8 verslios mamos verslui siūlo švęsti Kalėdas kaip pas mamą

Aštuoni mamų verslai prisistatė kalėdinių dovanų ieškančių įmonių atstovams Vilniaus Rotušėje vykusioje konferencijoje-parodoje „Christmas2Business“.

Palyginimu kaip pas mamą matuojame tik pačius geriausius dalykus: skanų maistą, namų jaukumą, rūpestingai parinktas dovanas, šiltą sutikimą – tokį, kai jautiesi labai laukiamas ir mylimas. Būtent taip portalo VERSLI MAMA atstovaujamos mamos siūlė švęsti Kalėdas ir III konferencijos-parodos Christmas2Business lankytojams, užsukusiems į aštuonių mamos verslų stendą.

Vaikus auginančių moterų verslumą skatinantis portalas šių metų parodoje pristatė aštuonis mamų verslus. Po šūkiu „Kalėdos kaip pas mamą“ susivienijusios įvairaus amžiaus mamos siūlė pačių įvairiausių verslo dovanų – nuo stilingų prijuosčių įmonės renginiams iki kūdikio kraičio dėžės, galinčios tapti puikiu paskatinimu šeimos pagausėjimo susilaukusiam darbuotojui.

Kaip pasakoja komandos vadovė Skaidrė, šioje parodoje dalyvauja palyginti nedidelė verslų, kurie naudojasi portalo teikiamomis komunikacijos ir tinklaveikos paslaugomis, dalis. Pasak pašnekovės, savo verslo dovanas stambesnėms įmonėms apsisprendė pasiūlyti tik patys tvariausi mamų verslai, galintys įgyvendinti vidutinės ir didelės apimties užsakymus. Paprastai jie jau yra išgyvenę kritinį pirmųjų trejų metų laikotarpį, per kurį išsigrynino savo viziją, klientą ir tikslus. „Svarbiausia, kad visos parodoje dalyvaujančios mamos kuria tikrai originalius ir kokybiškus produktus arba paslaugas, kuriuos drąsiai galima rekomenduoti užsimerkus“, – pabrėžia partnerių komandą iš visos Lietuvos subūrusi versli mama.

Vienoms mamoms ši verslo paroda buvo pirmoji, tad, suprantama, susitikimų su potencialiais užsakovais jos laukė su dideliu jauduliu. Kitos jau yra išbandžiusios įvairių formatų renginius ir dalyvauja tikrai ne visur, kur yra kviečiamos, o skrupulingai renkasi – tiek pagal dalyvavimo kainą, tiek pagal tikėtiną renginio komercinį potencialą. Konferenciją-parodą „Christmas2Business“ visos be išimties regi ne tik kaip galimybę prisistatyti stambesniems klientams, bet ir kaip progą parodyti, kokiems ypatingiems dalykams moterį gali įkvėpti motinystė.

Susipažinkite su kiekviena iš šių aštuonių ypatingų mamų ir ne mažiau ypatingais jų verslais: 

 Alina Sinicė – penkių vaikų mama iš Vilniaus. Šios nepaprastos moters širdyje atsirado vietos ne tik keturiems biologiniams vaikams, bet ir šeimos netekusiai mergytei. Savi vaikai ir buvo pirmieji prieš penkerius metus Alinos įkurto privataus vaikų darželio Baltų šalelė ugdytiniai.

Šiandien Baltų šalelė yra tvirtą bendruomenę subūręs privatus etnokultūrinės pakraipos darželis, kurio filialai veikia sostinės Antakalnio ir Šeškinės mikrorajonuose. Nuo kitų metų rudens pirmokų lauks ir „Baltų šalelės“ pradinė mokykla.

Konferencijoje-parodoje „Christmas2Business“ Alinos „Baltų šalelė“ pristatė žaismingą kūrybinį-edukacinį rinkinį šeimai ir vaikui – užduočių knygelę su lipdukais, spalvotų pieštukų ir medinio jo-jo žaisliuko rinkiniu. Pagrindiniai užduočių knygelės veikėjai – 12 baltiškų mitinių būtybių. Šis rinkinys, pasak Alinos, gali tapti kalėdine dovana įmonės darbuotojų šeimoms arBatu salele vaikams, globojamiems vaikams arba tiems mažiesiems, kuriems dėl ligos teks praleisti šventes ligoninėse.

Su Alina galite susisiektimob. tel. +370 657 59549, el. p. info@baltusalele.lt

Svarbu pabrėžti, kad Alinos verslas yra socialinis, t. y. visos gautos pajamos iš naujo investuojamos į vaikų ugdymo metodikų kūrimą ir baltų etnokultūros idėjų sklaidą.


Neringa Paukstyte SimonaviceNeringa Paukštytė-Simonavičė – dviejų vaikų mama iš Kauno, kurios kuriamas grožis skleidžiasi per visą Lietuvą.

„Mokėti laiku pamatyti, o pamatytą įvertinti – tai mano stiprybė. Atrasti kintančių gamtos būsenų grožį, laikinumą ir branginti jaudinančių akimirkų įspūdį – tai mano aistra“, – apie save kalba Neringa. Jos kuriamos grožybės keri įvairove: devintus metus su prekės ženklu Pūkuotas vėjas dirbanti floristė tikina, kad jokių iš anksto apgalvotų šabloninių sprendimų jos versle nėra, į kiekvieną užsakymą ji žvelgia kaip į unikalųNeringos kompozicija kaledosms ir kuria vienetinę kompoziciją.

Šeimos šventes, pagrindines Neringos darbdaves vasarą, žiemop keičia namų jaukumo užsakymai. Artėjant Kalėdoms klientų ratas dar labiau prasiplečia: puoštis nori biurai, įmonėms tampa aktualus dovanų pakavimas. Versli mama sako besistengianti planuoti viską taip, kad liktų laiko ir dizainui gerai apgalvoti, ir apsilankyti vietose, kurias reikės puošti, ir pabendrauti su klientais, kad įgyvendinamas užsakymas tikrai tiktų ir patiktų.

Neringos kūrybos namai Pūkuotas vėjas konferencijoje-parodoje „Christmas2Business“ pristatė kalėdines dekoracijas ir rankų darbo šventinio dovanų pakavimo sprendimus, taip pat pagalbą organizuojant ir puošiant šventes bei renginius. Neringos vadovaujama komanda gali pasirūpinti ir šventiniu įmonės interjero apipavidalinimu ar apželdinimu augalais, šviežių gėlių prenumerata į biurą, namus, sukaktuvių proga.

O bene smagiausias užsiėmimas turėtų būti Neringos vedamos kūrybinės dirbtuvės įvairiomis gamtos temomis. Patikėkite, išmokti taisyklingai merkti gėles, susirišti puokštę, pakuoti dovanas, gaminti kompozicijas – ir menas, ir mokslas!

Su Neringa galite susisiekti mob. tel. +370 683 13 902, el. p. neringa.paukstyte@gmail.com

Ilma versli mama tinklaveikaIlma Tamošaitienė iš Vilniaus – jauniausia verslių mamų komandos narė. Metukų dukrytę auginanti stilinga mama kuria ne mažiau stilingas prijuostes Namų madam.

„Mano vizija – besišypsantys vaikai, valgantys blynus, lipnios virtuvės grindys ir labai laiminga jų mama, pasirišusi dailią rožinę prijuostę. Mintyse aš siuvu moteriai, kuri nori dar labiau papuošti savo ir taip gražią namų idilę. Taip ir gimė madam įvaizdis, kuris tapo tikru mano sėkmės ženklu“, – gera nuotaika spinduliuoja versli mama.

Namų madam savo prijuostėmis yra padabinusi įvairių restoranų, kavinių, kirpyklų aptarnaujantį personalą, jomis puošėsi kulinarinių laidų vedėjai, knygų ir žurnalų viršelių herojai. Šiuo metu Namų madam kolekcijoje – apie 50 prijuosčių modelių. Ant kiekvienos prijuostės nemokamai išsiuvinėjamas kliento pageidaujamas užrašas ar piešinys.

Ilma su šypsena kalba apie savo klientus, nes šių išradingumas, ką išsiuvinėti ant prijuostės, dažnai nustebiną jPrijuoste_Dovana_Kaledomsą pačią. Kai kurių prijuosčių užrašai skelbia apie „savanorišką“ darbų perėmimą – „Šiandien gamina tėtis“, „Verdu aš, plauni tu“, arba „nusiplovimą“ nuo darbų – „Užsirišu ir bėgu ilsėtis“. Kiti šlovina virtuvės šeimininkes: „Visos virėjos – kaip virėjos, tik aš viena tokia faina“, „Sunku būti kukliai, kai esi profė virtuvėje“, arba maistą: „Gyvenimas per trumpas – pradėkime nuo deserto“, „Pamirškime dietas“, na, o Ilmos mėgstamiausias skelbia: „Geros šeimininkės viskas turi blizgėti – ypač žiedai ir auskarai“.

Konferencijoje-parodoje „Christmas2Business“ verslo dovanoms Ilma siūlė prijuostes su išsiuvinėtu įmonės logotipu, kuris nuolat matomas pačioje geriausioje vietoje – akių lygyje. Šias jaukias dovanas versli mama pakuoja į nėriniuotą medžiaginį maišelį, o kad būtų dar jaukiau, į moteriškos prijuostės komplektą įdeda po kaspinėlį plaukams susegti arba galvos lankelį, į vyriškos – po peteliškę, suteikiančią prijuostės dėvėtojui originalumo.

Su Ilma galite susisiekti mob. tel. +370 633 62717, el. p. madam@namumadam.lt

Balta balta – tai šešių verslių mamų komanda iš pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusio natūralios tekstilės butiko tokiu pačiu 2busines_Balta baltapavadinimu. Visos jos – profesionalios menininkės, propaguojančios etišką verslą ir lėtos mados idėją.

„Kai pati esi arti gamtos, puoselėji tvarų gyvenimo būdą, sieki natūralumo savo gyvenamoje aplinkoje, tuomet ir savęs natūraliai klausi: ką galėčiau padaryti, kad išvengčiau aplinkos taršos, besaikio ir betikslio gamtos išteklių vartojimo“, – pasakoja kūrybinio šešetuko vadovė Ieva Šlekytė-Gasiūnienė. Iš savo profesinės srities žinodamos, kad cheminis tekstilės dažymas yra labai kenksmingas aplinkai procesas, šios mamos nusprendė jį pakeisti augaliniu marginimu, kurį XIX a. išstūmė chemijos pramonė.

Pasak Ievos, dabar, kai žmonės jau supranta natūralaus maisto ar kosmetikos privalumus, pats metas pratintis ir prie draugiškos aplinkai aprangos ar namų tekstilės. Balta balta siūlo rinktis tokį gaminį, kuris ne tik pagražintų buitį, bet ir praturtintų būtį. O kur dar žinojimas, kad tokiu savo pasirinkimu gali padovanoti švaresnį pasaulį ateities kartoms!

Balta balta mamos renkasi tik natūralias, visų pirma – lietuviškas žaliavas, o kartais kuria net iš atliekų, išnaudodamos ar perdirbdamos kiekvieną skiautelę ar siūlelį. Pačios braido po žolynus, renka dažinius augalus, kaičia katilus ir gamina dažinius nuovirus, mirko kiekvieną gaminį ne po vieną sykį, norėdamos, kad jis pasiimtų iš gamtos tą vienintelę nepakartojamą nuostabią spalvą…

Konferencijoje-parodoje „Christmas2Business“ šis mamų šešetukas verslo dovanoms siūlė net 6 profesionalių menininkių autorinio braižo kūrinius, tinkančius įvairaus amžiaus gerbėjams, taip pat rankų darbo mažus kalėdinius tekstilinius namų dekoro elementus, namu tekstilę, aprangos aksesuarus. Na, o pavargusių nuo daiktų turėjimo Balta balta laukia kūrybinėse augalinio marginimo dirbtuvėse, nes ką mokėsi – ant pečių nenešiosi!

Su Balta balta kūrėjomis galite susisiekti mob. tel. +370 685 80 405, el. p. balta@baltabalta.com arba užsukti į jų butiką Pilies g. 32, Vilniuje

Kudikio lizds

Rasuolė Jasnauskienė – ne tik mama, bet ir energinga močiutė iš Vilniaus. Būtent ieškodama anūkėliui dovanos, aptiko suomišką kūdikio kraičio dėžę ir pavertė ją prasminga socialinio verslo iniciatyva Kūdikio lizdas, skelbiančia, kad visi Lietuvoje gimstantys naujagimiai yra lygūs.

Pagrindinė ir svarbiausia šio Kūdikio lizdo savybė, pasak Rasuolės, yra saugumas. Kūdikio dėžė suteikia mažyliui saugią vietą namuose – tai lemia mažesnę staigios kūdikio mirties sindromo (SKMS) riziką. Sertifikuotas, orui laidus, tvirtas, kieto pagrindo čiužinukas – geriausias pagrindas vaikui gulėti, miegoti ir sveikai vystytis. Kelionėje ar namuose kūdikio kraičio dėžė atstoja lovelę arba dėžę kūdikio daikteliams sudėti. Į dangčio vidų įdėjus čiužinuką, gaunama puiki ir patogi pervystymo vieta. Be to, Rasuolės kuriamas „Kūdikio lizdas“ vienintelis Lietuvoje ir pasaulyje turi naujieną – tvirtas linges, kurios lengvai įsistato į dėžės dugne esančias briaunas ir atlieka sūpuojamo lopšio funkciją.

Rasuolė kviečia rinktis Kūdikio lizdą kaip dovaną darbuotojui, kurio šeimoje gimė kūdikis, arba kaip paramos socialinės atsakomybės grupėms ženklą. Kartu tai gali būti ir interjerinė ar dovanų dėžė, kurią pagal pageidavimą galima apipavidalinti dailininkų kūriniais.

Svarbu atminti, kad perkant geriausios komplektacijos kūdikio kraičio dėžę-lovelę „Super Delux“, pirmojo būtinumo reikmenų kūdikio dėželė atitenka pažeidžiamai moteriai, besiruošiančiai tapti mama. Rasuolės atstovaujamas Kūdikio lizdas bendradarbiauja su VšĮ „Krizinio nėštumo centru“, kuris Lietuvoje žino visas besilaukiančias mamas, šiuo metu labiausiai reikalingas pagalbos.

Su Rasuole galite susisiekti mob. tel. +370 610 85 412, el. p. rasuole@kudikelis.lt

Diana ir IngridaDiana Stanislovaitienė ir Ingrida Milašauskienė – dvi verslios mamos iš Šiaulių, kur jau trečius metus veikia jų įkurtas Skanaus maisto fabrikas. Vos pradėjusios dirbti, Diana ir Ingrida sako netrukusios pajusti, kad Skanaus maisto fabrikas virsta dovanų parduotuve. Mat jų siūlomos maisto dėžės – ne tik pilnos Lietuvos ūkininkų išaugintų gėrybių, bet ir gražios. Mamos į jų vidų įkloja popieriaus, maisto produktus dailiai supakuoja. Ką į šias dėžes dėti, klientas pasirenka pats, priklausomai nuo turimo biudžeto ir kitų poreikių. „Tokias maisto dovanų dėžes žmonės mėgsta teikti per apvalias sukaktis. Pavyzdžiui, sykį mama nusiuntė ją dukrai vestuvių metinių proga, o vienos įmonės vadovui teko suruošti dėžę su iškylos produktais“, – pastebi Diana.

Maža to, Diana savo pavyzdžiu įrodė, ką gali natūraliai išaugintas maistas – pradėjusi maitintis išimtinai Lietuvos ūkininkų išauginta produkcija ir suaktyvinusi gyvenimo būdą, ši dviejų vaikų mama per metus numetė net 31 kg viršsvorio! Tačiau didžiausias komplimentas, pasak „fabrikantės“, būna tada, kai išgirsti kitos mamos pasakymą, jog šeima nepakeitė nieko – nei vaiko vaistų, nei gydymo principų, tik perėjo prie Skanaus maisto fabriko tiekiamų produktų, ir vaikui sveikai paraudo žandukai, pagerėjo kraujo tyrimai. „Tokiais atvejais galvoju, kad ne veltui dirbu“, – džiaugiasi.

Ūkininkų, su kuriais bendradarbiauja, tinklą beveik ant visos Lietuvos užmetusios Diana ir Ingrida konferencijoje-parodoje „Christmas2Business“ pristatė įvairių gurmaniškų naujovių, pavyzdžiui, juodąjį česnaką. Jis specialiame inde fermentuojamas veikiant aukšta temperatūra, iki tampa minkštas ir salsvas, o aštrus česnako kvapas – vos juntamas. Dabar tai madingas pagardas prie sūrio ar mėsos, tinkamas vartoti ir kaip pikantiškas užtepas.

Su Diana ir Ingrida galite susisiekti mob. tel. +370 604 48010, el. p. info@smf.lt arba užsukti į jų Skanaus maisto fabriką Šiauliuose, Vilniaus g. 28.

Janina Radvilė – charizmatiška mama ir močiutė iš Vilniaus, kurią pastaraisiais metais Janina Radvile_knygosišgarsino knyga Niekada nevėlu gyventi. Svajok. Planuok. Išdrįsk“. Informatikos mokslų daktarė, ilgametė universitetų dėstytoja, neurolingvistinio programavimo (NLP) praktikės, ICF koučerės ir prestižinį projektų valdymo srities sertifikatą PMP turinti Janina paprastai, bet įkvepiančiai kalba vadovavimo, lyderystės, motyvacijos, prioritetų ir nuostatų keitimo, laiko planavimo klausimais.

Janinos klientai – patys įvairiausi, pradedant individualiai dirbančiomis versliomis mamomis ir baigiant Lietuvos strateginių įmonių direktorių tarybomis. Jai yra tekę skaityti pranešimus didžiausiose šalies konferencijose ir vesti „paguodos“ seminarus iš darbo masiškai atleidžiamiems valstybės tarnautojams. Nepaisant kebliausių situacijų ir nemaloniausių iššūkių, ši moteris visada randa įkvėpimo ir padrąsinimo žodį – gal todėl jai baigus kalbėti, salės ploja atsistojusios.

„Žmogus negali padaryti to, ko jis nenori“, – nebežinantiems, kaip motyvuoti save ir darbuotojus, aiškina Janina. Ir čia pat įspėja: įvardinus norą, pradės lįsti visos įmanomos kliūtys, ir garantuotai jos bus išorinės: pinigai, patalpos, laiko stoka, paramos nebuvimas. Tačiau niekada kliūtimi, trukdančia įgyvendinti norus, nebus įvardintas savo mąstymas ir jį lemiančios nuostatos.

„Supraskime, kad niekas nenugyvens už mus gyvenimo ir niekas juo nepasirūpins. Viskas yra mūsų rankose. Todėl nereikėtų užmerkti akių, kišti kaip stručiams galvų į smėlį tikintis, kad viskas praeis pro šalį – tikrai nepraeis. Reikia patiems planuotis ir veikti, kad gyvenimas teiktų džiaugsmą visą mums duotą laiką“, – sako istorinės Radvilų giminės palikuonė, kuri konferencijoje-parodoje „Christmas2Business“ prisistatė su jau minėta knyga „Niekada nevėlu gyventi“, individualiai kiekvienam verslui pritaikytais mokymų pasiūlymais ir analogų neturinčia inteligentiško vakaro programa, kurioje:

 • Nuotaikinga Žmonos galerijos kūrinių loterija su pagrindiniais ir paguodos prizais;
 • Įkvepianti dr. Janinos Radvilės paskaita jūsų pasirinkta tema;
 • Subtilus gyvos muzikos fonas;
 • Dovana kiekvienam pobūvio dalyviui – knyga „Niekada nevėlu gyventi“ su autorės autografu;
 • Rinktinės PJAZZ restorano vaišės;
 • Programa gali būti filmuojama ir jos pagrindu sukuriamas iki 15 min. trukmės videofilmas;
 • Programos trukmė – 3 val.;
 • Kaina sutartinė (priklauso nuo pobūvio dalyvių ir pasirinktų paslaugų skaičiaus).

Su Janina galite susisiekti mob. tel. +370 699 26 729, el. p. janina@mokytis.lt

Mudu abudu normaliaiSkaidrė Vainikauskaitė-Tomaševičienė– keturių vaikų mama iš Vilniaus. Ji vadovauja ne tik portalui VERSLI MAMA, bet ir kartu su vyru menininku Vytautu Tomaševičiumi įkurtai Žmonos galerijai. Rugsėjo pradžioje sostinės Pamėnkalnio galerijoje jau XX personalinę parodą atidaręs lietuvių vidurinės kartos tapytojas V. Tomaševičius lengvai atpažįstamas iš braižo: spalvos, daug sluoksnių, dekoratyvumo ir paslapties – būtent tai, ko reikia akims paganyti ir protui pailsinti. Jo kūrybos viešinimu, bendravimu su žiniasklaida ir komerciniais pardavimais rūpinasi Žmona, virtualiame pasaulyje kurianti nuotaikingą paikos moters personažą.

Konferencijos-parodos „Christmas2Business“ lankytojams Žmona primena, kad biuras be meno kūrinių – tai kaip omletas be kiaušinių: teoriškai įmanomas, bet praktiškai mažai kam patinka. Todėl, Žmonos nuomone, gera proga išbandyti, kaip darbuotojų ir klientų nuotaiką veikia meno kūriniai, yra tapybos darbų nuoma biurui, parduodamiems NT objektams, filmavimams, fotosesijoms, svarbių svečių apsilankymo proga ir pan. (minimali sutarties trukmė – 3 mėnesiai).

Kai baigiasi fantazija, ką dar padovanoti viską turinčiam arba nežinančiam, ko pats nori, žmogui, Žmona sufleruoja rinktis vienetinį užsakomąjį tapybos kūrinį, pavyzdžiui, portretą. Jį dailininkas šiais laikais tapo nebe iš natūros, o žiūrėdamas į nuotrauką. „Konfidencialumas ir staigmena – garantuoti“, – tvirtina Žmona.

Tiražuojamos verslo dovanos su tapybos darbo atvaizdu (laikrodžiai, interjerinės dėžės, suknelės), galimybė rinktis darbus tiesiai iš autoriaus studijos, įvairūs formatai, technikos, rėminti ir berėmiai diptikai, triptikai ir poliptikai, edukacinės ekskursijos lietuvių, rusų arba anglų kalba po sostinės Naujamiesčio dailės erdves – visko toje Žmonos galerijoje daug, tik reikia nebijoti meno.

Su Žmona galite susiekti mob. tel. +370 610 75 261, el. p. info@zmonosgalerija.lt

Visus šiuos mamos verslus pristato vaikus auginančių moterų verslumą skatinantis portalas VERSLI MAMA.

Daugiau apie verslo dovanų kalėdinę parodą skaitykite Christmas2Business svetainėje ir žurnale


1 Komentaras

 1. Ineta

  2019 kovo 6 prie 11:55

  Kokios nerealios mamos. O dar sako, kad su vaikais nieko neišeina padaryt, jokių verslų sukurt. Pažiūrėkit, išeina, ir dar kaip! O šiaip manau čia pačios moters reikalai, ar šokinės tik apie vaikus ir namus tvarkys ar imsis daugiau veiklų. Mes gi moterys, galim viską padaryti, jei tik norim. https://www.lietuviskigaminiai.lt/c98-lovu-uztiesalai aš dar tik pradedančioji verslautoja, siuvinėju pagalvėles, užtiesalus, megstinius, bet ateityje pilna planų, niekada nepasiduosiu.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0