir praktines užduotis, skirtas santykiams kurti versle ir šeimoje, lyderystės įgūdžiams stiprinti, verslui kurti ir plėtoti. Tokiai informacijai susirinkti iš įvairių šaltinių savarankiškai prireiktų kelių metų, o gal ir dešimtmečių, skaitant knygas, dalyvaujant įvairiuose mokymuose ir seminaruose.

Programos metu privalu daryti tam tikrus kasdienius ritualus, kurie suformuoja naujus kūną sveikatinančius ir dvasią stiprinančius įpročius. Žinoma, niekas neprivers žmogaus daryti to, ko prasmės jis nematys. Tačiau šioje programoje dėstoma tai, kas įrodyta ir patikrinta moksliškai, kas iš tikrųjų veikia ir padeda pasiekti teigiamų rezultatų.

Programoje reikalaujama įgyvendinti projektą, tam yra skirta teorinė medžiaga ir praktinės užduotys. Juos įveikę, daugelis susikūrė arba patobulino savo veiklą, pamatė naujus pajamų šaltinius ir pagerino finansinę situaciją, atkūrė arba užmezgė santykius su kolegomis, šeimos nariais. Todėl neatsitiktinai šią programą renkasi proaktyvūs žmonės, norintys tiek šeimoje, tiek veikloje, tiek aplinkoje jaustis kasdien vis geriau. Beje, aš irgi prieš 7 metus tik šios programos dėka suvokiau savo misiją, atradau tikruosius savo talentus ir pasukau savo veiklą visai kita kryptimi – pradėjau daryti tai, ką iki šiol su meile darau.

Rita Regalė_video_versli mama

Ko galima pasiekti per tas 3 programos savaites? O svarbiausia – koks galimas pokyčio tvarumas, kai virš galvos „nekaba“ mokytojas ir niekam nereikia atsiskaityti?

Programos metu pasiektus rezultatus lengva įsivertinti. Kaip minėjau, pačioje pradžioje atliekame reviziją ir visos programos metu stebime tiek kiekybinius, tiek kokybinius rezultatus: fiksuojame nuveiktus darbus, emocinį pasitenkinimą, kasdienę savijautą. Man dažnai parašo dalyviai, kai po programos baigimo būna praėję keli mėnesiai ar netgi metai. Smagu girdėti, kad naujus įpročius jiems pavyksta išlaikyti ir toliau, o ką jau kalbėti apie naujas vertingas žinias ir suformuotus naudingus įgūdžius, kurie puoselėjami stiprėja ir išlieka visam gyvenimui.

Atkreipsiu dėmesį, kad šie mokymai sukurti pasaulinio lygio profesionalų, paremti šiuolaikinio mokslo patvirtinta pokyčių strategija. Jie lengvai įsisavinami, nesukelia vidinio pasipriešinimo. Jų metu praktiškai išbandyta ir išmokta metodika tinkama naudoti savarankiškai, kiekvieną dieną bet kokiems tikslams siekti.

Pastaruoju metu panašių programų, renginių, priemonių regiu daug. Kas tai – mokymai, edukacija, motyvacija, koučingas? Viskas kartu? Ar nė vieno iš mano minėtų dalykų?  

Tai viskas kartu, o trumpai tariant – tai emocinio intelekto stiprinimas ir gyvenimo kokybės gerinimas konkrečiais veiksmais. Tik atkreipkime dėmesį, kad gyvenimo kokybė apima daugiau nei vien materialines gėrybes. Gyvenimo kokybę mes suprantame kaip vidinę ir išorinę harmoniją, gerėjančią kasdienę jauseną visur ir visada.

Programos pristatyme mini 5 sėkmės lydimo žmogaus įpročius. Kokie tie įpročiai?

Tai įpročiai rūpintis savo fiziniu kūnu (tinkamas maistas, fizinis krūvis, poilsis), bendradarbiavimo santykių kūrimas su šeimos nariais, kolegomis ir visais aplinkiniais, nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas, atsakomybės prisiėmimas už savo veiksmus ir gyvenimą, ne tik veiklos, bet ir laisvalaikio planavimas, periodiškai skiriamas laikas apmąstymams, kas aš esu ir ką šioje planetoje veikiu, ko siekiu, kaip tai darau ir kas bus, kai to pasieksiu.

Programos aprašyme mini traukos dėsnį, leidimo dėsnį, kūrybos dėsnį. Papasakok išsamiau, ką šie dėsniai postuluoja.

Turbūt daugelis esame matę filmą ar skaitę knygą „Paslaptis“ (The secret). Tik gaila, kad toje „paslaptyje“ nebuvo atskleista tikroji paslaptis. Traukos dėsnis veikia, mūsų mintys materializuojasi. Tačiau kodėl vieni gauna tai, ko nori, o kiti svajoja, vizualizuoja, nori ir negauna arba gauna ne tai ir ne tą, ką įsivaizdavo?

Rita Regalė_versli mama1

Programą „Tikslas“ Rita vadina emocinio intelekto stiprinimu ir gyvenimo kokybės gerinimu konkrečiais veiksmais. (Archyvo nuotr.)

Taigi, šioje programoje mes ir mokomės kurti atsakingai, svajoti, norėti ir leisti sau turėti. Yra tokia sena išmintis: BŪTI–DARYTI–TURĖTI. Sėkmingi žmonės žodį „būti“ supranta ne šiaip sau egzistuoti, tūnoti, o būti tam tikru žmogumi, su tam tikromis savybėmis ir kasdienėmis emocijomis (!), daryti tam tikrus kryptingus veiksmus ir mėgautis gaunamu rezultatu.

21 dienos programos metu yra reikalaujama laikytis tam tikrų taisyklių, pvz., nežiūrėti TV, negerti kavos ir pan. Kodėl to reikia ir ką tai duoda?

Programos metu stengiamės atsiriboti nuo negatyvių, dėmesį blaškančių informacijos šaltinių ir žmonių, nukreipti dėmesį į save, į savo poreikius ir pojūčius. Visa tai tam, kad suprastume, kas esame, ko siekiame, kodėl viso to mums reikia. Tikrieji atsakymai ateina, kai nurimstame ir klausome savo širdies – išoriniame triukšme jos balsas sunkiai girdimas. Taip pat siekiame pažadinti savo vidinį potencialą be išorinių kenksmingų stimuliatorių, tokių kaip kofeinas ar nikotinas. Kai išsprendžiame emocines problemas, atkuriame santykius, mums nebereikalinga ir sielos skausmą malšinanti narkotinė medžiaga alkoholis. Žodžiu, žaismingai ir sistemingai siekiame atsikratyti visų energiją eikvojančių emocijų, dirgiklių ir priklausomybių, kad taptume energingi, laisvi ir kūrybingi.

Kiek rizikos, kad į šią programą gali kreiptis žmonės, turintys rimtų psichikos problemų, pvz., depresiją ir pan., tik nenorintys to pripažinti ir tempiantys laiką, nors galbūt jau reikėtų kreiptis pagalbos į gydytoją?

Prieš pradedant žingsniuoti programos keliu, būtina užpildyti anketą ir dalyvauti atrankiniame pokalbyje. Visa tai reikalinga tam, kad žmogus galėtų įsivertinti, kiek šie mokymai jam tinkami būtent šiuo metu. Jei po pokalbio su manimi ir po kelių dienų dalyvavimo žmogus jaučia, kad jam per sudėtinga, kad jis dar nepasiruošęs, visada gali pasitraukti be jokio materialinio nuostolio.

Būsiu atvira: ši programa tikrai skirta ne visiems. Ji tikrai netinka tingiems siauro mąstymo bambekliams, tačiau labai padeda aktyviems, intelektualiems, bet gal kažkuriame gyvenimo etape šiek tiek užstrigusiems žmonėms siekti ir turėti geriausia, ko jie yra verti.

Kita vertus, ne visi gydytojai išgydo depresiją, nes bendroji medicinos praktika labai dažnai linkusi vaistais padėti slopinti nerimo, baimių, gėdos, kaltės simptomus. Beje, tą patį daro alkoholis ir kitos narkotinės medžiagos. Nepašalinus patiriamo skausmo, diskomforto ar sutrikimo priežasties, kuri, kaip taisyklė, yra klaidingų minčių, emocijų ir veiksmų, kylančių iš klaidingų įsitikinimų ar emocinių traumų, rezultatas, simptomai pasireikš ir vėl. Tik gal jau kita, pavyzdžiui, lėtinės ligos forma.

Turėjau ne vieną atvejį, kai kreipėsi palūžęs, depresuojantis žmogus, ir programos bei mano konsultacijų dėka sėkmingai išlipo iš emocinės duobės. Didžiausia depresija kyla tada, kai mes nežinome, kuria kryptimi judėti, ką veikti, kai prarandame prasmę. O išlipti padeda kryptingi veiksmai, laiko ir su panašia būkle susidorojusių žmonių patikrinta pokyčių strategija, kuria mes šioje programoje ir remiamės. Kad tai iš tiesų veikia, galima perskaityti ankstesnių dalyvių atsiliepimuose: ką jie išgyveno ir jautė prieš programą, jos metu ir po to.

Greitasis tavo (re)startas „Tikslas“ feisbuke

  1. Jolanta says:

    Pati 2 kartus turėjau šios programos poveikį. Pirmą, kai iš samdomo darbo išėjau dirbti sau su savo naujuoju projektu ir reikėjo susidėlioti naujo gyvenimo etapo prioritetus, tikslus ir discipliną. Ir antrą, kai po 2 metų savo intensyvios veiklos patyriau perdegimą – išsigryninau tik pačiausias veiklos kurios duoda didžiausią augimą ir prasmę. Jei tik pajausiu, kad metas, nedvejodama rinksiuosi šį formatą ir lektorės asmeninį palaikymą, nes kartais sunku suvokti ką galime nuveikti su 21 diena, kokią vertę per jas galima sukurti. Tokio impulso man nėra davęs joks saviugdos projektas, po programos jį puikiai galima tęsti savarankiškai, periodiškai kartoti ir kaskartą turėti puikių rezultatų. Rekomenduoju! Jolanta Chlevickienė, TurtingaMoteris.lt projekto vadovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.