Pinigai

Taupymas kaip žaidimas: būdai sutaupyti lengvai ir paprastai

Print Friendly, PDF & Email

Į taupymą dažniausiai žiūrima kaip į ribojantį procesą, priverčiantį atsisakyti malonumų ir apsunkinantį kasdienį gyvenimą asmeninio biudžeto kontrole. Tačiau taupymą galima paversti lengvu procesu ar net žaidimu! Siūlome metus pradėti išbandant kelis mažiau girdėtus taupymo metodus.

„Ar norite jaustis saugiau ir sukaupti vadinamąją finansinę pagalvę, ar sutaupyti pinigų pradiniam įnašui būstui įsigyti, ar šiaip kokiam nors didesniam pirkiniui arba svajonių kelionei, nebūtina taupymo paversti kančia. Egzistuoja įvairių metodų ir būdų, kurie padės taupymą paversti įdomesniu ir netgi linksmesniu užsiėmimu“, – teigia „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius portalui atsiųstame pranešime spaudai.

„Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius (pranešimo organizatorių nuotr.)

Dalinamės keliais tokiais metodais ir kviečiame savo nuomonę apie juos pareikšti apklausoje.

365-ių dienų arba 52-ių savaičių metodas

365-ių dienų arba 52-ių savaičių metodas gali taupymą paversti smagiu iššūkiu.

Remiantis 365-ių dienų metodu, pirmąją naujų metų dieną į taupymo sąskaitą įdėkite 1 centą, antrąją – 2 centus, trečią 3 centus. Taip kasdien didindami įdėjimo sumą vienu centu metų, gale turėsite virš pusės tūkstančio eurų.

Tokio taupymo kelio alternatyva – 52-iejų savaičių metodas. Į taupymo sąskaitą suma įdedama kas savaitę ir ji priklauso nuo to, kelinta yra metų savaitė. Pirmąją įdedamas 1 euras, antrąją – 2 eurai, trečiąją – 3 eurai ir t.t. Taip metų gale savo taupymo sąskaitoje turėsite sukaupę 1378 eurus.

Išlaidų dieta ir atšaukimų iššūkis

Išlaidų dietos taupymo metodas reiškia, kad tam tikrą laikotarpį, pavyzdžiui, vieną savaitę per mėnesį, pinigus galite leisti tik būtiniausioms reikmėms.

Draudžiami visi nebūtiniausi ir prabangūs pirkiniai. Tokio taupymo metodo tikslas – sutaupyti pinigų ir sužinoti apie savo išlaidų įpročius, kad ateityje galėtumėte nebūtinas išlaidas sumažinti.

„Dar vienas taupymo būdas, apie kurį retas susimąsto – peržiūrėti ir atšaukti kuo daugiau nebūtinų išlaidų už nenaudojamas paslaugas. Tai gali būti besidubliuojančios televizijos prenumeratos, muzikos ar skaitmeninių dienraščių platformos, kitos kiekvieną mėnesį įmokų reikalaujančios paslaugos internete. Nustatykite automatinį santaupų pervedimą tai pačiai sumai, kurios nebeišleidžiate atšaukus prenumeratas, ir metų gale galėsite džiaugtis optimizuotų išlaidų rezultatais“, – pataria ekspertas.

Kuris taupymo metodas jums atrodo patraukliausias?
  • Pridėk savo atsakymą

„Kiaulės-taupyklės“ ir „vokai“

Vienas iš paprasčiausių ir mažiausiai pajuntamų taupymo būdų – automatinis taupymas, kaskart atliekant kažkokį mokėjimą. Pavyzdžiui, naudojant e-taupyklės paslaugą, galima pasirinkti, kokia suma bus automatiškai pervedama į e. taupyklės sąskaitą kaskart atsiskaitant kortele, apmokant e. sąskaitas arba atliekant pervedimus. E. taupyklėje sukauptus pinigus galima atsiimti bet kada.

Pažymėtina, kad taupymo sąskaitų galima turėti ir kelias – po vieną skirtingiems poreikiams, pavyzdžiui, maistui, pramogoms ir pan. Taip taupoma naudojant kelis elektroninius pinigų „vokus“ (tarsi popierinius atskirus taupymo vokelius), kurių kiekvienas atitinka tam tikrą biudžeto kategoriją.

Kaskart gavus pajamas atsižvelgiama į tai, kiek per mėnesį žmogus planuoja kiekvienai kategorijai išleisti, ir turimi pinigai paskirstomi į atitinkamas sąskaitas. Sumai „voke“ pasibaigus, išlaidauti daugiau toje kategorijoje asmuo nebegali iki kito mėnesio.

Trečiadienio temperatūra

Vienas įdomiausių taupymo būdų iš visų – trečiadienio temperatūros metodas. Šio iššūkio metu kiekvieną savaitę turite atidėti pinigų taupymui, tačiau tos savaitės suma priklausys nuo trečiadienio oro.

Pagal šį metodą, reikia patikrinti, kokia trečiadienį yra aukščiausia vietinė temperatūra, ir papildyti savo santaupas tokia suma, kiek tą dieną yra laipsnių.

„Aišku, mūsų šaltame klimate šis metodas gali būti nelabai sėkmingas siekiant sukaupti didesnę pinigų sumą. O ir kyla klausimų, ką daryti, kai termometro stulpelis rodo minusą, – šypsosi E. Jurevičius. – Kita vertus, šiltuoju periodu tokia taktika gali padėti sukaupti daugiau.“

E. Jurevičius primena, kad norint iš santaupų gauti daugiausia vertės, sukauptą pinigų sumą galima „įdarbinti“. Mažiausiai rizikingas įrankis tai padaryti – kaupiamasis indėlis, už kurį bankas klientui moka nustatytas palūkanas.

Kai kuriuose bankuose indėlyje kaupti galima pradėti vos nuo 10 eurų, o mažiausias galimas indėlio papildymas – vienas euras. Taip pat galima pasirinkti periodinį indėlio papildymą – tą galima daryti kas mėnesį, kas savaitę arba kasdien, atsižvelgiant į konkretaus žmogaus situaciją.

Nuotrauka asociatyvinė © Canva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.