Geros nuotaikos programa: jau sulaužėte Naujųjų pažadus? Bandykite dar kartą

įpročių keitimas_versli mama

Pirmam naujųjų metų mėnesiui einant į pabaigą, įpročių keitimas nebeatrodo tokia jau šauni idėja? Ne jūs vienos tokios: tyrimai rodo, kad naujametinius pažadus pagerinti savo gyvenimo kokybę ir pakeisti nusistovėjusius įpročius, išpildo tik 12 proc. žmonių.

Tam, kad užsibrėžti tikslai neliktų tik naivi svajonė, dalinamės tradiciniais ir „išmaniais“ patarimais, kurie iš tikrųjų gali padėti juos išpildyti.

SEKITE GEROS NUOTAIKOS PROGRAMOS REZULTATUS ČIA

Išsikelkite sau realistiškus tikslus
įpročių keitimas_versli mama

Minibatutai – ne vien šuoliukai, tenka padirbėti ir su svarmenimis.

Galbūt įkvėptos naujo dešimtmečio pradžios ir vedinos perdėto pozityvumo išsikėlėte sau per didelius tikslus? Nebijokite jų performuluoti ir išskaidyti į mažesnes užduotis. Jas ir visas kartu kilusias idėjas užsirašykite.

Vienas populiariausių sau keliamų pažadų – daugiau sportuoti. Tad, pavyzdžiui, jei planavote į sporto klubą vaikščioti 5 kartus per savaitę, kai praeitais metais vos kelis kartus pasimankštinote namuose – neskubėkite. Iš pradžių apsiribokite vos keliomis treniruotėmis per savaitę.

Svarbiausia, nustokite sau priekaištauti, jei įpročių keitimas nepavyko iškart. Suraskite alternatyvą savo tikslui pasiekti. Vienas iš sprendimų – Geros nuotaikos programa, vykstanti Kazlų Rūdos ir Visagino savivaldybėse.

Ją sudaro 2 kartus per savaitę vykstančios minibatutų treniruotės, kurias veda charizmatiška bellicon© trenerė Donata Raižytė. O jei į treniruotę ateiti nepavyksta, visada galima spartesniu žingsniu pavaikščioti lauke ir per dieną įveikti 10 000 žingsnių.

Pasiekti malonių rezultatų gali padėti ir jau įprastomis tapusios technologijos, tokios kaip išmanieji laikrodžiai. Šie gali tapti kasdieniu palydovu ir asmeniniu treneriu, nuolat primenančiu, kiek žingsnių liko nueiti ar pratimų padaryti, jei norite įvykdyti savo dienos tikslą.

21 dienos nepakaks

Plačiai paplitę mitai teigia, esą nauja veikla tampa įpročiu, jei pavyksta ja užsiimti daugiau nei 21 dieną iš eilės. Tai neteisingai interpretuojamas faktas, kurį savo veikale apie psichokibernetiką dar 1960 m. pirmasis aprašė Maxwell Maltz. Plastikos chirurgo praktika besivertęs specialistas pastebėjo, kad po veido plastinės operacijos vidutiniškai 21 dienos žmogui prireikia susigyventi su naująja savo išvaizda. 

Naujausi britų mokslininkų tyrimai, kuriais paremta Geros nuotaikos programa, rodo, kad įpročių keitimas užtrunka kur kas ilgiau. Sveikatai palankiam įpročiui susiformuoti ir įsitvirtinti taip, kad pasijustų jo teikiama nauda sveikatai, reikia mažiausiai 10-12 savaičių nuolatinės praktikos.

British Journal of General Practice, 2012

Todėl nesustokite savęs stumti pirmyn. Jei planavote išmokti ką nors naujo, atsikratyti seno žalingo įpročio ar tiesiog daugiau laiko skirti judėjimui – sekite prabėgusį laiką.

Tam šiomis dienomis yra begalė programėlių, parodančių, kiek dienų iš eilės sportuojate, neberūkote, skiriate valandą naujos kalbos ar įgūdžio lavinimui ir kokią įtaką tai daro jūsų organizmui.

Pavyzdžiui, „Samsung“ išmanusis laikrodis „Galaxy Watch Active 2“ seka ir analizuoja žmogaus miego būklę ir jo kokybę, ryte pateikdamas išsamią poilsio analizę. Naujos technologijos leidžia efektyviau stebėti savo sveikatos būklę, o matomi gerėjantys rezultatai neleidžia nuleisti rankų.

SEKITE GEROS NUOTAIKOS PROGRAMOS REZULTATUS ČIA

Pasirūpinkite priminimais

Kartais pažadų sau taip ir neišpildome, nes apie juos paprasčiausiai pamirštame. Sakoma, kad svajoti reikia garsiai, o moksliniai tyrimai teigia, kad pažadą sau sulaužyti tampa sunkiau, kai apie jį žinote ne tik jūs pats, bet ir kiti. Taip atsiranda didesnė motyvacija nenuvilti ne tik savęs, bet ir aplinkinių.

Kitas veiksmingas būdas – programuoti savo pasąmonę priminimais. Jei nuolat matysite išsikeltus tikslus, jausite didesnį norą jų siekti. Todėl pasidarykite savo pažadų sąrašą ir pasistatykite jį matomoje vietoje. Galite užsistatyti ir iššokančius priminimus savo telefone.

Aktyviai įsitraukusios į kokią nors veiklą (pavyzdžiui, treniruotę ant minibatutų), telefoną galite palikti nuošalėje, nes svarbius priminimus galima gauti ir į išmaniuosius laikrodžius.

Taigi, jei jau spėjote sulaužyti sau duotus naujametinius pažadus, paprasčiausiai užbraukite brūkšnį ir šiandieną nusistatykite kaip naują pradžią. Išdrįskite pabandyti dar kartą!

Iliustracijoms panaudotos projekto organizatorių nuotraukos

________________________________________________________________________________

Bandomasis projektas moterims Geros nuotaikos programa pilotinėse Kazlų Rūdos ir Visagino savivaldybėse metu įvairaus amžiaus moterys ir vaikai ne mažiau kaip 2 kartus per savaitę sportuoja ant minibatutų ir stengiasi kasdien nueiti ne mažiau kaip po 10 000 žingsnių, kurie fiksuojami išmaniaisiais prietaisais. Projektu siekiama paskatinti moterų fizinį aktyvumą ir leisti patirti daugkartiniais moksliniais tyrimais įrodytą jo naudą psichoemocinei būklei, taip pat formuoti sveikatai palankios gyvensenos įgūdžius.

Geros nuotaikos programa_versli mama

 


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.