Namai

3 priežastys, kodėl verta tinkamai tvarkyti nuotekas

Print Friendly, PDF & Email

Mikroorganizmai ir kitos kenksmingos medžiagos, esančios nuotekose, daro neigiamą įtaką tiek aplinkai, tiek žmogaus sveikatai. Atokiose Lietuvos kaimo vietovėse žmonės vis dar naudoja vietines išgriebimo duobes, todėl taršos problema išlieka itin opi. Atsižvelgiant į situaciją, straipsnyje pateikiamos pagrindinės 3 priežastys, kodėl verta tinkamai tvarkyti buitines nuotekas.

1. Saugoma aplinka ir ekosistema

Buitinėse nuotekose gausu įvairių mikroorganizmų: bakterijų, grybų ir virusų. Be to, tokios medžiagos kaip fosfatai ir chloridai užteršia gruntinius vandenis, kurie yra gyvybiškai svarbūs augalams. Kadangi tarša patenka į vandeningus sluoksnius, požeminiame vandenyje neleistinai padidėja azoto junginių koncentracijos. Tad kyla grėsmė, kad į geriamąjį vandenį gali patekti ir kitos pavojingos medžiagos.

Šiuo atveju nuotekų valymo įrenginiai išvalo buitines nuotekas ir į aplinką išleidžia vandenį, kuris nėra kenksmingas aplinkai. Išvalytas vanduo gali būti kaupiamas ir naudojamas vejos laistymui arba paleidžiamas į šalia esančias upes, kanalus ar melioracijos griovius.

2. Išvengiamas ligų plitimas

Kadangi išleistos nuotekos sukelia dirvožemio ir vandens taršą, šios gali būti pavojingos ir žmogaus sveikatai. Vartojant vandenį, kuris užterštas įvairiomis cheminėmis medžiagomis, galima susirgti užkrečiamosiomis ligomis, pavyzdžiui, salmonelioze, cholera ar vidurių šiltine.

Kilus įtarimui dėl geriamojo vandens kokybės ar įsigijus naują nekilnojamąjį turtą nuošalioje vietovėje, patariama kreiptis į specialistus, kurie atvyks ir paims vandens mėginį. Tyrimo rezultatai tiksliai parodys, kokios kokybės yra vanduo ir koki medžiagų bei teršalų jame iš tikrųjų yra.

3. Išvengiama papildomų išlaidų

Iki 2029 metų išgriebimo duobės turi būti pakeistos nuotekų valymo įrenginiais arba talpyklomis. Tad iš anksto pasikeitę išgriebimo duobę į valymo įrenginį, galėsite išvengti nerimo ar net papildomų išlaidų. Šios gali atsirasti dėl laiku nepakeistos duobės, nes už tai gali būti taikoma administracinė atsakomybė ar piniginės sankcijos.

Nenuostabu, kodėl taikomi vis griežtesni nuotekų valymo reikalavimai. Tad norint apsaugoti gamtą ir išvengti užkrečiamų ligų bei kitų nemalonumų, patariama nedelsti ir kreiptis į specialistus. Kvalifikuoti darbuotojai parengs techninius projektus, įvertins individualų atvejį ir išrinks tinkamiausią nuotekų tvarkymo įrangą.

Pranešimo spaudai organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.