Aktualu

Versli mama Žydrė atidaro pirmąjį Lietuvoje vaikų neuroedukacijos centrą

Print Friendly, PDF & Email

Beveik prieš metus portalas VERSLI MAMA pristatė naują mamos Žydrės Dargužytės-Černiauskės iniciatyvą Trisdešimt milijonų žodžių (TMŽ). Tąsyk Žydrė tapo pirmąja amerikiečių mokslininkų kuriamo TMŽ metodo ambasadore Lietuvoje. O štai šiemet jos iniciatyva išaugo į pirmąjį mūsų šalyje Vaikų neuroedukacijos centrą. Jis Trakų Vokėje duris atveria jau sausio mėnesį.

Pasak naujausios portalo VERSLI MAMA tinklaveikos narės Žydrės, neuroplastiškumo temai pastaruoju metu pasaulyje skiriamas didelis dėmesys. Jau seniai žinoma, kad baigiantis tretiesiems žmogaus gyvenimo metams, smegenys yra pasiekusios apie 85 proc. savo fizinio augimo. Tai sudaro reikšmingą viso mąstymo ir mokymosi potencialo dalį.

Kaip rodo dar 1995 m. mokslininkų B. Hart ir T. Risleey‘io atlikto tyrimo rezultatai, kai kurie vaikai iki tol, kol jiems sukanka ketveri metai, išgirsta 30 milijonų žodžių mažiau negu jų bendraamžiai, augantys turtingoje kalbinėje aplinkoje. Toks atotrūkis padaro milžinišką žalą smegenims – vaikai, su kuriais buvo kalbamasi labai mažai, pradeda lankyti mokyklą kur kas prasčiau pasiruošę. Šių gebėjimų nebeįmanoma atkurti net ir gerokai susigriebus, pavyzdžiui, taikant intensyvią žodžių terapiją, apie kurią taip pat daug kalba minėti mokslininkai.

Neuroedukacija_versli mama

Žydrę įkvėpė dukra Vėtrė. Ieškodama kuo visapusiškesnio ugdymo savo vaikui, mama atrado neuroedukacijos metodus.

„Kai su šeimomis iš Lietuvos ir užsienio pradėjau dirbti pagal TMŽ metodiką, aiškiai suvokiau, jog noriu, kad kuo daugiau vaikų galėtų patirti turtingą ir jautrią vaikystę KASDIEN. Ir tada, kai šalia nėra tėvų. Pati auginu metų ir keturių mėnesių dukrą, todėl žinau, kaip svarbu aplinka, kurioje vaikas auga ir yra ugdomas. Tikiu, jog iš esmės tai ir lemia visą ateities potencialą“, – tvirtina jauna ir versli mama.

Geštalto vertybės

Filologės ir geštalto psichoterapijos praktikės išsilavinimą turinti Žydrė pasakoja, kad naujojo Vaikų neuroedukacijos centro veikloje bus vadovaujamasi metodika, kasdien praktikuojama su TMŽ įrankiais ir priemonėmis, kuriančiais naujas smegenų jungtis.

Ugdymo sistemos pagrindą sudarys geštalto psichoterapijos vertybės. Pamatine šios psichoterapijos krypties idėja galima vadinti įsitikinimą, kad žmogus pasaulį suvokia visybiškai, turi įgimtą tendenciją įprasminti gyvenimą ir siekia užbaigto pasaulio vaizdo (geštalto). Susitelkiama į dabarties momentą, didžiausias dėmesys kreipiamas į tai, kas vyksta čia ir dabar.

Centre daug dėmesio bus skiriama matematinei kalbai, vokalizacijoms, jausmų ir emocijų atpažinimui, kalbiniam intelektui, savo poreikių įsisąmoninimui, laisvam judėjimui ir žaidimams, autentiškam šokiui bei muzikai.

Su vaikais dirbs patyrę specialistai: TMŽ ambasadorė Lietuvoje, psichologė, ikimokyklinio ugdymo specialistė-auklėtoja, dailės bei autentiško judesio terapeutai. Daug dėmesio bus skiriama patyriminiam mokymuisi, santykio kūrimui.

„Gerbiame kiekvieną vaiką kaip asmenybę. Kartu būname akimirka po akimirkos, įgyvendindami geštalto psichoterapijos vertybes – savo norų ir poreikių įsisąmoninimą, autentišką buvimą, kūrybišką prisitaikymą“, – aiškina Žydrė. TMŽ metodo centrą galės lankyti vaikai nuo 1 iki 4 metų.

vaikų neuroedukacijos centras_versli mama

Sausį Trakų Vokėje duris atveria Vaikų neuroedukacijos centras, kuriame bus dirbama pagal tarptautinę programos Trisdešimt milijonų žodžių (TMŽ) metodiką.

Registracija jau vyksta

Nuo sausio Vaikų neuroedukacijos centre bus dirbama su 8 vaikais. Kol vyks kūrybiška mažųjų lankytojų adaptacija, tėvams rekomenduojama visą pusdienį dalyvauti veiklose kartu su vaiku ir tai daryti tol, kol vaikas, tėtis ar mama jausis saugūs ir galintys trumpam atsiskirti.

Daugiau informacijos ir registracija: TMŽ programos ambasadorė Lietuvoje Žydrė Dargužytė-Černiauskė, tel. +370 62445915 arba el. paštas darguzyte.zydre@gmail.com

Užsukite ir į socialinio tinklo FB puslapį Kalbančios šeimos – TMŽ, kur Žydrė kasdien dalinasi informacija, susijusia su TMŽ programa.


Taip pat skaitykite:

Kaip iš mažylio neatimti trisdešimt milijonų žodžių (nauja mamos iniciatyva)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.