Pinigai

Mama klausia: vaiko priežiūros atostogos ir UAB steigimas (SODROS komentaras)

Print Friendly, PDF & Email

Portalas VERSLI MAMA padeda rasti patikimus atsakymus į visus mamoms iškylančius klausimus dėl verslo vykdymo auginant vaikus. Šį kartą mamą domina UAB steigimas – atvejį komentuoja Valstybinio socialinio draudimo fondo (SODROS) specialistai.

Šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose, gaunu pašalpą iš Sodros. Pirmaisiais metais gaunu išmoką aš, o antraisiais išmokos gavėjas bus vyras. Mano klausimas būtų, ar galiu aš šiuo metu įsteigti UAB arba būti bendrasavininkė ir teikti prašymą paramai gauti iš Europos Sąjungos fondų?

Faktas, kad mokamos vaiko priežiūros išmokos, niekaip neriboja galimybių dirbti, steigti bendrovę ar būti jos bendrasavininkiais bei teikti prašymus paramai gauti.

Tik pirmaisiais vaiko priežiūros metais gaunant draudžiamųjų pajamų, nuo kurių mokamos motinystės socialinio draudimo įmokos, gali mažėti vaiko priežiūros išmokos.

Kai apdraustasis asmuo motinystės ar vaiko priežiūros (iki vaikui sueis vieni metai) išmokos gavimo laikotarpiu turi pajamų, nuo kurių skaičiuojamos motinystės socialinio draudimo įmokos, arba pajamų iš tuo laikotarpiu vykdomos darbinės veiklos, kurios pagal Įstatymą nėra draudžiamosios pajamos, tačiau jų dydis yra mažesnis už motinystės ar vaiko priežiūros išmoką, jam mokamas apskaičiuotos išmokos ir jo atitinkamą mėnesį turėtų pajamų skirtumas.

Turite klausimų dėl motinystės ir verslo derinimo? Pirmiausia ieškokite atsakymų mūsų archyve: paieska_versli mamaviršutiniame dešiniame kampe esančiame paieškos langelyje įveskite jus dominantį raktažodį, pvz., verslo liudijimas. Jei tinkamo atsakymo rasti nepavyko, siųskite savo klausimą adresu portalasverslimama@gmail.com ir gaukite kvalifikuotą specialistų komentarą nemokamai!

Taip pat skaitykite:
Individuali veikla: jei gimdysi kitąmet, mokesčius mokėk avansu (SODROS komentaras)
Dėl verslo liudijimo motinystės ar vaiko priežiūros išmokos nemažėja (SODROS komentaras)
Pajamų mokestis nuo 2019 m. – su daugiau lengvatų versliai mamai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.