Moteriškai

Kodėl verta rinktis auksinius auskarus su deimantais?

Print Friendly, PDF & Email

Sakoma, kad kiekviena moteris privalo papuošalų dėžutėje turėti bent mažytį deimantą, ir visai nesvarbu, kokiu pavidalu. O auksiniai auskarai su deimantais – tai vienas iš geriausių būdų suspindėti! Jie puikiai dera prie bet kokios aprangos, todėl tai labai unikali ir vertinga investicija.

Viskas apie deimantus

Deimanto forma. Kiekvienas deimantas yra unikalus. Jie gali būti šlifuojami kone trimis dešimtimis skirtingų būdų, todėl pasaulyje nerasite identiškos kito šio akmens formos. Jie gali būti apvalūs, ovalo, lašo, širdelės formos, smailėjantis ovalas, kvadrato, stačiakampio ar net aštuonkampio formos.

Briaunavimas. Kiekviena ši forma turi atitinkamą briaunavimo techniką. Būtent nuo brilianto briaunavimo priklauso jo simetrijos kokybė bei tai, kiek šviesos jis sugeria ir atspindi, kitaip tariant, nuo to priklauso deimanto žėrėjimo spektras. Kuo daugiau šviesos akmuo atspindi, o ne ją praleidžia, tuo jis yra vertingesnis ir brangesnis.

Spalva. Deimantai  gali skirtis ir spalva, jie gali būti visiškai balti, balti su gelsvu atspalviu, gelsvi ar net rudi. Kuo deimantas yra baltesnis, tuo jis geriau atspindi šviesą ir pasižymi intensyvesniu žėrėjimu.

Matavimo vienetas. Kaip ir taurieji metalai, deimantai taip pat matuojami karatais. Tačiau esminis skirtumas yra toks, kad karatais matuojamas tauriųjų metalų grynumas, o deimantų – svoris ir 1 ct atitinka 0,2 gramo.

Kaina. Tačiau kalbant apie deimantus, labai svarbu žinoti, kad ne visada vien tik akmens svoris reiškia aukštesnę jo kainą. Paprastai tai lemia deimanto kokybė, kuri priklauso nuo briaunavimo kokybės, jo skaidrumo ir gebėjimo atspindėti šviesą, o ne svorio.

Tikri ir sintetiniai deimantai – ką rinktis?

Norint įsigyti papuošalą su tikru deimantu, būtina tai daryti tik oficialiose ir patikimose parduotuvėse. Šiuo metu rinkoje galima rasti juvelyrinių dirbinių, kurie puošiami sintetiniais deimantais. Tai laboratoriniu būdu iš mažo tikro deimanto gabalėlio „užauginti“ akmenys, pasitelkiant labai aukštą slėgį ir temperatūrą.

Iš išvaizdos šie akmenys yra labai panašūs, praktiškai identiškos ir jo kompozicinės savybės, tačiau sintetiniai yra gerokai pigesni ir mažesni už natūraliai randamus. Paprastai sintetinių deimantų maksimalus dydis siekia iki 3 ct.

Partnerio turinys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.