Apie privačių darželių verslą ir begalinį atsidavimą jam

Jūs nepatikėsite, Nijolė turi penkiasdešimt vaikų! Taip taip, kiekvieną vaiką, kuris yra ugdomas jos įkurtose privačiuose darželiuose, ji vadina savu – tai jos „Mažieji šnekoriai“.

Nijole, papasakokite, kaip viskas prasidėjo? Kokia privačių darželių „Mažieji šnekoriai“ istorija? Kaip jie atsirado?

Nijolė: „Mažieji šnekoriai“, kaip privatus darželis, gimė prieš trejus metus, tačiau su vaikais dirbu visą savo gyvenimą, kitaip net negalėčiau (šypsosi). Taigi po dvidešimt vienerių metų darbo valstybiniame darželyje logopede bei tapačios veiklos už jo ribų bei po ištisinių nemiegotų naktų, galų gale nusprendžiau, kad laikas kažką keisti, kad noriu, užauginusi savus vaikus, duoti tai, kas geriausia kitiems. Patikėkit, buvo nelengva…“

Kokie sunkumai?

Nijolė: „Sunkiausia buvo rasti patalpas. Liūdna, bet niekas nenori įsileisti vaikų, net nenori, kad jie būtų ugdomi kažkur greta, tai lyg kažkoks baubas visiems. Visgi, pavyko! Radusi pirimąsiais patalpas, jau po trijų mėnesių darželis pradėjo veiklą. Tiesa, investavome skolintas lėšas. Nelengva buvo gauti paskolą tokiai veiklai: tik vieno banko direktorė patikėjo mano idėja ir sutiko finansuoti projektą. Teko ir verslo planą rašyti…Kūriau viską nuo pat pradžių…Labai padėjo vyras, mes kartu savomis rankomis net patalpų remontą darėme… Tikrai neplanavau, kad įkursiu net tris darželius, bet viskas augo kažkaip savaime: taip gera buvo matyti, kai tėveliai atveda ir mūsų darželinuko broliukus, sesutes,nelengva buvo jiems sakyti, kad vietų nėra… Nejučia pradėjau dairytis naujų patalpų, teko ilgai ieškoti, kol radau tinkamas: jas sutiko išnuomoti savivaldybė, taip ir gimė antras, o dabar kuriamas ir trečias darželis tuo pačiu, dar iš mano logopedės veiklos likusiu pavadinimu – „Mažieji šnekoriai“. 

O jei atsuktumėt laiką atgal, ar kažką darytumėte kitaip?

Nijolė: „Nepaisant to, kad neskaičiuoju, kiek dirbu, net nepamenu, ar kada turėjau laisvą savaitgalį, o per trejus metus atostogavau tik keturias dienas, visgi, jei galėčiau atsukti laiką atgal, nieko nekeisčiau. Tiesa, ne atlygis mane motyvuoja: pamenu, kad veiklos pradžioje dirbau tik už 40 Lt per mėnesį (išgyventi padėjo mano logopedės darbas valstybiniame darželyje), dabar jau gaunu kiek daugiau nei minimalią algą Lietuvoje, nors mano įsteigtoje viešojoje įstaigoje pelnu dar nekvepia, bet turiu pasidžiaugti tuo, kad sėkmingai vykdome savo įsipareigojimus bankui, be to, jau galime kelti algas auklėtojoms ir dirbančioms specialistėms, gražinti patalpas, atnaujinti inventorių, tobulinti ugdymą. Tiesa, pas mus jau dirba ne tik muzikos, bet ir judesio korekcijos bei anglų kalbos mokytojos, džiaugiamės ir tuo, kad šiais metais turime ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistę. 

O kas jus motyvuoja, Nijole?

Nijolė: „Kaip minėjau, mano vaikai jau užauginti (vienas iš anūkų net lanko „Mažuosius šnekorius“), man reikia veiklos, kur galėčau realizuoti save, nes turiu daug idėjų, noriu būti naudinga visuomenės nare. Labai įkvėpia geri atsiliepimai, be galo smagu, kad yra vaikų, kurie lanko darželį nuo pat jo gyvavimo pradžios, auga kartu, kad vaikai, lankęsi pas mus ir pabėgę į valstybinius darželius, grįžta… Gyveni juk tada, kai gali daryti tai, ką mėgsti ir moki, būtent tai ir yra laimė, ar ne (šypsosi)? Ir ypatingai noriu pabrėžti, kad privačių darželių verslas yra išskirtinai socialinis, čia turi atiduoti visą visą širdį! Žinoma, tai puiki vieta augti, kaip asmenybei, ugdyti valią, išreikšti save. Tai mane ir „veža“. Be to, aš per tiek metų darbo su vaikais, turiu savą požiūrį į vaiko ugdymą: tikiu, kad jie labiausiai skleidžiasi ne didesnėse, kaip dešimt labai panašaus amžiaus vaikų grupėse, tokios ir formuojamos „Mažuosiose šnekovuose“. Be to, esu idealistė, jei jau imuosi veiklos, vykdau ją maksimaliai gerai. O ir rinkdamasi  darbuotojus  esu labai griežta, pripažinsiu, kad su keliomis teko atsisveikinti tik todėl, kad jų akys nedegė meile darbui ir vaikams… Esu šimtaprocentinai įsitikinusi, kad vaikams reikia duoti tik tai, kas geriausia!“

O kaip skleidžiate žinią apie „Mažuosius šnekorius“?

Nijolė: „Į reklamą investuoti neturime galimybės, nors aš tikiu, kad žinia geriausiai sklinda „iš lūpų į lūpas“, manau, tik jos dėka mes sėkmingai gyvuojame ir plečiame savo veiklą, žinoma, turime facebook.com paskyrą.

Ačiū Jums, Nijole, už nepaprasto gėrio ir begalinio atsidavimo savo veiklai kupiną pokalbį, buvo nuostabu bendrauti, net neabejojam, kad „Mažieji šnekoriai“ pačiose geriausiuose rankose! Linkime kuo didžiausios sėkmės!

 


Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0