Diana: procesų valdymas leidžia gerai elgtis su darbuotojais

Diana Satkutė_versli mama1

„Galite turėti geriausią verslo strategiją, samdyti labiausiai prityrusius darbuotojus, bet jei nevaldysite verslo procesų, ilgainiui prarasite konkurencingumą, o gal net ir žlugsite“, – sako 17 metų patirtį versle sukaupusi dr. Diana Satkutė. VERSLI MAMA VASAROS AKADEMIJOJE 2019 verslo procesų optimizavimo ekspertė padės atpažinti, kada procesai įmonėje veikia netinkamai ir pamokys, kaip juos sustyguoti, kad ir verslas eitųsi sklandžiai, ir darbuotojai būtų patenkinti.

Diana įsitikinusi, kad strategijos, koncepcijos ir programos turi tarnauti procesams ir žmonėms, o ne atvirkščiai. Be to, ji laikosi nuomonės, kad verslo veiklą reikia matuoti ir vertinti tada, kai procesas vyksta, o ne kai jis pasibaigia.

„Pavyzdžiui, galutinis pardavimo proceso rezultatas – išaugęs arba nukritęs pardavimas. O ar žinote, kaip pamatuoti veiklą vykstant procesui, kad galėtumėte valdyti pardavimo kritimą? Jei valdytumėte įmonės procesus – žinotumėte“, – teigia Diana.

Pasak Dianos, procesų optimizavimas tinkamas ir pritaikomas visoms verslo sritims: „Į mane dėl veiklos rezultatų gerinimo kreipiasi įmonių vadovai iš įvairių verslo sričių: statybos, reklamos, gamybos, didmeninės prekybos, paslaugų, geodezinių darbų ir taip toliau“.

„Pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria įmonės, dažniausiai būna tos pačios: veiklose vyrauja chaosas, vėluojama atlikti numatytus darbus, įgyvendinti projektus, nespėjama pagaminti produkcijos, darbuotojai reiškia daug emocijų, nėra aiškių veiklų matavimo rodiklių“, – vardija 10 metų mokymų ir dėstymo Lietuvos bei užsienio mokyklose patirties sukaupusi lektorė, modeliuojanti procesus įvairaus dydžio įmonėms.

Dar viena opi sritis, į kurią gilinasi VERSLI MAMA VASAROS AKADEMIJOS 2019 lektorė – darbuotojų motyvavimas. Juk vien bananų penktadieniais ir šaldytos žąsies per Kalėdas šiandienos darbuotojui, ypač jaunesniam, nebepakanka.

Ar domėjotės, kokia yra jūsų darbuotojų motyvacija atlikti numatytus ir paskirtus darbus, juo labiau kurti vertę įmonei? Ar klausėte darbuotojo, KODĖL jis eina į darbą? Todėl, kad jam REIKIA pinigų, ar todėl, kad jam PATINKA tai, ką jis daro? Ar bandėte motyvuoti darbuotojus už proceso rodiklius, o ne už galutinį rezultatą?

„Darbuotojų motyvavimas yra viena iš sudėtinių vadovavimo funkcijų dalių“, – aiškina verslo procesų efektyvinimo trenerė, sukūrusi ne vieną autorinę mokymų metodiką. Pasak jos, tam, kad įmonės veikla vyktų sklandžiai, o darbai ir užduotys būtų atlikti laiku, darbuotojus būtina skatinti. Skatinimas turėtų apimti tiek vidinio, tiek išorinio atlygio sferas ir sudaryti bendrą sistemą, jungiančią materialinius, socialinius ir psichologinius veiksnius.

Dr. Dianos Satkutės paskaitos apie verslo procesų optimizavimą ir darbuotojų motyvavimą – liepos 3 d. 9–13 val. Vilniaus universiteto Verslo mokyklos Verslumo HUB’e (III a.). Į paskaitas galima registruotis laisvuoju klausytoju. Registracijos forma – teksto pabaigoje.

TEISĖS IR VADYBOS MODULIS | Verslo procesai, jų standartizavimas, efektyvinimas ir darbuotojų motyvavimas (4 ak. val.)

 • Kada įmonėje atsiranda poreikis valdyti procesus;
 • Koks vaidmuo kuriant proceso rezultatą tenka klientui;
 • Pagalbinių ir pagrindinių procesų identifikavimas ir jų atskyrimas;
 • Procesų šeimininkai ir jų vaidmuo;
 • Procesų įvertinimo metodas KPI.

Sritys, kuriose galėsiu panaudoti įgytas žinias:

 • VERSLO VADYBA. Gebėsiu atpažinti konkrečius įmonėje veikiančius procesus, apibrėžti jų pradžią ir pabaigą; gebėsiu atskleisti nepanaudotus įmonės rezervus ir numatyti ateities perspektyvas;
 • FINANSŲ VALDYMAS. Mokėsiu atlikti pirminį savo verslo vertinimą arba įmonės procesų analizę, kurie reikalingi optimaliems valdymo sprendimams priimti, finansinei drausmei ir kontrolei stiprinti;
 • ASMENINĖ KOMUNIKACIJA. Įgysiu įgūdžių, reikalingų procesų dalyvių veikloms išgryninti ir žinosiu, kaip jas išmatuoti bei vertinti, mokėsiu skatinti sveiką konkurenciją tarp darbuotojų.

VERSLI MAMA VASAROS AKADEMIJOJE 2019 taikome socialinio verslo modelį!

Nuo kiekvienos įmokos už mokslą Akademijoje tam tikra procentinė suma skiriama vienos daugiavaikės mamos mokslams Akademijoje apmokėti.

Motyvuotą daugiavaikę mamą padeda atrinkti Daugiavaikių šeimų asociacija MES. Norimo dydžio auką Vasaros akademijai gali skirti ir privatūs rėmėjai, palaikantys daugiavaikių moterų įgalinimo idėją. Padėkime visi kartu dar vienai mamai tapti finansiškai savarankiška!

VERSLI MAMA | VASAROS AKADEMIJA 2019tai 48 akademinių valandų trukmės intensyvi verslo mokymų programa su daug praktinių užduočių ir namų darbais. Ją baigusieji įgis praktinių verslo teisės, finansų ir rinkodaros žinių, kurių pagrindu parengs arba atnaujins nuosavo verslo planą. Akademijos mokymų programa yra parengta 48 akademinių valandų trukmės ekonominio švietimo programos Verslumas ir tėvystė – misija įmanoma pagrindu. Ši mokymų programa yra įregistruota Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre, identifikacinis kodas – 273113. Išklausiusiems visą kursą išduodamas kvalifikacijos kėlimą patvirtinantis pažymėjimas.   

Daugiau apie Akademiją skaitykite čia. Birželio 2–9 d. mokslai Akademijoje brangsta po 5 proc. kasdien.

PASTABA: jeigu iš karto po registracijos negaunate patvirtinimo laiško, prašome patikrinti nurodyto el. pašto aplanką Spam (Šlamštas).

Registracija į mokymus

Užpildydama (-as) šią registracijos formą, sutinkate dalyvauti VšĮ „Versli mama“ organizuojamuose 2020 m. VERSLI MAMA Vasaros akademijos mokymuose.
Išklausiusiems visą 12 savaičių kursą, atsiskaičiusiems už namų darbus ir atlikusiems visas įmokas už mokslą, bus išduodamas kvalifikacijos kėlimą patvirtinantis pažymėjimas.
Sutikdamas (-a) tapti Vasaros akademijos klausytoju (-a), esate informuotas (-a), kad paskaitos bus filmuojamos ir (ar) fotografuojamos. Paskaitų filmavimas ir fotografavimas be renginio organizatorių sutikimo draudžiamas.
Norėdami pasinaudoti 20 proc. nuolaida mokymams, rinkitės mokėti visą įmoką už mokslą iš karto. PVM mokymų paslaugoms netaikomas. Gavus registraciją, visada išrašoma sąskaita faktūra.
* Užpildę šią anketą, jūs patvirtinate kad susipažinote ir sutinkate kad duomenų valdytojas – VšĮ Versli mama, juridinio asmens kodas: 304156099, buveinės adresas: Vytenio g. 20, LT-03229 Vilnius, tvarkytų jūsų asmens duomenis – vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą, telefono numerį mokymų programos kontaktinių duomenų bazių administravimo tikslais. Tvarkomi duomenys bus saugomi 2 (dvejus) kalendorinius metus. Suprantate, kad turite teisę atsisakyti – tokiu atveju suprantate, kad prarandate galimybę dalyvauti mokymų programos veiklose, tiesiogiai gauti informaciją apie mokymų programos pakeitimus ir naujienas. Esate informuotas (-a), kad galite bet kuriuo metu atšaukti duotą sutikimą. Esate informuotas (-a), kad vadovaujantis ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (toliau – BDAR) 15, 16, 17, 21 straipsniuose įtvirtintomis asmens duomenų subjekto teisėmis ir nustatyta tvarka turite teisę: 1) žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą; 2) susipažinti su savo asmens duomenimis bei gauti kopiją; 3) reikalauti, sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, kai duomenys tvarkomi nesilaikant BDAR ir kitų asmens duomenų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų; 4) nesutikti, kad būtų tvarkomi jūsų asmens duomenys. Esate informuotas (-a), kad nepavykus išspręsti klausimo su VšĮ Versli mama, galite kreiptis į priežiūros instituciją – Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją. Asmens duomenys – tai bet kuri informacija, susijusi su fiziniu asmeniu (Duomenų subjektu), kurio tapatybė yra žinoma arba gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyta, visų pirma naudojant tokius identifikatorius kaip vardas, pavardė, buvimo vietos duomenys, naudojant vieną iš jų ar kelis to fizinio asmens fizinės, fiziologinės, ekonominės, kultūrinės ar socialinės tapatybės požymius. Specialieji asmens duomenys susiję su asmens sveikata, etnine kilme ir kt.

1 Komentaras

 1. Erikas

  2020 gegužės 15 prie 08:33

  Didelio verslo valdymui geriausiai tinka tam skirtos sistemos, tokios kaip ši – https://www.alna.lt/business/lt/technologijos/sap-erp o mažam versle, sutinku, kad tai turbūt net dar svarbiau.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

0