VMI tirs mokesčių mokėtojų elgseną

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau — VMI prie FM) kartu su Vilniaus universitetu (VU) šią vasarą planuoja vykdyti mokesčių mokėtojų elgsenos tyrimą, kurio metu bus siekiama įvertinti, koks informacijos pateikimo detalumo lygis tinkamiausiai veikia mokesčių mokėtojų požiūrį bei elgseną. Tyrimo rezultatai leis parengti rekomendacijas tolimesniems VMI prie FM veiksmams siekiant skatinti savanorišką mokesčių mokėjimą.

Rengiantis pirmajam tyrimo etapui, gegužės ir birželio mėnesiais „Mano VMI“ paskyroje bus skelbiamos žinutės, kuriose bus klausiama, ar mokesčių mokėtojai sutinka dalyvauti būsimame tyrime. Šių žinučių tikslas — atsiklausti mokesčių mokėtojų, ar jie neprieštarauja pasidalinti savo asmeniniais duomenimis.

Sutikimas dalyvauti leis mokslininkams naudoti tokius „Mano VMI“ turimus duomenis, kaip: amžius, lytis, gyvenamoji vieta ir prisijungimo dažnumas, atrenkant tyrimo dalyvius. Tyrimo metu gauti rezultatai suteiks galimybę tinkamiau įvertinti esamą požiūrį į mokesčių mokėjimą, o pats tyrimas — tobulinti mokesčių sistemos administravimą.

„Siekdami kuo labiau skatinti savanorišką mokesčių sumokėjimą bei VMI prie FM suteikiamų paslaugų kokybę, mes periodiškai diegiame ir išbandome naujus būdus, kaip efektyvinti inspekcijos darbą. Vienas iš naujausių būdų tai daryti yra šis mokesčių mokėtojų elgsenos tyrimas. Jis išskirtinis tuo, kad jame visa reikalinga informacija, į kurią atsižvelgsime darydami atitinkamus pakeitimus, bus tiesiogiai gauta iš mokesčių mokėtojų jų sutikimu. Būtent dėl šios priežasties mes prašome visuomenės sutikti dalyvauti šiame tyrime, pasidalinant savo duomenis, kurie leis toliau bendradarbiauti su tyrimo dalyviais ir padėti mums suprasti, kas veikai mokesčių mokėtojų elgseną, o kas ne,“ — teigia VMI analitinio modeliavimo centro vadovas Vytenis Zaskevičius.

VMI pažymi, kad tie mokesčių mokėtojai, kurie sutiks, kad jų asmeniniai ir „Mano VMI” turimi duomenys būtų naudojami, tyrimui įsibėgėjus, gaus pranešimus apie jų sumokėtų mokesčių panaudojimą ir taip toliau dalyvaus tyrime.

Atsiklausimo žinutės bus skelbiamos „Mano VMI“ paskyroje, o apie jų įkėlimą mokesčių mokėtojai bus informuojami el. paštu. Apklausa, kurios metu bus tiesiogiai kontaktuojama su jo dalyviais, planuojama pradėti šių metų vasarą.

Analizės, modeliavimo ir rizikos valdymo kompetencijų centro ekspertai kartu su VU bei Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais tiria mokesčių mokėtojų mokestinių elgsenos ypatumus, analizuoja, kokios mokesčių administratoriaus priemonės yra efektyviausios, siekiant didinti savanoriško mokesčių mokėjimo lygį ir sąmoningumą, kuria ekonominius modelius. Projektas Analizės, modeliavimo ir rizikos valdymo kompetencijų centro (i.MAMC) įkūrimas yra finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Daugiau informacijos apie tyrimą gausite Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei įrašai saugomi 5 metus.

Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0