Vilniaus „Akropolyje“ – daugiavaikių socialinė akcija „Būk matomas“

„Net klausimo negali būti, ar akcija „Būk matomas“ reikalinga. Ji tiesiog būtina, kad vaikai būtų saugūs kelyje“, – įsitikinusi „Būk matomas“ naujojo sezono veidu tapusi Donata Meiželytė. (Organizatorių nuotr.)

Nuo spalio 27 d. visi sostinės AKROPOLIO lankytojai kviečiami nemokamai pasipuošti stilingais atšvaitais. Juos prie viršutinių rūbų klijuoja Daugiavaikių šeimų asociacija MES, jau šeštus metus vykdanti socialinę saugumo keliuose akciją Būk matomas.

Paskutinį spalio šeštadienį didžiausio prekybos centro lankytojai netikėtai pakliuvo į renginį keistu pavadinimu „Ir vilkas sotus, ir avis sveika“. Prie Džiaugsmo įėjimo visus pasitiko muzikos garsai, nosį kuteno kareiviškos košės kvapas, o scenoje dainavo jaunieji atlikėjai Liepa, Meda ir Nojus.

Kaip pasakoja „Būk matomas“ sumanytoja Jurgita Pocienė, šis renginys – tai paramos atšvaitų klijavimo akcijai iniciatyva.

„Nuo šiol, kai tamsaus paros laiko vis daugiau ir daugiau, kiekvieną savaitgalį Vilniaus AKROPOLYJE ne tik rinksime aukas akcijai „Būk matomas“ paremti, bet ir klijuosime atšvaitus tiesiai ant viršutinių drabužių: striukių, paltų, liemenių. Esame dėkingi AKROPOLIO vadovybei, priėmusiai šį daugiavaikių sumanymą po savo sparnu. Tikiuosi, kad mūsų iniciatyva palies dar daugiau žmonių, bus uždėta dar daugiau atšvaitų, apsaugota dar daugiau pėsčiųjų“, – viliasi šešis vaikus auginanti Daugiavaikių šeimų asociacijos MES lyderė.

meskutis dakutis

Meškutis Dakutis – akcijos „Būk matomas“ 2018/2019 metų sezono simbolis. (Organizatorių nuotr.)

Jau šeštą sezoną gyvuojanti akcija Būk matomas kasmet siekia atsinaujinti, nesikartoti. Štai šiemet jos ambasadore tapo šou pasaulio veidas Donalda Meiželytė. Daugybę pačių įvairiausių vaidmenų sukūrusi moteris kadaise yra vaidinusi Meškutį Dakutį – būtent jis tapo 2018-2019 metų sezono firminiu atšvaitu.

Šį sezoną pasikeitė ir vieta, kur renkamos Būk matomas skirtos lėšos. Anksčiau kvapnią košę Katedros aikštėje virusi ARMYDAY lauko virtuvė persikėlė prie miestiečių ir miesto svečių gausiai lankomo AKROPOLIO. Šio prekybos centro lankytojai kviečiami paragauti kareiviškos košės ir taip paaukoti lėšų atšvaitų klijavimo medžiagoms įsigyti, savanorių kelionėms po Lietuvą apmokėti.

Portalas VERSLI MAMA primena, kad mintis vaikams naudoti klijuojamus, o ne prikabinamus atšvaitus Jurgitai Pocienei kilo tada, kai patamsyje važiuodama atbuline pavara, kieme vos nesuvėžino atšvaitus namie palikusio vieno iš savo vaikų.

„Vakarais gatvėse vaikai yra tiesiog nematomi. Nekalbu apie didžiuosius miestus – čia vaikai dėvi brangesnius viršutinius drabužius ir kuprines, kurie būna gatavai dekoruoti šviesą atspindinčiais elementais. Tikrasis problemos mastas pasimato išvykus į užmiesčius, kaimus. Ten ir šiaip atšvaitus nešioja ne visi, jau nekalbant apie vaikus. Karulius vaikai dažnai pameta, ir kai ateina vakaras, keliauja be jų“, – sako Jurgita.

Daugiavaikė mama sugalvojo viršutinius vaikų drabužius dekoruoti stilingais atšvaitais iš specialios šviesą atspindinčios plėvelės. Toks atšvaitas, pasak jos, niekada nepasimeta, be to, pagyvina viršutinius apdarus, gali užmaskuoti mažus jų trūkumus, pvz., skylutes, dėmes. Iš spindinčios plėvelės išpjauti atšvaitai prie drabužių klijuojami specialiu karštu presu. Kaip tvirtina savanoriai, nuo tokių procedūrų viršutiniai drabužiai tikrai nenukenčia. Paprastai dedami 2 atšvaitai: ant dešinės rankos ir ant nugaros.

Nuo spalio 27 d. socialinė saugumo akcija Būk matomas norinčiųjų pasipuošti atšvaitais lauks kiekvieną savaitgalį  Vilniaus AKROPOLYJE, prie 3 Džiaugsmo įėjimo.

Akcija Būk matomas pradėta vykdyti 2012 metais Daugiavaikių šeimų asociacijos MES iniciatyva. Akcijos savanoriai per 5 metus aplankė daugiau kaip 20 Lietuvos miestų bei miestelių, per 150 mokyklų, apklijavo atšvaitais mažiausiai 40 000 mokinių viršutinių drabužių. Šiais metais planuojama aplankyti Jonavos, Vilniaus, Kauno, Joniškio ir Trakų mokyklas.

Norinčios dalyvauti mokyklos kviečiamos registruotis el. paštu: info@dsa-mes.lt arba tel. 8 605 65455. Mokyklose ši akcija vykdoma NEMOKAMAI.

Įmonės bei privačios įstaigos taip pat gali pakviesti akciją Būk matomas į savo organizuojamą renginį ar šventę. Visi bus papuošti atšvaitais už akcijai skirtą PARAMĄ.

Daugiau informacijos www.akcijabukmatomas.lt

Taip pat skaitykite:
Jurgita: šis socialinis verslas man svarbus kaip kūdikis (2017-10-14)
Daugiavaikė Jurgita: kai baigiasi didelės šeimos baimė (2016-11-23)
Tamsiu paros metu žūsta bemaž klasė vaikų, o Pilių direkcijai – nė motais

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0